Ajax's Brazilian forward David Neres (C) celebrates past Real Madrid's Belgian goalkeeper Thibaut Courtois (R) and Real Madrid's Croatian midfielder Luka Modric (L) after scoring a goal during the UEFA Champions League round of 16 second leg football match between Real Madrid CF and Ajax at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid on March 5, 2019. (Photo by GABRIEL BOUYS / AFP)
Cikkünk folyamatosan frissül
A Borussia Dortmundnak csodára lenne szüksége a továbbjutáshoz.
21:40
2019. március 5.

Köszöntjük Kedves Olvasóinkat! A hullámvölgyben lévő, címvédő Real Madrid egygólos előnyről kezdheti kedden az Ajax Amsterdam elleni hazai visszavágót a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében.

21:42

Santiago Solari a Real Madrid edzőjeként 30 mérkőzésen 21 győzelmet aratott, a múlt héten viszont kétszer is kikapott csapatával az FC Barcelonától a Santiago Bernabéu Stadionban: szerdán 3-0-ra a spanyol Király Kupa elődöntőjének visszavágóján, szombaton 1-0-ra a bajnoki rangadón. A BL-nyolcaddöntő első felvonását követően négy meccséből csak egyet tudott megnyerni a Real - az ugyancsak katalán Girona is győzött a fővárosban bajnoki összecsapáson -, ráadásul ezeken a találkozókon akcióból mindössze egy gólt szerzett és ugyanígy akcióból 335 perce gólképtelen.

Vinicius Junior sorra hagyta ki a helyzeteket a Barca elleni meccseken Forrás: AFP/Javier Soriano
21:45

"A maximumot nyújtottuk, de mezőnyben nem voltunk elég határozottak" - utalt a Real Madrid védője, Dani Carvajal a vesztes szombati bajnokira. Hozzátette: kedden, az Ajax ellen a legjobb játékukra lesz szükségük, mert az első mérkőzésen meggyőződtek a hollandok jó képességeiről, ráadásul ellenfelük múlt szerda óta nem lépett pályára, így csak a madridi visszavágóra készült. "Remélem, szurkolóink nem pártolnak el tőlünk, szeretnénk őket kiengesztelni" - nyilatkozta a válogatott játékos.

21:47

Az Ajax eközben már túljutott hullámvölgyén - négy meccsen három vereséget szenvedett el, közte a Feyenoord elleni, 6-2-re elbukott bajnoki rangadóval -, a legutóbbi három találkozóját magabiztosan nyerte meg. Két bajnoki összecsapásán egyaránt öt gólig jutott, míg a Holland Kupa elődöntőjében vendégként 3-0-val vágott vissza a Feyenoordnak, és jutott a fináléba.Amennyiben a holland gárda a Real Madrid elleni visszavágón is hasonló teljesítményre lesz képes, mint a párharc első felvonásán, akkor a 2-1-re elbukott hazai meccs után is okozhat kellemetlen pillanatokat a címvédőnek. Amszterdamban az Ajax rendkívül bátran átszott, de a hazai játékosok rengeteg gólhelyzetet kihagytak, ami megbosszulta magát.

Az Ajax az első meccsen rengeteg kellemetlen percet okozott a Realnak Forrás: AFP/Emmanuel Dunand
21:48

A Real Madrid a visszavágón eltiltás miatt nélkülözi a védelem oszlopát és a csapat kapitányát, Sergio Ramost.

21:50

A másik keddi meccsen a Bundesliga éllovasa és a Premier League harmadik helyezettje csap össze egymással Dortmundban. A házigazda Borussia Dortmund pénteken nagy meglepetésre 2-1-re kikapott a kiesés elkerüléséért küzdő Augsburg otthonában, és ugyancsak nincs bombaformában: legutóbbi hét összecsapásán csak egyszer nyert. A Tottenham Hotspur háromgólos előnye birtokában lényegesen nyugodtabban várhatja a keddi visszavágót, de az angol együttes formája sem meggyőző. A Borussia ellen lehengerlő játékkal nyert 3-0-ra, de utána alulmaradt a Burnley és a Chelsea vendégeként, szombaton pedig úgy ért el otthon döntetlent az Arsenal ellen, hogy Harry Kane a 74. percben büntetőből egyenlített, míg az arsenlos Pierre-Emerick Aubameyang a 91. percben tizenegyest hibázott.

Hugo Lloris a 91. percben mentett pontot a hétvégi rangadón Forrás: AFP/Daniel Leal-Olivas
21:53

Frenkie de Jong, az Ajax Amsterdam középpályása azt mondta, következő klubjának, az FC Barcelonának a képviselői azt kérték tőle, hogy igyekezzenek kiejteni a katalánok ősi riválisát, a címvédő és sorozatban háromszoros győztes Real Madridot a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében.

