Gulácsiék a Puskás Arénában győznék le a Liverpoolt a BL nyolcaddöntőjében

fbl Horizontal
Paris Saint-Germain's French forward Kylian Mbappe celebrates after scoring a goal during the UEFA Champions League round of 16 first leg football match between FC Barcelona and Paris Saint-Germain FC at the Camp Nou stadium in Barcelona on February 16, 2021. (Photo by LLUIS GENE / AFP)
Cikkünk folyamatosan frissül
Két mérkőzéssel és magyar főszereplőkkel megkezdődik a Bajnokok Ligája egyenes kiesés szakasza. A Gulácsi Péterrel a kezdőben, míg Willi Orbánnal a kispadon felálló RB Leipzig a Puskás Arénában fogadja a Liverpoolt, miközben az FC Barcelona a Camp Nouban vív presztízsharcot a Paris Saint-Germainnel, amelyik nem számíthat a legnagyobb sztárjára, a brazil Neymarra.
21:17
2021. február 16.

Bizonyára sokan várták már, hogy elhangozzon ez a mondat. A mai nappal két mérkőzéssel megkezdődik a nyolcaddöntők sora.

21:21

Bizony, hiszen az már múlt héten eldőlt, hogy az RB Leipzig a Puskás Arénában fogadja az angol bajnok Liverpoolt. A 68 ezres stadiont pedig hazai pályává varázsolta a német csapat:

21:26

Na, jó, nem élőben, de számtalan szurkolói zászló van kifeszítve a Puskás Aréna lelátóján.

21:33

Míg a PSG csoportelsőként, addig a Barcelona csoportmásodikként jutott be az egyenes kieséses szakaszba - másképp nem is játszhatnának egymás ellen a nyolcaddöntőben.

21:35

Mauricio Pocchettino 2014-ben a Southampton kispadjáról a Tottenhambe távozott. A helyére Ronald Koeman érkezett az angol csapat vezetőedzői posztjára. Ma este egymás ellen egy-egy sztárcsapatot irányíthatnak egymás ellen.

21:39

A sérült Szoboszlai Dominikra még nem számíthat Julian Nagelsmann.

21:40

Ebben a felállásban kezd a Barcelona a PSG ellen.

21:42

Jürgen Klopp egy fél kezdőre való játékosra – Van Dijk, Matip, Fabinho, Milner, Keita, Joe Gomez, Diogo Jota – nem számíthat, Jordan Henderson kénytelen középső védőt játszani, a csapat védelme pedig a hétvégén a 17. különféle összeállításban szerepel.

21:43

Kylian Mbappé mellett a fiatalos lendületet képviselő Moise Kean, illetve a sérülések miatt egyre több lehetőséget kapó Mauro Icardi a párizsiak támadósorában.

21:45

A Liverpool a hétvégén 3-1-re kikapott a Leicester Citytől, amivel sorozatban a harmadik bajnokiját vesztette el, miközbe a Lipcse egy négy mérkőzéses győzelmi sorozatban (3 bajnok, 1 Német Kupa) van.

21:48

Kevés szebb stadion létezik a Nou Campnál a világon.

21:50

Gerard Piqué felépült sérüléséből - rutinjára nagy szüksége lesz a Barcelona védelmének.

21:50

Ha valaki nem emlékezne rá: a magyar kapus a Liverpoolban kezdte meg anno a külföldi karrierjét. Másrészt pedig neki a semleges pálya is a legteljesebb mértékben hazai.

21:53

A Squawka Football szerint a ma este pályára lépő csapatok közül a Liverpool, a PSG és a Barcelona is jó eséllyel pályázik a BL-trófea elhódítására.

21:55

21:56

Név szerint a 41 éves Slavko Vincic lesz a játékvezető.

21:58

A Puskás Arénában és a Nou Campban is felcsendült a BL-himnusz, mindjárt kezdődnek a szezon első nyolcaddöntői.

21:58

A Liverpool 2009. november 24-én már játszott Budapesten, helyrajzilag ugyanott, ahol ma, de a DVSC-t még a régi Puskás Ferenc Stadionban győzte le 1-0-ra a BL csoportkörében.

22:00

A PSG és a Lipcse kezdte a mérkőzéseket. Jó szórakozást kívánunk!

