Nagy csatában kaptak ki Babosék az Australian Open döntőjében

tennis Horizontal
Hungary's Timea Babos (L) high-fives with France's Kristina Mladenovic against Russia's Ekaterina Makarova and Elena Vesnina during their women's doubles final match on day 12 of the Australian Open tennis tournament in Melbourne on January 26, 2018. (Photo by Greg Wood / AFP) / -- IMAGE RESTRICTED TO EDITORIAL USE - STRICTLY NO COMMERCIAL USE --
Cikkünk folyamatosan frissül
A Babos Tímea, Kristina Mladenovics magyar-francia duó Melbourne-ben a női páros döntőjében érdekelt. Az ellenfél az ausztrál-kínai Stosur-Csang kettős, Babosék címvédőként lépnek pályára az ausztrál városban.
04:27
2019. január 25.

Szinte napra pontosan 1 éve, 2018. január 26-án nyert Babos és Mladenovics Melbourne-ben.

Babos Tímea Grand Slam-győztes lett Melbourne-ben

Babos Tímea élete első Grand Slam-tornáját nyerte. A magyar, francia páros a második helyen kiemelt orosz Vesznyina, Makarova kettőst verte viszonylag simán egy kétszettes mérkőzésen 6:4, 6:3-ra. A cseh Andrea Hlavackovával WTA-világbajnok, 24 éves, juniorként három GS-trófeát gyűjtött Babosnak ez az első felnőtt Grand Slam-győzelme, ő az első magyar győztes a melbourne-i torna történetében, és az ötödik magyar, aki felnőtt Grand Slam-címet szerzett.

04:32

Az első fordulóban a magyar-francia kettős egy román-kazah kettős ellen nyert simán, két játszmában. A második körben a kínai Xan és a horvát Jurak kissé ráijesztett Babosékra, ezen a meccsen az első szettet 6-2-re az ellenfél nyerte, de a folytatásban jött egy 6-1 és egy 6-0 ide. A harmadik kanyarban a belga Flipkens és a svéd Larsons hajtott fejet a címvédő páros előtt. Innentől kezdve a negyeddöntőben és az elődöntőben sem vesztettek szettet Babosék, akik most a fináléra készülnek.

04:33

07:09

Pillanatokon belül kezdődik a mérkőzés, a Stosur-Csang kettős szervál először.

07:12

Helyszíni tudósítónk szerint Mary Pierce, korábbi Australian Open- és Roland Garros-győztes teniszező is ott ül Babosék páholyában. Körülbelül 3 ezren vannak kint az arénában.

07:18

Még mindig tart az első játék, Babosék a harmadik bréklabdát hárítják.

07:22

Több mint tíz perce tart az első játék, de egyik páros sem tudja lezárni. Ezúttal Babosék rontottak bréklabdánál.

07:23

Tizenkét perc és négy bréklabda után Stosuréké az első játék. Lélektanilag ez sokat számíthat a folytatásban.

07:25

Egyenlő

Babos remek adogatással és néhány nagyszerű tenyeressel hozza a game-et, 1-1.

07:28

Babos remek fonákja után 40-15 ide.

07:31

Csang két zseniális ütésével visszajött a game-be az ellenfél, de a harmadik bréklabdát már megcsinálták Babosék, 2-1.

07:32

Ilyen az, amikor a magyar teniszező elengedi a tenyeresét:

07:34

Helyszíni tudósítónk is szorgalmasan dolgozik.

Babos és Mladenovics Forrás: Siklós Erik
07:35

3-1 ide

Semmire hozza az adogatását a Babos-Mladenovics páros.

07:37

Stosur kérte ki, de pórul járt. Babos tenyerese, ha milliméterekkel is, de érintette a vonalat. 30 egyenlő az állás.

07:39

Kár érte

Semmi 30-ról fordítva hozta az adogatását a Stosur-Csang páros, 3-2.

07:42

Négy reflexmozdulattal mentett pontot a hálónál.

07:45

Az ausztrál-kínai kettős óriásit küzdött ebben a game-ben, 40-15-ről jött vissza, és elsőre megcsinálta a bréklabdát, 3-3.

07:46

Csang idegesen kezdte élete első GS-döntőjét, de az utóbbi percekben kiemelkedően jól játszik, éleseket üt, és nagyon pontosakat. 30-15.

07:49

Ezzel az ausztrál-kínai páros átveszi a vezetést, 3-4.

07:50

Babos öröme

Elképesztő sebességgel teniszeznek a párosok.

