Szoboszlai és a Salzburg a továbbjutásért játszik a Liverpool ellen

Barcelona
Barcelona's Spanish forward Carles Perez (2ndL) celebrates after opening the scoring during the UEFA Champions League Group F football match Inter Milan vs Barcelona on December 10, 2019 at the San Siro stadium in Milan. (Photo by Miguel MEDINA / AFP)
Cikkünk folyamatosan frissül
Kedden este a BL-csoportkör utolsó fordulója is megkezdődik, kövessék velünk élőben a legfontosabb eseményeket, többek között a Salzburg-Liverpool találkozót, amelyen Szoboszlai Dominik és az osztrák csapat a továbbjutásért lép pályára.
19:44
2019. december 10.

Köszöntjük olvasóinkat, elérkeztünk a Bajnokok Ligája csoportkör utolsó fordulójához. A keddi játéknapon Szoboszlai Dominik és a Red Bull Salzburg a továbbjutásért harcol a Liverpoollal, de pályára lép többek között a Barcelona és a Chelsea is. Kövessék velünk élőben a legfontosabb történéseket!

19:48

A magyar középpályás az 1. perctől ott lesz a pályán a BL-címvédője ellen, ahogy a sorozatban góljaival rekordot rekordra halmozó Erling Braut Haaland is.

19:50

Gyakorlatilag a lehető legerősebb kezdőjét jelölte a német szakember a Salzburg elleni találkozóra - nem csoda, hiszen a Liverpoolnak sincs még meg a biztos továbbjutás - ha a Napoli nyer, a Pool pedig kikap Salzburgban, ki is eshet a címvédő.

19:54

"We are not Barca or Real, but we are ready for our f****** dream!" - "Mi nem vagyunk a Barca, vagy a Real, de készen állunk az *** álmunkra!"

19:57

Haaland kapott remek kiugratást a 15. és az 50. másodpercben is, és indult meg Alisson kapuja felé, az idei aranylabda-szavazás második helyezettje, Virgil van Dijk azonban mindkétszer beérte, és menteni tudott.

19:58

A magyar középpályás egy szöglet utáni kipattanót küldött kapásból kapura, mellé ment a próbálkozás.

20:01

Egy ritmusváltás után került helyzetbe az egyiptomi, Stankovic azonban bravúrral véd, és szögletre ment.

20:03

Milik lőtte az olaszok első gólját, a belgák kapusának óriási hibája után:

20:04

Hvang játszott össze Minaminóval, aki egy lövőcsel után közelről tüzelt, Alisson azonban hatalmasat véd. A kipattanót némi ügyetlenkedés után kivágják a vendég védők.

20:05

Elképesztő az iram, szinte minden támadásban benne van a gólveszély: ezúttal Mané lőtt középről, nagyjából 17 méterről, és bár a Stankovic rajta volt, alig ment mellé a próbálkozás.

20:12

Robertson centerezett, a menetrendszerűen érkező egyiptomi elől azonban az utolsó pillanatban menteni tudtak az osztrák védők.

20:16

Két korábbi Salzburg játékos szerezhetettt volna gólt, Mané lövését Stankovic védtet, Keita próbálkozását egy védő fejelte ki az ötösről. A támadást Alexander-Arnold zárta le, aki a lelátóra bombázott.

20:21

Nagyszerű labdát kapott a norvég támadó, Lovrennel a nyakán betört a 16-oson belülre, majd kiszorított helyzetből lőtt, Alisson azonban jól zárta a szöget.

20:22

A lengyel támadó, Milik duplázott, úgy tűnik, az olaszok továbbjutása nem lesz veszélyben.

20:27

Ez még nagyobb volt, mint az előző, Keita ugratta ki remekül a szélsőt, aki csak a kapussal állt szemben, de még a kaput sem sikerült eltalálnia.

20:29

Pedig Szalah most szabadrúgásból próbálkozhatott, méghozzá remek szögből, ám jó pár méterrel föl/mellé szállt a lövés.

20:32

Egyelőre az egyiptominak semmi nem akar összejönni, Szoboszlai viszont nagyszerűen irányít, több jó megmozdulása is volt már.

