Ronaldo Amszterdamban, Messi Manchesterben növelheti BL-góljai számát

Juventus' Portuguese forward Cristiano Ronaldo (C) reacts after Ajax scored their first goal during the UEFA Champions League first leg quarter-final football match between Ajax Amsterdam and Juventus FC at the Johan Cruijff ArenA in Amsterdam on April 10, 2019. (Photo by EMMANUEL DUNAND / AFP)
Az Ajax a Real után újabb esélyest búcsúztatna, a Manchester United előtt nincs lehetetlen küldetés.
22:40
2019. április 10.

Köszöntjük kedves olvasóinkat!

Szerdán este az európai kupaporondon rangadónak beillő összecsapásra látogat a favoritok közé sorolt FC Barcelona a Manchester Unitedhoz, míg a Bajnokok Ligája egyik legnagyobb esélye, a Cristiano Ronaldóval felálló Juventus az idei sorozat meglepetéscsapatához, a Real Madridot búcsúztató Ajax vendége lesz.

22:42

A holland válogatott egykori játékosa, Edgar Davids az Ajaxnál és a Juventusnál is legendának számít. A Pitbull becenévre hallgató egykori klasszis nem akármilyen mezben készül az öszecsapásra.

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

Perfect combination @bloodin_blood0ut x @montajuniors x @montasoccer

Edgar Davids (@edgardavidsofficial) által megosztott bejegyzés,

22:43

A két együttes egymás elleni mérlege kiegyenlített: tétmérkőzésen négy döntetlen mellett az angolok háromszor, a spanyolok négyszer győztek. A legutóbbi két összecsapást viszont a Barcelona nyerte meg két góllal, ráadásul mindkettő BL-döntő volt. A 2009-es, római fináléban 2-0-ra bizonyult jobbnak a katalán gárda, amely két évvel később a Wembleyben 3-1-re diadalmaskodott. Sergio Busquets, a Barcelona alapembere szerint pályafutása során utóbbi meccsen játszott legjobban a csapata, amely a kapura lövési párbajt 19-4-re nyerte, ezen belül pedig a kaput eltaláló próbálkozások száma 12-1 volt.

Lionel Messi mindkét Manchester United elleni BL-döntőben gólt szerzett Forrás: AFP/Lluis Gene
22:44

A Barcelona január 23-án, Sevillában veszített legutóbb, a spanyol Király Kupa negyeddöntőjének első felvonásán 2-0-ra, de a hazai 6-1-es győzelemmel végül magabiztosan lépett tovább. Az azóta lejátszott 16 tétmérkőzés közül 11-t megnyert öt döntetlen mellett. Ebben az időszakban vendégként kétszer kerekedett rangadón a Real Madrid fölé - 3-0-ra és 1-0-ra nyert -, míg szombaton az Atlético Madrid 2-0-s hazai legyőzésével tett nagy lépést a bajnoki cím felé.

22:45

A manchesteri együttes a bravúros továbbjutást érő 3-1-es párizsi BL-győzelem után elveszítette azt a fonalat, amelyet addig heteken át, Ole Gunnar Solskjaer vezetőedző december közepi kinevezése óta biztosan a kézében tartott. Azóta négy mérkőzéséből hármon maradt alul, egyszer az Arsenallal, kétszer a Wolverhampton Wanderersszel szemben.

Ole Gunnar Solskjaer vezetésével a Manchester United visszajutott a legmagasabb szintre Forrás: AFP/Anne-Christine Poujoulat

A norvég tréner elmondta: még játékosként megtanulta a legendás elődtől, Sir Alex Fergusontól, hogyan kell motiválni a játékosokat, mikor kell higgadtnak maradni és mikor kell ordibálni.

- mondta a szakember. Solskjaer ezzel Ferguson azóta legendává vált öltözői kitöréseire utalt, amikor játékosai vállát megfogva olyan közelről ordibált velük, hogy szinte megszáradt a hajuk.