22:01

Elkezdődött a találkozó, a Liverpool első beadását a nyártól a Bayernben játszó Upamecano fejelte ki.

22:02

Kylian Mbappé gyorsasága sok gondot fog okozni a Barcának. A PSG támadója jól lépett ki két védő között, a kapuból kijövő ter Stegen rosszul ért labdába, de megúszta a Barca.

22:03

Az első két percben szinte csak az angolok labdáztak, de ez nyilván változni fog majd.

22:04

Négy percet kellett várni az első kapura lövésre, Idrissa Gueye távoli kísérlete elkerülte a kaput.

22:06

Egy bal oldalon vezetett támadás végén Angelino kanyarította középre a labdát, Dani Olmo pedig vetődve kapura fejelt és bal kapufa tövéről gurult a kapu mellé a labda.

22:06

Clement Lenglet könyökölte le Moise Keant, de a Barca védője megúszta sárga lap nélkül.

22:07

Ez a Lipcse történetének 23. BL-meccse, és a magyar kapus az egyetlen, aki elmondhatja magáról, hogy valamennyin kezdőként ott volt a pályán.

22:10

BL-nyolcaddöntőhöz méltóan kezdte a Barca és a PSG is a találkozót.

22:11

Angelino rossz bedobása után vesztette el a Lipcse a labdát, amiből Szalah harcolt ki szögletet, de nem jelentett veszélyt Gulácsi kapujára.

22:12

Moise Kean iramodott meg, és harcolt ki egy szögletet. Paredes beadását Antoine Griezmann könnyedén fejelte ki a rövidnél.

22:14

Mindkét csapat védői 50-60 méteres passzokkal indítják a támadókat, az egyik oldalon Szalah, a másikon Adams indulhatott meg egy ilyen labdával, de egyikből sem lett helyzet.

22:14

A nagyszerű formában lévő Griezmann ugrott ki egy párizsi védővel a nyakán, és lőtt kapura, de Keylor Navas védeni tudott.

22:15

A magyar kapus remekül jött ki és zárta a szöget Szalah előtt, majd Firmino lőtt az oldalhálóba.

22:16

22:16

Még az 5. percben esett az a bizonyos Dani Olmo-fejes.

22:17

Ebben Marcel Sabitzer lövése segített a Pool brazil kapusának, aki vetődve fogta biztos kézzel a labdát.

22:19

Pedri előbb eladta a labdát, majd a ter Stegennel magát szemben találó Mauro Icardi lövése után a fiatal középpályás az ötösön mentett.

22:21

Lionel Messi szabadrúgása után közpére került a labda, a katalánok többször is lőhettek, de a PSG védői mindannyiszor blokkolni tudtak. Griezmann sem tudta magát becselezni a tizenhatoson belülre, mert fennakadt az egyik szabályosan szerelő ellenfelén.

22:21

Robertson adott be balról, de Sabitzer levette és kivágta a labdát, amit aztán Mukiele adott vissza az angoloknak.

22:24

Ezt öt-hat védővel szemben hozta össze a Szalah-Firmino-Mané trió, és végül utóbbi fejelhetett, de a kicsit magas beadást csak a léc fölé tudta fejelni.

22:25

A 26. percben Frenkie De Jongot rúgták fel a tizenhatoson belül.

22:27

A 28. percben Lionel Messi büntetőből lőtt góljával a Barcelona megszerezte a vezetést.

22:27

Nem dőlt be Szalah cselének, így az egyiptomi csatár nem tudta átemelni fölötte a labdát.

Gulácsi rogyaszt, Szalah emel, a magyar kapus véd Forrás: AFP/Attila Kisbenedek
22:28

22:29

Szűk egy perccel Messi tizenegyese után Dembelé lőhetett kapura, Navas védeni tudott.

22:30

A liverpooli lehetőségek felébresztették a német csapatot.

22:32

Nem sokáig volt előnyben a Barcelona. A 32. percben Kylian Mbappé egy gyönyörű támadás végén bombázott a rövid felsőbe.