Mo Szalah (11), mögötte Szoboszlai (14) Forrás: AFP/Joe Klamar
20:33

Milik mesterhármas - ezúttal büntetőből szerzett gólt a lengyel támadó.

20:38

Mwepu bomba

A zambiai középpályás jó 30-ról szánta el magát lövésre, erőből nem volt hiány, de középre ment a bomba, így Alisson kezében kötött ki.

20:42

Szalah ezúttal előkészít, méghozzá remekül, Keitát ugratja ki, aki nem tudja elpasszolni Stankovic mellett. A labda ráadásul vissza is pattant a guineai játékosra, kirúgás.

20:44

Szünet

Hihetetlen iram, rengeteg helyzet, gól azonban egyelőre nincs - így lehetne röviden jellemezni a Salzburg-Liverpool meccs első félidejét. A döntetlen az angoloknak kedvez, jelen állás szerint Jürgen Klopp csapata jut tovább, Szoboszlaiék pedig az Európa-ligában vigasztalódhatnának.

20:46

Szalah nem sűrűn hibázza el az ehhez hasonló ziccereket, most mégsem tudott gólt szerezni.

20:58

Egyik oldalon sem volt csere a szünetben.

21:01

A liverpooli támadó a 48. percben szerezhette meg volna a vezetést, de hat méterről eleresztett lövése elkerülte a kaput.

21:04

Újabb ziccert hagy ki, ezúttal megpróbálja elvinni Stankovic mellett, aki lelopja a labdát az egyiptomi lábáról.

21:05

Mintha csak azon harcolna a norvég és az egyiptomi, ki tud nagyobb lehetőséget elpuskázni... Lovren mellett cselezi be magát a 16-oson belülre, de az oldalhálóba lő. Hihetetlen, hogy ez a meccs még mindig 0-0.

21:06

A szenegáli addig reklamált egy szabálytalanságot, amíg ő kapott sárga lapot. Közben Lovren megsérül, le is kell cserélni, Joe Gomez jön a helyére.

21:10

Megört a jég, ezúttal rosszul mozdult ki a kapujából Stankovic, nem érte el Mané jobbról érkező beadását, Keita pedig megszerezte a vezetésté a vendégeknek.

21:12

Az egyiptomi megnyer egy párharcot a jobb oldalon, majd lehetetlen szögből veszi be az ezúttal is rosszul kimozduló Stankovic kapuját. 0-2

21:20

Alexander-Arnold lepte meg egy szabadrúgásból Stankovicot, aki inkább beadásra számított, de a Salzburg kapusának szerencséjére centikkel mell ément.

21:21

Junuzovic helyett Daka a pályán - csatár érkezik tehát egy középpályás helyére.

21:27

Szép labdát kap a jobb oldalon a japán, egy lövőcsel is belefér Robertson mellett, majd a lövés, ám a skót védőről szögletre pattan a labda.

21:29

Milner váltja Firminót, Haaland helyén pedig Okugawa folytatja. Bő negyedóra van még hátra a mérkőzésből.

21:30

Újabb 11-es gól, ezúttal viszont Mertens lőtt a kapuba, a mesterhármast jegyző Milik alighanem elégedett a három góljával.

21:31

Ezúttal azonban Stankovic nyeri kettejük párharcát, a közeli lövést a mezőnybe üti a kapus.

21:35

Ketten voltak öt hátvédre, mégis kipasszolták a hazaiakat, de elbohóckodták a végére, nem lett újabb gól.

21:40

Az első gólt szerző Naby Keitát váltja a belga.

21:43

A kitámadó hazaiakat egy gyors kontrával mattolhatta volna a Liverpool, ám Mané óriási helyzetben a blokkba vágja öt méterről a labdát. Marad a 0-2, 2 perc a hosszabbítás.

21:44

A 89. percben cseréli le edzője a magyar középpályást, Ashimeru jön a helyére a hajrára.

21:45

4-0-ra nyert Carlo Ancelotti csapata, így továbbjutott a legjobb 16 közé.

21:46

Ez a végeredmény, a címvédő a második félidőben már jobb volt a hazaiaknál, és megérdemelten nyerte meg a találkozót.