22:47

A szerdai játéknap másik mérkőzésén az Ajax Amsterdam a Juventust fogadja. A két együttes egymás elleni mutatójában az olaszok állnak jobban nyolc győzelemmel, két döntetlennel és két vereséggel. A BL-nyolcaddöntőben mindkét együttes a bravúros visszavágónak köszönhetően búcsúztatta ellenfelét - az olaszok az Atlético Madridot, a hollandok a Real Madridot.

22:48

Március eleje óta hat győzelem mellett az Ajax és a Juventus is csupán egy bajnoki összecsapását veszítette el. A torinói gárda kulcsembere, Cristiano Ronaldo a BL-nyolcaddöntő visszavágója óta combizom sérülése miatt közel egy hónapja nem játszott - az Atlético Madridot a portugál mesterhármasával győzték le és búcsúztatták -, de vasárnaptól már a társakkal edz, így minden bizonnyal ismét pályára lép, méghozzá kezdőként.

22:49

Az ágrajz

A Bajnokok Ligája további menetrendje.

22:51

22:52

22:53

A BT Sport grafikonja tökéletesen ábrázolja, hogy Ronaldo és Messi gyorsvonatként robogtak el a Bajnokok Ligája korábbi gólkirályai mellett.

22:55

Lionel Messi 22 góljánál egyetlen játékos sem rúgott többet angol csapat ellen a Bajnokok Ligája indulása óta. Rossz hír ez a Manchester Unitednek.

22:59

A MU kapusának meglehetősen impozáns a góltalansági statisztikája: 354 meccsből 128 alkalommal nem kapott gólt.

23:01

MU–Barca egymás ellen:

23:01

Az ötszörös aranylabdás portugál a legutóbbi négy Ajax elleni meccsén hét gólt szerzett a BL-ben.

23:02

Indulás

Amszterdamban elkezdődött a mérkőzés.

23:02

A Barcelona vezetheti az első akciót, ha úgy tartja kedvük.

23:03

Jordi Alba futott versenyt Ashley Younggal, és harcolta ki a meccs első szögletét, amit máris követhet a második.

23:04

A 2. percben egy labdaszerzés után Federico Bernardeschi iramodott meg az Ajax kapuja felé, majd 20 méterről megeresztett egy kőkemény bombát, amely csak néhány sentivel kerülte el a jobb felső sarkot.

23:05

És először vándorolhat manchesteri lábakon a labda.

23:06

Öt perc telt el a mérkőzésből. Az Ajax játékosai egyelőre nem nagyon találkoztak a labdával.

23:06

Busquets rúgta meg McTominayt, 25 méterről, szinte középről jöhet a MU. Rashford lőtt végül, tett bele egy kis külsőt is, de a labda elkerülte a jobb felső sarkot.

23:08

Ajax-bomba

Egy gyönyörű kényszerítőzés után Hakim Ziyech kapta a labdát, aki 17 méterről megcélozta a jobb alsó sarkot, a labda néhány centivel kerülte el a kapufát. Eddig nem lehet panaszunk a meccsre.

23:09

Gyakorlatilag az angolok 16-osán kezdődik a katalánok védekezése, ami nem egy kellemes dolog.

23:10

A 9. percben járunk. Az utóbbi percekben az Ajax változtatott és egészpályás letámadással keseríti a Juventust. Az olaszok az utóbbi öt percben át sem lépték a félpályát.

23:12

Rashford és Piqué sprintelt egy labdára, a Barca rutinos védője annyit megőrzött az előnyéből, hogy még haza tudott gurítani.

23:13

A Juventus játékosai próbálják megbecsülni a labdát, de a hollandok akkor sebességel támadnak le, hogy nem tudnak mit kezdeni vele.

23:15

Ziyech kényszerítőzött Tadiccsal, a marokkói játékos 17 méterről kapura lőtt, Szczesny vetődve hárított.

23:15

Luis Suárez fejelt De Gea kapujába Messi remek keresztbe ívelése után. Rocchiék valamiért videóztak, de elsőre is látszott, hogy sem Messi, sem Suárez nem volt lesen. 15. perc: MU–Barca 0-1.