22:33

Egyedül mehetett Gulácsi kapujára Mané, de a magyar kapus jól jött ki és tisztázni tudott, az üresen maradt kapura pedig Robertson emelte vissza a labdát. Gulácsi visszaért, a labda a kapu fölé ment, a magyar kapus azonban vetődött, és talán egy kicsit meg is sérült, de folytatni tudja a játékot.

22:35

Leon Kurzawa lövi el Piqué lábai között a labdát, ter Stegennel bravúrt kell bemutatnia, hogy ne kerüljenek hátrányba

22:37

Hihetetlenül felpörgött a mérkőzés. Griezmann szépen vitte végig a labdát, majd egy veszélyes lövést eresztett el. Azonban a labda elment a kapu előtt.

22:38

A 38. percben Moise Kean remekül fordult be, majd célozta meg a kapu alsó sarkát. Ter Stegen sokadik védését mutatta be.

22:38

Egy liverpooli támadás után Upamecano igyekszik kiengedni a labdát, de Mané előkerül és visszakotorja, Firmino pedig befejeli, de a partjelző azonnal jelezte, hogy már kint volt a labda – marad a 0-0.

22:44

22:44

Mindkét oldalon folyamatos a letámadás, de mindkét csapat el tudott jutni a másik kapujáig.

22:45

Ezúttal Mbappé végezte el a PSG szögletét, Mauro Icardi fejese alig kerülte el a helyzetet dermedten figyelő ter Stegen kapuját.

22:46

Barcelona - Paris Saint-Germain 1-1

22:47

Ami úgy ér véget, hogy Nkunkut lesen állítja meg a partjelző. 45 perc játék után az eredmény: RB Leipzig–Liverpool 0-0.

22:51

Lionel Messi 2005 óta minden évben gólt szerzett a Bajnokok Ligájában, amivel beállította Raúl González 17-es szériáját.

22:51

A beadás pillanatában már kint volt a labda:

22:54

Kylian Mbappé két hónapja ünnepelte 22. születésnapját, de már az alábbi futballistáknál több gólja van a Bajnokok Ligájában.

23:02

A sárga lapos Idrissa Gueye helyén Ander Herrera folytatja a középpályán. Megkezdődött a második félidő a katalán fővárosban.

23:03

Egyik edző sem cserélt, azaz az eddigi 22 játékos van továbbra is a pályán.

23:05

Nkunku lépett ki remekül Dani Olmo labdájával, a lövését pedig bravúrral tolta szögletre Alisson. Ez volt talán a meccs eddigi legnagyobb lehetősége.

23:06

Kylian Mbappé távoli lövése nem talál kaput, Marco Verratti egy remek csel után próbálkozik, de Piqué belefejel a labdába.

23:07

Az 50. percben egy villámgyors párizsi támadás végén Icardi önzetlenül passzol Kean elé, aki éles szögből lő, Ter Stegennek bravúrral kell védenie.

23:07

A második félidő első három percében szinte át sem lépte a Liverpool a félpályát.

23:10

Mukiele és Haidara után Nkunku is kapott egy sárgát az 52. percben.

23:12

Sabitzer adta el a labdát, amire Szalah csapott le, egyedül vezethette Gulácsi kapujára a labdát, és biztosan lőtt a bal sarokba, a magyar kapusnak nem volt esélye hárítani.

23:14

Ez volt Mohamed Szalah 24. liverpooli gólja az európai kupákban, az idei BL-kiírásban pedig a negyedik találata:

23:14

A katalánok többet birtokolják a labdát az elmúlt pár percben. Mivel a PSG-nek megvan az idegenben lőtt gólja, ezért a Barcának nyerni kellene, hogy több esélyük legyen a visszavágón.

23:15

Lionel Messi jó helyzetből rúghat szabadrúgást. Az argentin játékos 22 méterről a sorfalat találja el.

23:17

Szinte ugyanaz történt, mint az előbb, csak ezúttal Mukiele vétette el a labdát, amivel Sadio Mané mehetett egy az egyben a lipcsei kapura, a kiszolgáltatott Gulácsi Péternek ezúttal sem volt esélye hárítani. Az 58. percben RB Leipzig–Liverpool 0-2.

23:18

Legalábbis a Barcelona játékosai szerint - a játékvezető nem ítél újabb tizenegyest a javukra.