21:49

Hat mérkőzés kezdődik 21.00 órakor, maradjanak továbbra is velünk, hiszen minden fontos eseményről beszámolunk.

Lyon-Leipzig

Ezzel a hat meccsel folytatódnak a kedd esti küzdelmek.

22:07

Danilo D'Ambrosio kapott jó labdát a jobb szélen, egy befelé csel után tüzelt is az olasz középpályás, de jócskán fölé.

22:08

Ezt a kezdőt aligha látjuk majd sokszor a katalánoknál, Messi keretben sincs, Suárez csak a kispadon.

22:09

Hiába bombáz a kapuba a belga óriás, lesen kapta a labdát, így érvénytelen a találat.

22:10

A Gulácsival a kapuban felálló, már biztos továbbjuto RB Leipzig Forsberg büntetőjével szerzett vezetést Lyonban.

22:11

Carlos Perez tüzelt a bal oldalról, kissé kiszorított helyzetben, de Handanovic jól zárja a szöget.

22:12

Sancho lőtte a németek gólját, ezzel az Inter a harmadik helyre csúszott jelen állás szerint a tabellán.

22:13

Ezúttal szabályos gólt lőhetett volna a belga, a csel is jó volt középen, ám Langlet visszaért és belevetődött a lövésbe.

22:19

Tammy Abraham a gólszerző a már biztos csoportnegyedik Lille ellen. Győzelem esetén Lampard csapata biztosan ott lesz a nyolcaddöntőben.

22:21

Egy szép akció végén Biraghi került lövőhelyzetbe a hosszú oldalon, de Neto kezébe bombázott a horvát játékos.

22:25

Vidal teszi le a lendületből érkező Pereznek, aki laposan a kapuba lő.

22:27

A Valencia ugyanis megszerezte a vezetést az Ajax otthonában. Ezzel, és hogy a Chelsea is vezet a Lille ellen, a tavalyi elődöntős holland csapat jelenleg kiesésre áll.

22:31

Aligha így tervezték Milánóban, hogy a Barca-B ellen is szenvedniük kell majd, pedig ez a helyzet: a katalánok tartalékosan is vezetnek, és Conte csapata egyelőre nem talál fogást Valverde együttesén.

22:34

Pedig a Lyonnak lenne kötelező a győzelem, hiszen a Leipzig már továbbjutott - ehhez képest egy újabb büntetőből megduplázzák előnyüket a németek. Ezt most Werner lőtte be.

22:36

A londoniak csapatkapitánya, Cezar Azpilicueta nagyszerűen érkezett Emerson szögletére, védhetetlenül fejelt a vendégek kapujába.

22:38

Lautaro Martinez vett le nagyszerűen egy hosszú indítást, majd lőtt nagy erővel kapura, Neto azonban a helyén volt, és szögletre ütötte a próbálkozást.

22:39

Lukaku ment el szépen a bal oldalon, majd ívelt középre, D'Ambrosio berobbant, de fölé fejelt.

22:46

Lélektanilag a legjobbkor, a szünet előtt jön az Inter egyenlítő gólja - Lautaro Martinez harcolt meg a labdáért, majd a második hullámban érkező Lukaku tüzelt kapásból, a labda megpattant, így védhetetlenül vágódott Neto kapujába.

22:47

Dortmundban is 1-1 az állás, így a Barca mögött jelenleg az Inter a továbbjutó.

23:06

A portugál alakulat Cervi találatával vezet a Zenit ellen. Továbbjutáshoz viszont minimum 3-0-ra kellene nyernie a csapatnak, mert az egymás elleni első meccset 3-1-re az oroszok nyerték.

23:12

Houssem Aouar vette be Gulácsi Péter kapuját, ám továbbra is a németek vezetnek 2-1-re Franciaországban.

23:15

A második játékrészben többet van a hazaiaknál a labda, igaz, nagy helyetük még nem volt a Barca kapuja előtt.

23:16

Douglas Santos második sárga lapját kapta kezezés miatt, így az 56. perctől emberelőnyben a Benfica, amely 1-0-ra vezet, és jelen állás szerint még két gólra lenne szüksége a továbbjutáshoz.