23:17

Az ismétlésekből látszott, hogy Suárez valójában középre akarta fejelni a labdát, ami Luke Shaw felkarjáról került végül a hazai kapuba.

23:18

A 17. percben járunk. A Juventusnak Bernardeschi lövésén kívül még nem volt helyzete a mérkőzésen.

23:20

Tadic csinált meg két Zidane-cselt a tizehatoson belül, visszagurította a labdát Ziyech-nek, aki 17 méterről a jobb felső sarok irányába tekert, Szczesny azonban hatalmas bravúrral fölé tenyerelte a labdát.

23:21

A Barca védője Rashfordot rántotta le kb. 20 méterre a katalánok kapujától a 18. percben. A szabadrúgásból nem lett veszély, ahogy Ashley Young távoli kísérletéből sem.

23:21

Luke Shaw kapott lapot, miután két kézzel próbálta feltartani a mellette meginduló Messit. Az angol védő nem játszhat a visszavágón a Camp Nouban.

23:22

Labdát szerzett a United, Rashford dobta ki jobbra Youngnak, de a védő nem tudta pontosan visszatenni a támadónak.

23:23

Fentebb tolta a védekezését az angol csapat, labdát is szereztek, de Rashford 20-22 méteről leadott lövése nem jelentett veszélyt.

23:24

23:25

A Juventus láthatóan nagyon tiszteli az Ajaxot, nem hajlandó semmilyen kockázatot vállalni.

23:27

Tadic lekészítése után Donny van de Beek vette át a labdát a tizenhatoson belül, 13 méterről megcélozta a jobb felső sarkot, de a labda néhány centivel elkerülte a kapufát.

23:30

Ziyech foghatja a fejét, az Ajaxnak már gólokkal kéne vezetnie Forrás: AFP/Emmanuel Dunand
23:30

Ugyan nem a gólvonalon, hanem húsz méterre a saját kapujától, de, ha nem blokkol, akkor Lukaku kapura törhetett volna.

23:31

Ha úgy látják, hogy eltalálta McTominayt, akkor 11-est rúghat a MU!

23:31

Juve-kontra

Egy gyors kontra végén Bernardeschi futott el a jobb oldalon, középre centerezett volna az érkező Ronaldónak, de Frenkie De Jong óriási sprintet levágva megérkezett a semmiből, és becsúszva szerelt.

23:33

Ronaldo sarokkal lekészített labdáját Rodrigo Bentancur vette át, 19 méterről lőtt, de jócskán a kapu fölé.

23:34

Leónak belakapott az arcába Smalling, de túlélte, a videós szobában pedig nem látták indokoltnak, hogy Piqué szerelésére büntetőt fújassanak Rocchival.

23:37

Természetesen most nem gólokról beszélünk, hanem labdabirtoklásról, amiben - bizony - feljavult a MU az utóbbi tíz percben.

23:37

A 35. percben Ziyech jobb oldali beadásra a túloldalon felfutó balhátvéd, Nicolás Tagliafico érkezett, becsúszva próbált gólt szerezni, de néhny centivel lemaradt.

23:38

Suárez tette le a labdát Coutinhónak, aki 15-ről lőtt, De Gea azonban lábbal óriásit hárított és versenyben tartotta a csapatát.

23:39

Egy bal oldali beadást Ronaldo fejelt vissza a középen érkező Bernardeschinek, az olasz támadó egy pattanás után, kilenc méterről lőtt, azonban De Ligt blokkolt, így a labda néhány centivel mellé ment.

23:41

Azért jó nagyot kapott Smallingtól a Barca klasszisa:

23:42

Ashley Young ívelt a vadul integető csapattárs fejére, aki azonban ahelyett, hogy kapura fejelt volna, középre bólintott, ahol viszont senki nem érkezett.

23:45

Hosszú idő után az első, amit megint Jordi Alba harcolt ki, de nem lett belőle veszély.

23:46

Megszerezte a vezetést a Juventust, ki más mint Cristiano Ronaldo góljával. Egy labdaszerzés után Ronaldo indította a jobb szélen Joao Cancelót, a portugál hátvéd elfutott, majd középre tekert, ahol Ronaldo már menetrendszerűen érkezett, és egy gyönyörű csukafejessel betalált.

