Idegenben ikszelt a Hertha és a Liverpool

Valentin Stocker, Hertha, foci
Hertha's Swiss midfielder Valentin Stocker (c) and his teammates celebrate scoring during the German first division Bundesliga football match between BVB Borussia Dortmund and Hertha BSC Berlin in Dortmund, western Germany on October 14, 2016. / AFP PHOTO / PATRIK STOLLARZ / RESTRICTIONS: DURING MATCH TIME: DFL RULES TO LIMIT THE ONLINE USAGE TO 15 PICTURES PER MATCH AND FORBID IMAGE SEQUENCES TO SIMULATE VIDEO. == RESTRICTED TO EDITORIAL USE == FOR FURTHER QUERIES PLEASE CONTACT DFL DIRECTLY AT + 49 69 650050
Cikkünk folyamatosan frissül
Őrült mérkőzéssel kezdődtek meg a szombati topligák, a Sevilla kétgólos hátrányról a hosszabbításban fordítva 3-2-re nyert a Deportivo vendégeként a spanyol futballbajnokságban. Az angoloknál elveszítette pontelőnyét a 0-0-t játszó Liverpool, a Hertha sem bírt az Augsburggal, de a Barcelona is csak gól nélküli döntetlent játszott a Málagával.
15:57
2016. november 19.

A dél-koreai Jeonbuk Hyundai Motors FC hazai pályán 2-1-re legyőzte az egyesült arab emírségekbeli al-Ain csapatát az ázsiai labdarúgó Bajnokok Ligája döntőjének szombati első mérkőzésén. A hazaiak góljait a brazil középpályás, Leonardo szerezte, a vendégek részéről pedig a kolumbiai csatár, Danilo Moreno volt eredményes.

A visszavágót egy hét múlva rendezik. A végső győztes képviselheti Ázsiát a következő klubvilágbajnokságon.

15:58

Péntek este a Bundesliga élére állt az RB Leipzig, miután 3-2-re nyert a Bayer Leverkusen vendégeként. Vajon a Dárdai Pál vezette Hertha képes lesz-e a pontszerzésre Augsburgban?

Dortmund – Bayern München 18.30.

Gulácsi büntetőt védett, Orban győztes gólt lőtt, a Leipzig vezeti a bajnokságothttp://www.origo.hu/sport/focivilag/20161118-bundesliga-11-fordulo-leverkusen-rb-leipzig.html
15:58

Serie A, 13. forduló:
Chievo – Cagliari 15.00
Udinese – Napoli 18.00
Juventus – Pescara 20.45

15:58

Az Egyesült Arab Emírségekben profiskodó Dzsudzsák Balázs kezdőként lépett pályára a 6. helyezett al-Wahda csapatában, amely az al-Ittihad Kalbát fogadta. A csata a félidőben 0-0-ra áll.

A másik Közel-Keleten játszó légiósunk, Németh Krisztián az al-Garafa színeiben 16.10-tól fogadja az al-Arabit a katari élvonalban.

15:59

A válogatott Bese Barnabás csapata, a francia másodosztály negyedik helyén álló Le Havre 15 órától az Amiens SC-vel meccsel otthon.

A horvát élvonal 16. fordulójában Futács Márkó csapata, a Hajduk Split a Lokomotiva Zagrebet fogadja 17 órától.

A lengyel Ekstraklasa 16. fordulójában a Gyurcsó Ádámot is soraiban tudó Pogon Szczecin a Wisla Krakówval játszik 18 órától.

15:59

Hiába vezetett otthon két góllal, és állt a 87. percben is győzelemre a Deportivo La Coruna, végül 3-2-re elveszítette a Sevilla elleni mérkőzést a spanyol labdarúgó-bajnokság 12. fordulójában.

A további párosítás:
Barcelona – Málaga 16.15
Eibar – Celta Vigo 18.30
Atlético Madrid – Real Madrid 20.45.

16:02

A Kicker.de szerint a következő összeállításban kezd majd Dárdai Pál csapata: Jarstein – Pekarik, S. Langkamp, Brooks, Plattenhardt – Stark, Skjelbred – Esswein, Stocker, Kalou – Ibisevic.

A kispadon Kraft (kapus), Mittelstädt, Allan, Haragucsi, Lustenberger, Allagui és Schieber kapott helyet.

16:03

Lionel Messi nélkül kénytelen pályára lépni a Barcelona a Málaga elleni bajnokin, a katalánok Twitter-oldala szerint az argentin klasszis hányt, így nem vállalhatja a mérkőzést.

16:10

A labdarúgó OTP Bank Liga a 16. fordulóval folytatódik, öt, 15.30-kor kezdődő mérkőzés után a csúcsrangadót az első helyen álló Vasas és a címvédő Ferencvárosi kispesti összecsapása jelenti.

16:25

Az angol labdarúgó Premier League 12. fordulójában sem tört meg a jég, és az Arséne Wenger irányította Arsenal továbbra sem tudta legyőzni José Mourinho aktuális csapatát. A két szakember által irányított együttesek először 2004-ben csaptak össze egymással, de az azóta lejátszott 13 tétmeccs közül egyiket sem Wenger nyerte.