23:18

Sadio Mané nem hibázta el az első lehetőségét:

23:21

Két percen belül kétszer került helyzetbe a Lipcse, mindkétszer Dani Olmo előtt adódott lehetőség, de nem járt sikerrel.

23:22

A 64. percben a második gólt összehozó Mukiele helyére érkezik a magyar válogatott védője. Vele egy időben Haidara helyére Yussuf Poulsen is beáll a Lipcsébe.

23:22

Alessandro Florenzi fut be egy hosszúnak tűnő indítást, majd ad középre. Piqué úgy tűnt, hogy menteni tud, ám a védő Mbappéhoz rúgta a labdát, aki második gólját is megszerezte a mérkőzésen.

23:24

Willi Orbán is elől volt, de az angolok kivágták a labdát, a gyors ellentámadást pedig Angelino akasztotta meg egy sárga lapért cserébe.

23:24

23:27

A 70. percben egy szabadrúgás után Moise Kean fejelt a kapuba. A PSG fiatal támadója Leandro Paredes pontos beíveléséből volt eredményes.

23:27

Sergino Dest helyén Mingueza folytatja jobbhátvéd poszton.

23:28

23:29

Az angol csapat színeiben első török játékosként BL-meccsen pályára lépő Ozan Kabak kapja a 70. percben.

23:29

A 72. percben Firmino helyére Xherdan Shaqiri, Thiago helyére pedig Alex Oxlade-Chamberlain érkezik.

23:31

A 74. percben Kampl helyére Hee-Csan Hwang érkezett.

23:32

Kylian Mbappé mindössze a második futballista, aki két gólt tud rúgni a Barcelona otthonában a BEK/BL egyenes kieséses szakaszában. Az elsőt Puskás Ferencnek hívták.

23:34

A meglóduló Manét igyekezett minden eszközzel visszatartani a spanyol, ez végül sikerült neki, cserébe kapott érte egy sárga lapot a 77. percben.

23:35

Griezmann lép rá a tizenhatoson belül Mbappé lábára. A kétgólos francia támadót az alapvonal mellett kell ápolni.

23:36

Ronald Koeman újabb három változtatása a 79. percben:

Busquets LE, Pjanic BE
Pedri LE, Trincao BE
Piqué LE, Riqui Puig BE

23:37

Eseménytelen percek után kicsit felpörgött a Lipcse, és a támadásukat végül Sabitzer kapu mellé guruló lövése zárta le, majd Angelino törte el a labdát tiszta helyzetbe tíz méterre a kaputól.

23:39

A tűzzel játszik a párizsi kapus: egy ártatlan szituációban rúgta rá a labdát Griezmann sarkára, ami majdnem a kapuban kötött ki.

23:41

A 85. percben Moise Kean helyén Danilo folytatja. A Barca kihasználja utolsó cseréjét: Griezmannt a dán Martin Braithwaite váltja.

23:42

A 86. percben Kylian Mbappé harmadik gólját is megszerezte egy újabb gyors kontra végén. 4-1-re vezet a PSG a Camp Nouban.

23:46

Lassan két perce nem is találkoztak a labdával a lipcsei játékosok. És már a 89. percben járunk.

23:48

Ennyi ideje van a katalánoknak, hogy szépítsenek a csúnyán kinéző eredményen.

23:48

Az első gólt szerző egyiptomi csatár helyére Rhys Williams áll be az utolsó 3 percre.

23:49

23:51

A ráadás negyedik percében Dembelé beadására Braithwaite-nek nem volt esélye odaérnie a kapu előtt.

23:51

Hwang kapott remek passzt a 93. percben, de nem csak Alisson, hanem a jobb kapufa mellett is elrúgta a labdát a koreai támadó, így maradt a mérkőzés vége a 0-2.

23:52

A Bayern elleni 2-8 emléke még élénken élhet a Barca rajongóinak fejében, de máris itt az újabb csalódás.

23:53

RB Leipzig–Liverpool 0-2, Mohamed Szalah és Sadio Mané góljaival.

23:55

Mára ennyi volt percről percre közvetítésünk, de szerdán visszatérünk méghozzá egy FC Porto–Juventus és egy Sevilla–Borussia Dortmund találkozóval ugyanilyen formában. Addig is jó pihenést!