23:17

A kiállítás mellé 11-es is járt a portugáloknak, Pizzi pedig nem hibázott. 2-0, több mint fél óra hátravan még a meccsből.

23:18

Balról, kiszorított helyzetből, Handanovic azonban könnyedén véd.

23:21

Julian Brandt a gólszerző, ezzel pedig újra a német csapat a továbbjutó, az Inter pedig csak harmadik a csoportban.

23:22

Testi fölényét kihasználva kerül helyzetbe a belga, de két méterről ahelyett, hogy elgurítaná Neto mellett, izomból a kapusba lövi.

23:23

Méghozzá minőségi: Suárez és De Jong érkezik a pályára, Rakitic és Griezmann számára ér véget a találkozó.

23:27

Íme, a jelenlegi eremdények:
Dortmund-Slavia Praha 2-1
Benfica-Zenit 2-0
Lyon-Leipzig 1-2

23:29

Középről lőtt a chilei, a hosszú sarkot vette célba, de néhány centit tévedett.

23:29

Lazaro jön Biraghi helyére.

23:33

Lautaro MArtinez varázsolt megint, egy esernyő csellel két Barca-védőt csapott be, majd lőtt 16-ról, éppen csak mellé. Nem sokkal később Lukaku is próbálkozott, az a lövés Neto kezében halt el.

23:35

Már a második a meccsen, Lautaro volt egy hajszállal előrébb a védőknél, így hiába lőtt szép gólt, érvénytelen.

23:36

A korábbi Chelsea játékos, Loic Remy vette be a londoniak kapuját. 2-1-re azonban még mindig Lampard csapata vezet.

23:38

Weigl szedettössze két sárga lapot 11 perc alatt, így húzos negyed órára számíthatnak a németek.

23:39

Méghozzá egy öngóllal, így már az egymás elleni eredmény a portugáloknak kedvez a Zenit ellen, hiszen Szentpéterváron 3-1-re kaptak ki.

23:40

Politano és Esposito is beállt, akik sokat lendítettek a milánóiak támadójátékán, egyelőre azonban nem akar megszületni a továbbjutást érő találat.

23:41

Ezúttal is jogosan, most Lukaku mozdult rá lesről egy labdára, így hiába lőtt Lautaro Martinez a kapuba, a belga mozgásával megzavarta Netót, szabadrúgás kifelé.

23:42

Öt a három ellen támadtak a katalánok, Perez azonban elönzőzi az óriási lehetőséget.

23:44

Ki más, mint Memphis Depay? Ezzel a franciák jelenleg továbbjutásra állnak a Leipzig mögött.

23:45

Méghozzá a gólszerző Carles Pérez helyett. Ez volt a katalánok utolsó cseréje.

23:48

Tűpontos lövéssel lövi ki a hosszút a fiatal támadó, ezzel alighanem véget vet az Inter idei BL-menetelésének.

23:51

Az Ajax nehezen viseli a jelenlegi helyzetet - kiesést -, ám egy tömegjelenet után fejelés miatt a valenciai Gabriel kap piros lapot.

23:54

A tavalyi szezon meglepetéscsapata, az Ajax óriási meglepetésre búcsúzik a BL-ből, miután a Valencia 1-0-ra nyert Amszterdamban, a Chelsea pedig 2-0-ra verte a Lille csapatát. A spanyol csapat ezzel csoportgyőztes, a londoniak pedig második helyen léptek tovább.

23:55

Hiába volt a milánóiak sorsa a saját kezükben, a Barca tartalékos csapattal is nyert a San Siróban, a Dortmund pedig megtartotta előnyét, így a németek mentek tovább a katalánok mögött.

23:58

A Leipzig elleni döntetlennel elég volt a franciáknak, a Benfica viszont az El-ben folytathatja, a Zenitnek ért véget az európai kupaidény.

00:01
2019. december 11.

Ennyi volt mára élő közvetítésünk, de holnap folytatjuk, tartsanak velünk a szerdai mérkőzéseken is. Jó éjszakát!