Ezúttal Mata 66. percben szerzett góljával a Manchester United szerzett vezetést (1-0).

Ezt a 89. percben Giroud kiegyenlített (1-1).

A francia csatár csereként a 10. gólját szerezte, többet, mint bárki más valaha az Arsenal színeiben.

Watford – Leicester City

Minden mérkőzés 16 órakor kezdődik. A Tottenham – West Ham összecsapásra 18.30-tól kerül sor.

16:31

Dzsudzsákék a hajrában még mindig döntetlenre állnak, ugyan az al-Wahda kihagyott egy tizenegyest, majd a 65. percben hazai pályán hátrányba került az al-Ittihad Kalba ellen, hét perccel később Mohammed al-Menhali egyenlített.

16:35

Bese Barnabás a kispadon kezdett a francia másodosztály egyetlen szombati mérkőzésén: a negyedik helyén álló Le Havre a 6. helyezett Amiens SC ellen félóra után 0-0-ra áll.

16:38

A hazai pályán egyedüliként veretlen Paks megszerezte a vezetést a Honvéd ellen, a 8. percben Szabó János közelről volt eredményes.

16:41

A 8. percben Kalou indította Essweint a jobb oldalon, az egykori Augsburg-játékos lefutotta védőjét, de Hitz kapus a helyén volt.

Alexander Esswein Forrás: AFP/Matthias Balk
16:45

Vezet a Mezőkövesd a Videoton ellen Kink góljával, amely a 8. percben született.

16:47

A német Bundesliga szombati mérkőzései közül először Mainzban született gól, ahol a hazaiak Bungert 15. percben szerzett fejesgóljával vezetnek a Freiburg ellen.

16:48

13 perc kellett a Haladásnak, hogy vezetést szerezzen a Diósgyőr ellen Debrecenben: a gólt Gaál Bálint szerezte.

16:50

Az al-Wahda 1-1-et játszott hazai pályán az al-Ittihad Kalba ellen az emírségekbeli bajnokin. A hazaiak két büntetőt is kihagytak, végül tíz emberrel fejezték be a mérkőzést. Dzsudzsák Balázs kezdőként lépett pályára és a 82. percben cserélték le.

16:52

A Ligue 2 egyetlen szombati meccsének félidejében: Le Havre – Amiens 0-0.

16:54

Gyorsan megduplázta előnyét a Mainz, Malli büntetőjével 2-0 az eredmény a Freiburg ellen.

16:56

Az olasz élvonal 13. fordulójának első mérkőzésén egy félidő után: Chievo – Cagliari 0-0.

17:01

Egyenlített a Videoton: Lazovic passzával Scepovic lépett ki, és az elcsúszó védő, valamint a hazaiak kapusa mellett a kapuba lőtt (1-1).

17:04

Már az első percben (pontosabban a 33. másodpercben) megszerezte a vezetést a Watford az angol élvonal 12. fordulójában, a hazaiak Capoue góljával vezetnek a bajnoki címvédő Leicester City ellen. A csapat sohasem szerzett még ilyen korán vezetést a Premier League-ben.

17:06

A Borussia Mönchengladbach 1-0-ra vezet a Köln ellen.

17:11

A 29. percben a berlini Jarsteinnek is kellett védenie egy nagyot, de még mindig nincs gól az Augsburg-Hertha mérkőzésen. A Kicker szerint a vendégek Hertha 60 százalékban birtokolják a labdát, ugyanakkor a párharcok 58 százalékát az augsburgiak nyerik meg.

17:14

Az idegenben setesuta Cagliari (egy győzelem és öt vereség a mérlege) ismét rosszul áll, a Chievo hazai pályán az 53. percben megszerezte a vezetést Massimo Gobbi révén.

17:17

Pakson a 44. percben egyenlített a Honvéd, egy előreívelt labdát Szabó saját kapuja felé fejelt, Kemenes pedig talán kissé megijedve az egyik rárontó kispesti csatártól mellényúlt a labdának (1-1).

17:18

Roberto Pereyra gyönyörű tekerésével 2-0-ra ég a 12. percben a Leicester.

17:20

Elkiabáltuk

A Leicester a 15. percben szépített, a gólt Mahrez szerezte tizenegyesből a Watford otthonában (2-1).

17:30

A Bournemouth idegenben, Ake 26. percben szerzett góljával vezet a Stoke City ellen.

17:34

Bese beállt

A 61. percig kellett várnia a Le Havre Bese-hívőinek, az egykori MTK-játékos ekkor léphetett pályára az Amiens ellen. A mérkőzés még mindig 0-0-ra áll.

17:36

17:37

Vezet a Sunderland a Hull City ellen, a gólt a 34. percben Jermaine Defoe szerezte.

17:40

OptaJoe szerint Jermain Defoe több gólt (18) szerzett a Premier League-ben 2016-ban, mint bármely más angol labdarúgó.