Babos tenyeresei ülnek egyelőre Forrás: Siklós Erik
07:54

Brékhátrány

Mladenovics kettőshibája után brékhátrányban Babosék, 3-5. Abban lehet bízni, hogy Csang nem tudja tartani ezt a formát a végéig.

07:57

Stosur fontos pillanatban üt kétszer is kettőshibát. Bréklabda Baboséknak.

08:00

Stosur nem tudja lezárni a game-et adogatóként. 40 mind.

08:02

Stosur bármennyire is görcsösen és mereven játszik, ha nyomás alatt van, nem tud hibázni. Csang nyerő ütésével az ausztrál-kínai kettősé az első szett, 3-6.

08:06

Babos simán hozza az adogatását, 1-0. Ez most jót tehet az önbizalmuknak.

08:07

Egy röptét ütött be szerencsésen. Nincs még ez lefutva.

08:11

Bréklabdánál egymásra várt Csang és Stosur a hálónál, ezért nem ütötték be a pontot. Egyenlő.

08:12

Még ha nehezen is, de egyenlít az ausztrál-kínai kettős. Több volt ebben a game-ben.

08:14

...így néz ki a valóságban.

Babos tenyerese Forrás: Siklós Erik
08:15

Sima játék

Mladenovics 40-15-re hozta az adogatását, 2-1.

08:17

Nem érti, mi történik vele bizonyos helyzetekben.

08:20

Kettőshibát ütött a kínai, de utána megcsinálták a bréklabdát, 2-2.

08:21

Rá is fér a magyar teniszezőre, most kicsit bizonytalannak tűnik.

08:24

Megvan!

Babos a legnehezebb pillanatban vette elő a jó játékát. Megvan a game, 3-2.

08:26

Ász

Stosur nagyon eltalálta ezt az adogatást, 30-30.

08:28

Sajnos nem tudtuk elvenni Stosur adogatását, az ausztrál bréklabdáról hozta vissza a game-et, 3-3.

08:31

A francia teniszező két nyerő után egy sima pontot ront el. 30 semmiről 30 mind.

08:33

Baj van

Brékelőnyben a Stosur-Csang kettős. Babosék 30 semmire is vezettek a game-ben, de az ausztrál-kínai páros visszajött, és fordított.

08:37

5-3 nem ide

Csang ismét feljavult, nagyon magabiztosan hozta az adogatását, 3-5. Babos a meccsben maradásért szervál.

08:39

Babos hozta az adogatását, de így is nehéz helyzetben a magyar-francia páros. Ha Stosur nem rontja el az adogatását - eddig nem rontotta el egyszer sem -, akkor vége.

08:43

Jó kezdés

A legfontosabb pillanatban játszottak kétszer is nagyot Babosék. 30-15.

08:45

Kettőshiba

Meccslabdánál ütött kettőshibát Stosur. Ez már az ötödik volt neki.

08:48

Stosur másfél óra alatt egyszer sem veszítette el az adogatását, és most sem. Jól kezdték Babosék a game-et, 30 semmire is vezettek, de az ausztrál-kínai kettős nagy küzdelem árán visszakapaszkodott, és a második meccslabdát már megcsinálta, miután Babos hosszúra ütött egy könnyű labdát. Nincs címvédés, 3-6, 4-6.

08:53

13 év

A korábbi világelső Stosur 2006-ban nyert utoljára Grand Slamet, akkor a Roland Garrost, szintén párosban.

08:57

„Gratulálok az ellenfélnek, nagy mérkőzést játszottak. A partneremnek szeretném megköszönni, hogy játszik velem, nagyon jó a kapcsolatunk. Ez nem az én napom volt, az biztos, ezért elnézést kérek, de folytatjuk a munkát. Köszönöm a csapatnak, akik mindig segítettek minket a nehéz pillanatokban. Vissza fogunk térni, hogy megnyerjük ezt a trófeát” – mondta Babos a díjátadón.

09:00

09:10

Olvassák el a mérkőzésről szóló összefoglalónkat is.

Hiába kezdtek parádésan Babos Tímeáék az Australian Open-döntöben

Hiába vezetett az első szettben Babos Tímea és Kristina Mladenovic az Australian Open női páros döntőjében Samantha Stosur és Csang Suaj a fontos pillanatokban jobban koncentrált, kevesebbet hibázott és megérdemelten győzött1 óra 36 perc alatt 6:3, 6:4-re. A 2. kiemelt, címvédő kettős 11 fogadóelőnyből csak egyet tudott megnyerni.