Barcelonában azt kérték az Ajax-játékostól, ejtsék ki a Realt

Frenkie de Jong nyártól a katalánoknál focizik, de már most a kedvükre tenne.

21:54

21:56

21:59

Az eltiltott Sergio Ramos helyett ezúttal a francia csatár, Karim Benzema viseli a csapatkapitány karszalagot a Real Madridban.

22:00

A Real Madrid kezdte a mérkőzést.

22:03

Egyelőre a Real Madrid birtokolja többet a labdát, de a holland csapat játékosai keményen letámadnak.

22:05

Real-kapufa

Lucas Vázquez jobb oldali beadására Varane érkezett középen, hat méterről a felső kapufára fejelt.

22:08

Egy labdaszerzés után Tadic ment el a jobb oldalon, majd középre passzolt az érkező Hakim Ziyech-hez, aki 13 méterről a hosszú sarokba helyezett.

22:09

Érthető a németek letámadása, elvégre háromgólos hátrányt kell ledolgozniuk.

22:11

A gól után a hollandok feljebb tolták a védekezésüket, láthatóan gyorsan szeretnének még egy gólt szerezni, mert megzavarodtak a Real Madrid játékosai.

22:15

Életkép

Frenkie de Jong és Karim Benzema párharca Forrás: AFP/Gabriel Bouys
22:16

Toni Kroos 18 méteres kapáslövése nyolc méterrel ment mellé. Láthatóan valami nagyon nincs rendben a Real Madridnál.

22:19

Micsoda gól! Tadic egy Zidane-csellel tisztára játszotta magát, majd tökéletes labdát tálalt Neres elé, aki megtolta Courtois mellett, és az üres kapuba lőtt.

22:23

Egy Real Madrid-szöglet után kontrázott az Ajax, a gólszerző Neres kapott remek labdát, begyalogolt a kapuig, majd átpörgette a labdát a kivetődő Courtois fölött, de mellé csorgott a labda.

22:23

Paco Alcacert ugratták ki a leshatáron, a spanyol támadó azonban fölé emelt.

22:24

A 23. percben Lucas Vázquez 14 méteres bombáját Onana tolta ki a bal felső sarokból.

22:26

Újabb Ajax-ziccer. Ezúttal Tadic kapott mélységi indítást, majd egy pattanás után, 10 méterről lőtt, de Courtois lábbal védett.

22:29

A 29. percben a Real Madrid eddig legjobbja, Lucas Vázquez megsérült, a helyére Gareth Bale érkezett, akit ezúttal is fütyülnek a szurkolók.

22:31

Egy Ajax-szabadrúgás után kontrázott a Real Madrid. Vinicius ment el a jobb oldalon, betört a tizenhatoson belülre, majd 10 méterről az oldalhálóba lőtt.

22:32

A brazil támadó a lövés után rosszul fogott talaj, és a földön maradt. Jelenleg ápolják a Real játékosát.

22:33

Son kapott remek labdát Eriksentől, és vezethette egy az egyben Bürkire a labdát, de a visszaérő védőktől gyötörve a jól kimozduló kapus mellett mellé lőtt.

22:34

Vinicius könnyek között hagyta el a pályát a 34. percben. A spanyol válogatott Marco Asensio érkezik a helyére.

22:35

Romokban a Real Madrid. Bale vesztett labdát a saját tizenhatosán belül, az első gólt szerző Hakim Ziyech 17 méterről megcélozta a jobb alsó sarkot, de Courtois óriási bravúrral védett. Az Ajax akár már 4-5 góllal is vezethetne.

22:36

Előbb Lloris védett hatalmasat Weigl fejesénél, majd Reus lőtt távolról, ami egy védőről pattant fölé.

22:37

Nem véletlenül fizetett érte egy vagyont a Barcelona.

22:39

Ezúttal Sancho került helyzetbe, de éles szögből leadott lövésénél újabb bravúrt mutatott be a francia kapus.

22:41

Asensio került ziccerbe, 11 méterről lőtt, de a méterekről becsúszó Blind blokkolni tudta a labdát.

22:43

Bale futott el a bal oldalon, ziccerig vitte a labdát, majd éles szögből megcélozta a rövid felsőt, de a keresztlécet találta el.

22:46

Egy jobb oldali szöglet után Nacho emelkedett magasra, és hét méterről a kapu mellé fejelt.

22:48

AZ Ajax 45 perc alatt ledolgozta hátrányát és továbbjutásra áll a Real Madrid elleni Bajnokok Ligája párharcban. A Santiago Bernabéu stadionban éles füttyszó kíséri az öltözőbe a hazai játékosokat.