23:47

Ami egy Suárez lövéssel vette kezdetét, majd manchesteri támadással folytatódott.

23:49

Luke Shaw öngóljával 1-0-ra vezet a Barcelona Manchesterben.

23:50

A forgatókönyv hasonló mint az Ajax-Real Marid nyolcaddöntőben, amikor a hollandok lefocizták a spanyolokat, de mindent kihagytak, és a Real megszerezte a vezetést a semmiből.

23:54

23:54

00:00
2019. április 11.

Ki más lenne, mint Cristiano Ronaldo! A portugál 21. BL-negyeddöntős mérkőzésén a 24. gólját szerezte. Killer.

00:03

Az Ajaxé az első támadás.

00:05

A 46. percben a saját kapujától indult az Ajax támadása, Joao Cancelót csúnyán befűzték, majd Neres még meg is forgatta, hogy aztán gyönyörűen csavarjon a fiatal brazil a Juventus kapujába, ezzel 1-1 az eredmény!

00:06

A MU végezte el a középkezdést.

00:07

Az argentin csúnyán bevérzett szeme alapján gondolhattuk, hogy esetleg nem fogja folytatni, de az nem Messi lett volna, ha bent marad az öltözőben.

00:09

00:10

Majd McTominay reklamált kezezést Busquets blokkja után, de nem volt igaza.

00:12

Bernardeschi szabadrúgása élesen csapódott a kapu elé, Ronaldo néhány centivel lemaradt a labdáról. Úgy tűnt, a szintén érkező Bentancurt hátulról visszarántották, de a játékvezető nem nézte vissza az esetet.

00:12

Shaw, Lukaku, Rashford volt a labda útja, utóbbi elől mentett Piqué. Még ugyanabban a percben Young beadását találta el nagyon jó helyzetben, nagyon rosszul Rashford.

00:14

Most a Barcánál nincs szinte egyáltalán a labda, a MU pedig több ígéretes, ha nem is veszélyes támadást vezetett az elmúlt percekben.

00:16

Az egyenlítőgól óta az Ajax teljesen feltolta a védekezését a félpályára, és a Juventus térfelén játszik.

00:17

A katalánok most átköltöztek a hazai térfélre, de csak a manchesteri 16-osig jutottak egyelőre.

00:18

Cserélt a Juventus! Mandzukic helyére Douglas Costa érkezett, ami azt jelent, hogy Ronaldo behúzódik a középcsatár pozíciójába, míg a brazil szélső megy Ronaldo helyére a bal oldalra.

00:19

Meg nyilván mások is, de a franciát mutatta a kamera, azaz várható az érkezése.

00:22

A tizenhatos sarkával egy magasságból, miután André Silva kicsit odarúgott Rashfordnak. Young szabadrúgását azonban kifejelik a vendégek, a bedobást követő újabb próbálkozását pedig blokkolják.

00:22

Nagy blokk

Neres lekészített labdáját Ziyech lőtte kapura 17 méterről, azonban Alex Sandro becsúszva hatalmasat blokkolt.

00:23

A Manchester Unitednek 60 perc elteltével még nincs kaput eltaláló lövése.

00:24

A 65. percben járunk. A hollandok továbbra is lefocizzák az olaszokat, a meccs képe alapján úgy tűnik, bármikor jöhet az Ajax második gólja. Persze, az első félidőben is jobb volt az Ajax, Ronaldo mégis vezetést szerzett a semmiből.

00:25

00:26

Vagy két percig járatta a labdát, mire Semedo kiugratta Suárezt, aki az oldalhálóba lőtt.

00:27

Coutinho helyére Arturo Vidal érkezett, míg Arthur helyére Sergi Roberto érkezett.

00:28

Sergi Robertót szerelték gyanúsan, de a visszajátszásból egyértelműen látszott, hogy nem volt szabálytalan Shaw. A másik oldalon pedig először ért kézzel a labdához Ter Stegen, amikor kivetődve elkapta Lukaku középre adását.