17:41

Yaya Touré góljával megszerezte a vezetést a Manchester City a Crystal Palace otthonában.

17:47

Gylfi Sigurdsson a 41. percben büntetőből szerzett vezetést a Swansea Citynek az Everton otthonában.

17:51

A kék-fehérek az 58. percben büntetőhöz jutottak, miután Danilovic elkaszálta Vogyicskát. A büntetőt Kanta József lőtte a kapuba (1-0).

17:53

Nem született gólt a francia másodosztály egyetlen szombati mérkőzésén: Le Havre – Amiens 0-0.

17:54

Egyenlített a Köln a Mönchengladbach otthonában: az 59. percben Modeste szerezte a gólt.

17:56

Massimo Gobbi gólja győzelmet ért: Chievo – Cagliari 1-0.

17:59

Egyenlített a DVTK: Elek fejese még lepattant egy védőről, de Lipták a lecsorgó labdát bevarrta a Haladás kapujába (1-1).

18:00

A Mainz már csak 2-1-re vezet, a gólt Grifo szerezte.

18:01

Vezet az Ingolstadt a Darmstadt otthonában.

18:06

A kilenc bajnoki óta nyeretlen Újpest vesztésre áll az újonc Gyirmót otthonában, a hazaiak gólját Bojovic szerezte.

18:08

Gólokban gazdag mérkőzést vív az al-Garafa és az al-Arabi a katari élvonalban, a hazaiaknál Németh Krisztián játszik, de nem talált még a kapuba a félidőben 2-2-nél járó összecsapáson.

18:11

Az utolsó tíz percre fordulva az Augsburg-hertha mérkőzés még mindig 0-0-ra áll. Wolfsburgban azonban megszerezte a vezetést a Schalke, a gólt Goretzka nevéhez fűződik.

18:12

A Barcelona 45 perc játék után 0-0-ra áll hazai pályán a Málaga ellen.

18:13

Bell góljával Mainz-Freiburg 3-2.

18:14

Mire leírtuk az előző mondatot, már szépítettek is a vendégek: Petersen a 85. percben 3-2-re szépített.

18:18

Lehet, hogy sorozatban 10. alkalommal sem nyer az Újpest, de a zsinórban hetedszer döntetlent játszani is kisebb bravúr: Lázok megpattanó lövésével Gyirmót-Újpest 1-1.

18:24

Risse a 91. percben egy bombagóllal 2-1-es győzelemre vezette a vendégeket a Mönchengladbach otthonában.

18:24

A 95. percben a kétszeres osztrák válogatott Onisiwo is gólt szerzett, a hazaiak így 4-2-re verték a Freiburgot.

18:25

A 92. percben Ugrai góljával a Diósgyőr 2-1-re verte a Haladást.

18:28

A Mezőkövesd Marek Strestík 86. percben szerzett góljával 2-1-re verte a fehérváriakat.

18:29

A Loki a 95. percben mentett pontot az MTK otthonában (1-1).

18:31

Az Újpest augusztus közepe, kilenc nyeretlen bajnoki óta ismét győzött, Gyirmóton a 93. percben Windecker fejesgólja alakította ki az 1-2-es végeredményt.

18:34

Öt gól is esett a mérkőzések utolsó perceiben.

A 16. forduló eredményei:
Gyirmót – Újpest 1-2
Mezőkövesd – Videoton 2-1
MTK – Debrecen 1-1
Diósgyőr – Haladás 2-1.

18:41

A Sunderland már 2-0-ra vezet a Hull City ellen, a gólt Anichebe szerezte a 62. percben.

18:41

Wickham találatával egyenlített a 66. percben a Crystal Palace a Manchester City ellen (1-1).

18:46

Ismét vezet a ManCity, a 83. percben ismét Yaya Touré volt eredményes a Crystal Palace otthonában.

18:49

Megfogyatkozott a Málaga a Camp Nouban: Diego Llorente a 68. percben piros lapot kapott. Az eredmény még mindig 0-0.

18:51

Egyenlített az Everton, a 89. percben Coleman góljával 1-1 a Swansea elleni mérkőzés.

18:55

A Sunderland 3-0-ra áll, Anichebe duplázott a Hull City ellen.

18:58

A forduló előtt listavezető Liverpool csak 0-0-t játszott a Southampton otthonában, így a Crystal Palace otthonában 2-1-es győzelmet arató Manchester City átvette a vezetést.

19:09

A 93. percben Kameni óriásit védett Neymar fejesénél, a Málaga két embert is elveszített, végül kihúzta 0-0-ra emberhátrányban a Barcelona elleni bajnokit.

19:09

Az al-Garafa 4-2-re nyert hazai pályán az al-Arabi ellen a katari élvonalban, a hazaiaknál Németh Krisztián végigjátszotta a mérkőzést, a 74. percben tizenegyesből ő állította be a végeredményt.

19:12

Záróra

Ez volt a délutáni két és fél óra legizgalmasabb eredményözöne, köszönjük a figyelmet.