Vége
2014.02.23. 23:00

Bayern-parádé, Atlético-fiaskó, Szocsi-búcsú

Cikkünk folyamatosan frissül
Kanadai hokisikerrel zárult a téli olimpia, újra a románokkal fog selejtezni a magyar fociválogatott, őrült meccset nyert meg a Liverpool és a Lazio, kikapott az Atlético, a Bayern elverte Husztiékat. A vasárnapo sporthírek egy helyen.
10:25
2014. február 23.

Három számmal zárul a szocsi olimpia, itt megnézheti a zárónap programját. Aki a mai televíziós sportműsorra kíváncsi, innen csemegézhet.

10:30

A szombat esti York Hallban rendezett londoni profiboksz-gálán Fazekas László megtréfálta a rendezőket és a hatmenetes mérkőzésen 58-57 aranyban legyőzte az eddig veretlen helyi sztár Zac Collinst. Fazekas, a Toto Box Promotions öklözője 18. győzelmét aratta, míg Collins a 10. mérkőzésén először volt kénytelen vesztesként elhagyni a szorítót.

10:45

Szoros mérkőzésen, a brazil Nene utolsó másodperces zsákolásával győzött saját csarnokában a Washington Wizards a New Orleans Pelicans ellen az észak-amerikai kosárlabdaliga (NBA) legutóbbi játéknapján.

10:58

Az első helyen kiemelt, világranglista-vezető Rafael Nadal szetthátrányból fordítva 2:6, 6:3, 7:6-ra nyert Pablo Andujar ellen a Rio de Janeiróban zajló salakpályás tenisztorna elődöntőjében. A spanyol sztár ellenfele a fináléban az ukrán Alekszandr Dolgopolov lesz, aki a másodikként rangsorolt David Ferrert verte két játszmában 6:4, 6:4-re.

A Delray Beach-en zajló, 474 ezer dollár összdíjazású torna elődöntőjében a hetedikként kiemelt horvát Marin Cilic 7:6, 6:3-ra legyőzte a másodikként rangsorolt és hazai közönség előtt szereplő John Isnert. Cilic a fináléban a negyedik kiemelt dél-afrikai Kevin Andersonnal találkozik majd, utóbbi az amerikai Steve Johnsont verte 6:2, 6:4-re.

11:09

Johannes Dürr osztrák sífutó doppingmintájában az EPO teljesítménynövelő szer nyomaira bukkantak, ezért a 30 kilométeres üldözéses versenyben nyolcadikként zárt sportolót utólag kizárták a szocsi téli olimpiáról.

Dürré az ötödik doppingeset Szocsiban. Pénteken Evi Sachenbacher-Stehle német sílövő és William Frullani olasz bobos, majd szombaton Marina Lisogor ukrán sífutó, valamint Vitalijs Pavlovs lett jégkorongozó doppingvizsgálata zárult pozitív eredménnyel. Négy évvel ezelőtt, a vancouveri játékokon egy sportoló követett el doppingvétséget.

11:25

A hazai közönség előtt szereplő Alekszandr Legkov nyerte a férfi sífutók szabadstílusú tömegrajtos 50 kilométeres versenyét a szocsi téli olimpia zárónapján. Mögötte két honfitársa között célfotóval dőlt el a második és a harmadik hely sorsa, Makszim Vilegzsanyin kapta az ezüstöt, Ilja Csernuszov a bronzot.

11:51

A Napolitoday.it portál számba vette, kik azok a kapusok, akik az átigazolási határidő lejárta után szabadon igazolhatók, és képességük alapján szóba jöhetnek a Napoli labdarúgócsapatánál. Az együttes 23 éves brazil kapusa, Rafael ugyanis megsérült, és a portál szerint a spanyol Pepe Reina mögé kellene valaki, a 38 éves Roberto Colombo ugyanis túl idős, a 18 éves Nikita Baranovsky viszont túl fiatal. A lap szerint Tim Wiese, Adrian Lis, Szoszlan Dzsanajev vagy Fülöp Márton is szabad préda lehet a klub számára.

12:02

Lajtos Szandra viszi a magyar zászlót a szocsi téli olimpia vasárnapi záró ünnepségén. A 27 éves rövidpályás gyorskorcsolyázó az MTI-nek elmondta, a csapatvezetés azzal indokolta a döntést, hogy mindenképpen a pontszerző, hatodik helyen zárt női váltó öt tagjából szerettek volna választani, a csapatban pedig ő a rangidős.