22:49

Pedig már annyi helyzete volt a Borussiának, hogy le is dolgozhatta volna a hátrányát. 45 percre maradt rá.

22:55

Dusan Tadic, az Ajax támadója az idei szezonban 5 gólt szerzett és kiosztott három gólpasszt a Bajnokok Ligájában. Ennél több gólban egy játékos sem vállalt szerepet az idei szezonban. A szerb játékos rádáasul 18 perc alatt két gólpasszt adott a Bernebéu Stadionban, erre korábban még soha senki nem volt képes a BL-ben.

23:04

Az Ajax kezdte a második félidőt.

23:06

Lassan három perc eltelt a második félidőből. A Real Madrid óriási elánnal rohamozik, az Ajax még át sem lépte a félpályát.

23:07

Marco Asensio éles szögből, 10 méterről bombázott, de a labda elkerülte a kapu jobb oldalát.

23:08

Harry Kane maradt bántóan üresen középen, Sissoko kiugratta, az angol csatár pedig kíméletlenül bevágta.

23:10

Ajax-ziccer

Tadic újabb zseniális kiugratása után Donny van de Beek került ziccerbe, de a nyolcméteres lövését Courtois kiszedte a bal alsó sarokból.

23:12

Ide kattintva tudják megnézni Kane találatát.

23:14

Tíz perc telt el a második félidőből. A Real Madrid lendületesen kezdett, de az Ajax fokozatosan feljebb tolta a védekezését, és újra átvette a játék irányítását.

23:17

Az Ajax-játékosok három a kettőben mehettek a kapura, Tadic remek szögből lőhetett volna, de újabb gólpasszt akart adni, és eltotojázta a helyzetet.

23:18

Karim Benzema kapott labdát a bal oldalon, betört a tizenhatoson belülre, éles szögbő a hosszú sarok irányába tekert, de a labda pár centivel elkerülte a kaput.

23:18

Tadic kiugratásával Mazraoui került helyzetbe, éles szögből az oldalhálóba lőtt.

23:22

Micsoda gól! Egy labdaszerzés után kontrázott az Ajax, a végén van de Beek passzolt Tadichoz, aki tolt egyet a labdát, majd 17 méterről kilőtte a jobb felső sarkot. Azonban a labdaszerzéskor a labda mintha elhagyta volna az oldalvonalat.

23:24

Megadják!

A játékvezető négyperces videózás után megadta a gólt, hárommal vezet az Ajax.

23:27

Asensio remek átadása után Bale rúghatott ziccert nyolc méterről, de a walesi támad közeli lövését Onana lábbal hárította.

23:29

Regulión átadása után Asensio 15 méterről kilőtte a bal alsó sarkot. Visszajött a meccsbe a Real Madrid.

23:32

A 72. percben az Ajax visszaállította a háromgólos különbséget. Lasse Schone bal oldali szabadrúgását benézte Thibaut Courtois, aki beadásra számított, de az Ajax játékosa kilőtte a bal felső sarkot.

23:35

A negyedik Ajax-gól után a Real Madrid-szurkolók egy része felállt, és elindult haza.

23:39

Thibaut Courtois rendesen benézte a negyedik Ajax-gólt, de így is a Real egyik legjobbja volt Forrás: AFP/Javier Soriano
23:42

Modric lépett ki ziccerben, Benzema érkezett a jobbján, az aranyabdás horvát lepasszolta a labdát, de Benzema a lövés pillanatában elcsúzott öt méterre a kaputól.

23:45

Kis híján megszületett az ötödik Ajax-gól. Tadic középre tett labdájára Hakim Ziyech érkezett, öt méterről kapu fölé pörgetett.

23:48

Gareth Bale egy fejes után rosszul fogott talaj, és aláfordult a bokája. A walesi a pályán marad, de láthatóan húzza a lábát.

23:50

A Real Madridnak öt perce maradt a Bajnokok Ligája 2018/19-es szezonjából. Santiago Solari vezetőedzőnek szerdán már valószínűleg be sem kell mennie dolgozni.

23:52

Nacho rúgott oda keményen van der Beeknek, kapott egy sárga lapot, majd addig reklamált, amíg a játékvezető kiállította.

23:55

Az Ajax Amsterdam álomfocival 4-1-re legyőzte a Real Madridot a Santiago Bernabéu Stadionban, és kiejtette a Bajnokok Ligájából.

23:55

A Tottenham Harry Kane góljával nyert Dortmundban, és 4-0-s összesítéssel jutott tovább a legjobb nyolc közé.