00:28

A francia támadó Romelu Lukakut váltotta a 68. percben.

00:30

Méghozzá veszélyes helyről: kb. 25 méterre a kaputól, azzal szemben. Vidal volt szabálytalan.

00:31

...legalábbis annál biztosan, mint, ahogy Rashford méterekkel fölé-mellé lőtt. 9/0 a MU kaput találó lövéseinek aránya.

00:31

Kicsit visszavettek a csapatok az Ajax-Juventus mérkőzésen. A hollandok eddig óriási intenzítással játszottak, lehet most kezdenek elfáradni. A Juventus pedig nem erőltetni, megvan az idegenben rúgott gólja.

00:31

Frednek rúgott oda a lelkes chilei a 70. percben.

00:33

Matuidi helyére Paulo Dybala érkezett a Juvetusba. Lehet, hogy mégiscsak győzelemre törnek az olaszok.

00:34

De Gea ölelte magához a labdát. A Barca szemmel láthatóan nem akar már ennél többet ettől a meccstől.

00:34

A 74. percben Lingard érkezett Dalot helyére. A MU-nak ezek szerint vannak még tervei a hátra lévő kb. 20 percben.

00:37

Sorra rugdosták föl a passzolgató katalánokat, végül az angol szélsőnél unta ezt meg Rocchi, aki Vidalt bántotta.

00:37

A 79. percben járunk. Olyan érzése van az embernek, mintha mindkét csapat elégedett lenne az eredménnyel. A Juventusnak megvan az idegenben rúgott gólja, az Ajax meg amúgyis idegenben ejtette ki a Real Madridot. Miért ne sikerülhetne ez Torinóban is?

00:39

De rosszul érzenénk magunkat egy ekkor lódítás után.

00:41

Micsoda akció! Tadic sarokkal hozta ziccerbe a frissen beállt Jurgen Ekkelenkampot, a 19 éves támadó 8 mérteres lövését azonban Szczesny vetődve hárította.

00:42

Ez pedig Messinek az idei szezonban abszolút gólhelyzet.

00:43

Juve-kapufa

Felpörögtünk a végére. Douglas Costa indult meg lendületből, átfutott az egész Ajax-védelmen, majd 15 méterről megcélozta a bal alsó sarkot, de a labdája a kapufán csattant.

00:43

A felugró sorfal alatt lőtte el Messi, de De Gea résen volt, és elcsípte a megpattanó labdát.

00:44

Martial elől tisztázott a veterán katalán a vendégek öt és felesén.

00:45

Andreas Pereira érkezik Marcus Rashford helyére a 85. percben.

00:46

Joao Cancelo lecsúszott beadása kapura ment, de Onana bravúrral védeni tudott.

00:46

Rátette a kezét Suárez vállára miközben elfejelte a labdát. Az uruguayi óriási fájdalmak közepette kínlódik a gyepen. De aztán meggyógyul, hiszen nem történt semmi.

00:48

A játékvezető 3 percet hosszabbít az Ajax-Juventus meccsen.

00:50

Ziyech átadása Tadicot találta üresen a tizenhatoson belül, a szerb támadó 12 méterről, spiccel lőtt, de pont az ötösön álló Ruganit találta telibe.

00:51

Ez lehetőséget ad a MU-nak, hogy még találkozzanak a labdával. Meg is történt, két passzig tartott...

00:51

A játékvezető lefújta a mérkőzést. Az Ajax sokkal jobban futballozott, de nem tudta kihasználni a helyzetei nagy részét, így a Juventus számára tökéletes eredmény születet.

00:53

Busquets helyén Alena kap lehetőséget az utolsó másodpercekben.

00:55

A Barcelona Luke Shaw 12. percben szerzett öngóljával története során először tudott nyerni az Old Traffordon. MU–Barca 0-1. Visszavágó április 16-án, kedden a Cam Nouban.

00:56

Most búcsúzunk, és reméljük, hogy a jövő héten ennél jobb meccsel jelentkezhetünk majd! Jó éjszakát!