A szegedi sportoló harmadszor szerepelt ötkarikás játékokon, a 2002-es Salt Lake City-i olimpián 500 és 1000 méteren indult, míg négy éve Vancouverben a váltó tartalékja volt. A megnyitón szintén egy rövidpályás gyorskorcsolyázó, Heidum Bernadett vitte a magyar zászlót.

12:25

Beteljesítette élete álmát, és thaiföldi színekben elindulhatott az olimpián Vanessa Mae, a világhírű hegedűművész. Felbukkanása olyan váratlan volt, hogy akadt, aki a korábbi versenyeken fel sem ismerte őt.

A világbajnok Felix Neureuther például elmesélte a Bildnek, hogy a svájci Zermattban egy szálloda előtt találkozott először a csinos sportolónővel, de fogalma sem volt, ki is ő valójában: "Beszélgettünk anélkül, hogy felismertem volna. Elmondta, hogy gyakran lát engem a tévében, így azt gondoltam, hogy egyszerű szurkoló. Aztán visszamentem a szállodába, és amikor ráébredtem, kivel is beszéltem, azonnal visszarohantam és bocsánatot kértem tőle."

12:50

Három futam után az oroszok első csapata vezet a férfi négyesbobok versenyében, az egység előnye 17 század a lettek, és 45 század az amerikaiak előtt.

13:00

Déltől Nizzában sorsolják a 2016-os franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság selejtezőjének csoportjait. A magyar válogatott a második kalapból vár ellenfélre! Élőben itt követheti a történéseket.

13:11

A koreai születésű, orosz színekben versenyző rövidpályás gyorskorcsolyázó, Viktor Ahn lett a szocsi játékok legeredményesebb sportolója. Ahn három aranyérme mellett egy bronzérmet is nyert, ezzel megelőzte a háromszoros bajnok fehérorosz sílövőt, Darja Domracsevát és a norvég sífutót, Marit Björgent.

13:45

Az utolsó, negyedik futamban sem történt meglepetés: Oroszország nyerte a négyesbobok versenyét, az ezüstérem Lettországé, a bronz az Egyesült Államoké lett. A részletekről itt olvashat.

13:50

A szocsi olimpia utolsó aranyérmét Kanada vagy Svédország nyeri, magyar idő szerint 13 órakor kezdődik a férfiak hokidöntője. Kövesse itt élőben!

14:06

A magyar válogatott a görögökkel, a románokkal, a finnekkel, az északírekkel és a Feröer-szigetekiekkel került egy selejtezőcsoportba a 2016-os franciaországi labdarúgó Európa-bajnokságon a vasárnapi nizzai sorsolás eredményeként. A részletekről itt olvashat.

14:30

Jonathan Toews első olimpiai góljával vezet Kanada a svédek ellen a hokidöntőben. Kövesse itt élőben!

14:41

Az első harmad után Kanada 1-0-ra vezet a hokidöntőben Svédország ellen.

15:00

A Sevilla egygólos győzelmet aratott a kiesés ellen küzdő Rayo Vallecano otthonában a spanyol labdarúgó-bajnokság 25. fordulójának vasárnap déli mérkőzésén. A vendégek Vicente Iborra 83. percben történt kiállítása miatt tíz emberrel fejezték be az összecsapást.

Eredmény:
Rayo Vallecano-Sevilla 0-1 (0-0)
gól: Coke (57.)

15:23

A vancouveri olimpián győztes gól szerző Sidney Crosby Szocsiban is megvillant: Kanada-Svédország 2-0.

15:28

Thomas Bach, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság elnöke szerint az olimpia nem lehetett volna ennyire szervezett és tökéletes Vlagyimir Putyin elnök segítsége nélkül. A NOB-elnök véleményéről bővebben itt olvashat.

15:30

Egy félidő alatt eldöntötte a három pont sorsát a Verona labdarúgócsapata, amely az olasz bajnokság 25. fordulójában úgy nyert 3-2-re a Livorno otthonában, hogy a fékidőben már 3-0-ra vezetett.

Eredmény, Serie A, 25. forduló:
Livorno - Verona 2-3 (0-3)
gól: Paulinho (72.), Greco (73.), illetve Jankovic (33), Romulo (43.), Toni (45.)

15:36

Ole Einar Björndalen, minden idők legeredményesebb téli olimpikonja megerősítette korábbi kijelentését, miszerint a mostani szezon végén befejezi pályafutását. A részletekről itt olvashat.

15:37

Két harmad után Kanada 2-0-ra vezet Svédország ellen. Kövesse itt élőben!

15:45

A holland Eredivisie 25. fordulójában a Groningen egy hajrában kapott góllal 1-0-s vereséget szenvedett Utrechtben. A vendégek magyar csatára, Adorján Krisztián kezdőként lépett pályára, de a 64. percben lecserélték.

Eredmény, Eredivisie, 25. forduló:
Utrecht-Groningen 1-0 (0-0)
gól: Martensson (88.)

16:20

Kanada megvédte vancouveri címét a férfijégkorong-tornán, miután 3-0-rwa nyert Svédország ellen. Az észak-amerikai válogatott története kilencedik aranyát nyerte. Svédország utoljára 1964-ben, Innsbruckban szerzett olimpiai ezüstöt.

16:43

Tizenhárom elsőséggel a házigazda orosz csapat végzett az élen a szocsi téli olimpia éremtábláján.

Kazahsztán--1

Női lesiklásban két győztest avattak, férfi szuper-óriásműlesiklásban pedig két bronzérmes volt.

16:52

A románokat irányító Victor Piturca a tavalyi 3-0-s bukaresti győzelem ellenére sem becsüli le a magyarokat. "Nagyjából hasonló játékerőt képvisel a magyar csapat mint a román" - mondta az Eb-selejtezőcsoportok kisorsolása után Nizzában az MLSZ honlapjának. "Ha Gera vagy Juhász pályára tudott volna lépni Bukarestben, egész másképp alakult volna az a mérkőzés."

A további reakciók itt.

17:08

Két korábbi válogatott román focista előre lefutottnak tekinti a 2016-os Eb G jelű selejtezőcsoportját. "A szövetség jobban teszi, ha már most lefoglalja a szállást a csapatnak Franciaországban, mert ilyenkor még ólcsóbb. Ha erre a tornára sem jutunk ki, tényleg lúzerek vagyunk" - idézte Viorel Moldovant a Prosport.ro.

"Nem tudunk nem továbbjutni" - fogalmazott Gica Popescu. "A két legerősebb kalapból Görögország és Magyarország a két lehető legjobb ellenfél."

17:15

A Liverpool hiába vezetett 21 perc alatt 2-0-ra a vendég Swansea ellen, hat perccel később már 2-2 volt az állás. Sturridge találata után megint egyenlített az ellenfél, ám Hendreson góljával végül 4-3-ra a Liverpool nyert. (Itt nézheti meg a gólokat.)

17:38

Az UEFA honlapja nem tudott olyan szövetségi kapitányt találni az Eb-selejtezők csoportjainak sorsolása után, aki nem lett volna elégedett az ellenfelekkel.

18:00

A Serie A-ban a Milan 2-0-ra nyert a Sampdoria otthonában. További eredmények: Verona-Catania 2-0, Inter-Cagliari 1-1, Udinese-Atalanta 1-1. (Részletek.)

18:18

A sorsolás után a menetrendre sem panaszkodhatunk az Eb-selejtezőcsoportban. A magyar válogatott az északírekkel kezd itthon, majd rögtön utazik Bukarestbe, így utóbbi nem ezúttal nem lehet továbbjutásról döntő ki-ki mérkőzés, vagyis Csank János kívánsága teljesül. A részletek itt.

18:45

A svéd válogatott legjobb centerét az öltözőből távolították el dopping miatt a Kanada elleni hokidöntő előtt a téli olimpián. Nicklas Backström állítólag az allergiájára szedett gyógyszert, amely azonban hatóanyagában pszeudoefedrint tartalmazott, ez pedig tiltólistán van. A játékos a finnek elleni elődöntő után adott pozitív mintát.

19:00

Hiába kezdődött Hannover-ziccerrel a találkozó, a 25. percben Rafinha beadását Müller a kapu bal oldalába fejelte, így a Bayern 1-0-ra vezet idegenben.

19:08

Schweinsteiger pazar labdáját Thiago Alcantara gólra váltotta, így már 2-0-ra vezet a Bayern a Hannover otthonában.

19:32

Bravúros teljesítménnyel második helyen végzett a magyar csapat a férfi párbajtőrözők tallinni világkupaversenyén. Boczkó Gábor és Imre Géza távollétében a Peterdi András, Rédli András, Somfai Péter, Szényi Péter négyes harcolta ki a második helyet úgy, hogy a döntőben egyetlen tussal, hosszabbításban maradt alul az olaszokkal szemben.

A magyarok a nyolcaddöntőben az izraelieket győzték le, akiktől néhány hete, Legnanóban kikaptak. Ezt követően a kínaiakon, aztán a mindig nagyon erős franciákon is túljutottak.

19:45

Huszti passza után újabb Hannover-helyzet maradt ki a Bayern ellen, a túloldalon pedig ezúttal is jött a büntetés. Müller váltott gólra egy ziccert, így ő már kétgólos, csapata pedig 3-0-ra vezet idegenben.

19:53

Rafinha kiosztott egy újabb gólpasszt, a beadását most Mandzukic fejelte be, ezzel Hannovar-Bayern 0-4. A szokásos erőlködés nélküli focival hengerelnek a bajorok.

20:09

Az angol Premier League-ben a Tottenmham meglepetésre 1-0-ra kikapott a Norwich otthonában. A vendégek ezzel 27 kör után hatpontos hátrányba kerültek BL-szereplést érő negyedik helyen álló Liverpooltól, mely ma 4-3-ra legyőzte a Swansea-t.

20:20

Nem kaptak több gólt Husztiék, így a listavezető Bayern végül 4-0-ra nyert a Hannover otthonában a Bundesligában. A magyar szélső végig játszott, előkészített pár helyzetet, és összeszedett egy sárgát. (Itt nézheti meg a gólokat.)

20:33

A svéd hokis, Nicklas Backström szervezetében a szocsi dönt előtt talált pszeudoefedrin nem szerepel az NHL tiltólistáján. Ezt a botrány kirobbanása utáni órákban szögezte le az NHL alelnöke, Bill Daly, aki szerint egyértelmű, orvosi okok miatt és nem teljesítményfokozó szándékkal szedte a svéd csatár.

A WADA a meccs kanadai-svéd finálé előtti percekben távolította el az öltözőből a svédek kulcsemberét, alaposan belenyúlva a döntőbe, a részletek itt.

20:50

Vasárnap este hivatalosan véget ért a XXII. téli olimpia Szocsiban. A Fist Stadionban 40 ezer néző előtt rendezett záróünnepségen Lajtos Szandra, a rövidpályás gyorskorcsolyában hatodik helyezett magyar női váltó rangidős tagja vitte a magyar zászlót.

Az olimpiai lobogót Szocsi polgármestere átnyújtotta a következő játékok, a dél-koreai Pjongcsang első emberének, Thomas Bach, NOB-elnök pedig bezárta a szocsi játékokat.

21:21

Az éllovas Juventus 1-0-ra megnyerte a Torino elleni városi rangadót az olasz fociligában. A Juve győztes gólját Carlos Tevez szerezte a 30. percben.

21:59

Harmadik mérkőzésén a második győzelmét aratta a Csurgó a férfi kézilabda EHF Kupa 16 csapatos főtábláján. A magyar együttes hazai pályán három góllal verte a svéd Lugi HF alakulatát.

Férfi EHF-kupa, 16-os főtábla, 3. forduló, A csoport:
Csurgó - Lugi HF (svéd) 25-22 (17-10)

A csoportban még a spanyol Ademar León és a német TSV Hannover szerepel. Az első mérkőzésen a Csurgó 28-19-re kikapott a Leóntól idegenben, majd otthon 36-28-ra verte a Hannovert.

A négyesekből az első két helyezett jut tovább az áprilisi negyeddöntőbe.

22:12

A Valencia a portugál Ruben Vezónak a 91. percben szerzett góljával legyőzte a vendég Granadát a spanyol bajnokság 25. fordulójának vasárnapi játéknapján. Eredmény: Valencia-Granada 2-1.

22:21

Az Osasuna a 22. percben már 2-0-ra vezet az Atlético Madrid ellen a spanyol focibajnokság esti meccsén.

22:41

Egy fejesgóllal az Osasuna már 3-0-ra vezet az Atlético ellen.

23:20

Továbbra is 3-0-ra vezet az Osasuna, ráadásul Diego Simeone már mindhárom cserelehetőségét kihasználta. Ami nagyobb baj a madridiak szempontjából, hogy a sok cserének nincs látszata.

23:49

Nem sikerült a szépítés, ez így szinte megalázó vereség: Osasuna-Atlético Madrid 3-0. Talán a Real Madrid elleni, jövő heti derbire tartalékoltak Diego Costáék?

23:51

A Lazio hazai pályán begyűjtötte a három pontot az utolsó helyezett Sassuolóval szemben az olasz labdarúgó-bajnokság 25. fordulójában. A római csapat 2-2-es állásnál a 83. percben szerezte a győzelmet jelentő gólt. Eredmény: Lazio-Sassuolo 3-2 (1-0).