Mutatjuk az esti meccsek végeredményeket
2021.09.28. 22:56
Köszönjük a figyelmüket!
2021.09.28. 22:59

Három magyarral kezd a Lipcse, Messi is a pályán a Bajnokok Ligája szuperrangadóján

Real Madrid v Sheriff - UEFA Champions League Madrid,Real Madrid,Sheriff,Spain,UEFA Champions League Horizontal
MADRID, SPAIN - SEPTEMBER 28: Vinicius Junior (R-2) of Real Madrid in action against Fernando Costanza (R) of Sheriff during the UEFA Champions League Group D match between Real Madrid and Sheriff at Santiago Bernabeu in Madrid, Spain on September 28, 2021. Burak Akbulut / Anadolu Agency (Photo by BURAK AKBULUT / ANADOLU AGENCY / Anadolu Agency via AFP)
Cikkünk folyamatosan frissül
A Bajnokok Ligája csoportkörének 2. fordulójában kedd este a Szoboszlai Dominikot, Gulácsi Pétert és Willi Orbánt is a soraiban tudó RB Leipzig belga ellenféllel néz szembe. Jön a Paris Saint-Germain - Manchester City szuperrangadó, és szintén kiélezett mérkőzést játszhat egymással az AC Milan és az Atlético Madrid. Ugyanakkor a Real Madridot, a Liverpoolt és a Borussia Dortmundot is láthatjuk a programban.
22:30
2021. szeptember 28.

Varázslatos este előtt állunk a Bajnokok Ligájában. Tartsanak velünk és nem maradnak le egyetlen fontos pillanatról sem!

22:39

Szoboszlai Dominik, Gulácsi Péter és Willi Orbán is ott van a Club Brügge csapatát fogadó lipcsei együttes kezdőcsapatában.

22:42

Látványos meccset ígér a PSG és a Manchester City rangadója. A párizsiaknál a Lionel Messi, Neymar, Kylian Mbappé trió mindegyik tagja ott van a kezdőcsapatban.

Pep Guardiola szintén csupa világklasszissal áll ki a francia fővárosban:

22:45

Carlo Ancelotti, a Real Madrid vezetőedzője fiatalos kezdőcsapatot küld fel a moldovai BL-újonc, a Sheriff Tiraspollal szemben. A 18 éves Eduardo Camavinga mellett a remek formában lévő Vinícius Junior is a pályán várhatja a kezdő sípszót. A brazil szélső mellett Eden Hazard és természetesen Karim Benzema alkotja az elől lévő hármast.

22:47

Mivel a Liverpool is az egymás ellen játszó AC Milan és Atlético Madrid csoportjában van, ezért ennek a triónak minden egymás elleni mérkőzése életbe vágóan fontos lehet. Diego Simeone kihagyta a kezdőből a rossz formában lévő Antoine Griezmannt és Joao Félixet is.

Zlatan Ibrahimovic még mindig sérüléssel bajlódik a milánóiaknál:

22:49

Sadio Manéval és Mohamed Szalah-val szemben Roberto Firmino csak a kispadon kapott helyet a Portóban pályára lépő Liverpoolban.

22:51

Erling Haaland sérülés miatt kihagyja a Sporting elleni mérkőzést. Távollétében íme a Borussia Dortmund kezdőcsapata:

22:53

A PSG és a Manchester City eddig öt alkalommal találkozott a BL-ben, és a franciák bizony még egyszer sem tudtak győzni.

22:56

Az bizony az FC Porto, amelyik ellen eddig 4-ből 3 meccset megnyert, háromszor gólt sem kapott a Pool és lőtt nekik 11 gólt - ilyen mutatót egyetlen rivális ellen sem tudnak felmutatni az angolok Klopp irányítása alatt a BL-ben.

22:58

Európa-szerte útjára indult a labda. Jó szórakozást kívánunk mindenkinek!

23:01

Kevin De Bruyne kanyarított középre balról, de a párizsi védők kifejelték a labdát.

23:03

A Real Madrid az első percekben a kapujához szegezte a Sheriff Tiraspolt, amely története során először jutott fel a BL főtáblájára. A történelmet író moldovai kiscsapatról nemrég itt írtunk hosszabban.

23:04

Az angolok igyekeznek nyomást gyakorolni a PSG-re, egyszer meg is tudják zavarni Neymart, egy perccel később azonban a brazil már remek cselekkel hozza ki a labdát a tizenhatosa előteréből.

23:06

Idrissa Gueye góljával 1-0-ra vezetnek a franciák!

23:07

Vinícius Junioré az első komoly Real Madrid-helyzet, de a brazil szélső középre cselezte magát közvetlenül a blokkolni igyekvő védők elé, akik meg is oldották a feladatot.

23:08

A 7. percben Christopher Nkunku góljával megszerezte a vezetést a Lipcse.

23:12

Az első 15 percben szinte nem is volt a labda a Sheriff Tiraspolnál.

23:12

A PSG szélsője az utóbbi négy meccsén a harmadik gólját lőtte, a BL-ben pedig első alkalommal volt eredményes.

23:15

"Visszatért az AC Milan" - hirdeti a cspat szurkolóinak az élőképe, akik közel egy évtized után szurkolhatnak ismét együttesüknek a San Siróban BL-mérkőzésen.

23:16

Karim Benzema veszélyes szabadrúgását nagy bravúrral védi a Sheriff kapusa.

23:17

A magyar kapus előbb De Ketelaere, majd Vaneken próbálkozását hárítja, és tartja meg csapatának az 1-0-s előnyt.

23:18

Az angol csapat Mohamed Szalah 18. percben lőtt góljával vezetnek 1-0-ra Portóban.

23:19

Rafael Leao 20. percben szerzett góljával megszerezte a vezetést a Milan.

23:20

Mendes vágta ki a labdát Bernardo Silva elől az ötösön Joao Cancelo pontos beadása után.

23:21

Az elmúlt percekben szinte csak a párizsiak térfelén zajlott a játék, most viszont "átköltöztek" a csapatok a City térfelére.

23:22

Joao Cancelo kapja a 24. percben, miután felborította Kylian Mbappét.

23:22

Eden Hazard vette észre a kapu elé a másik oldalon üresen érkező Fede Valverdét, aki jobbal a rövid felsőt alig egy méterrel tévesztette el.

23:23

A 25. percben hatalmas meglepetésre megszerezte a vezetést a Sheriff Tiraspol. Jasur Jakhshibaev fejelte vissza az alsóba a labdát, Thibaut Courtois tehetetlen volt.

23:24

Hans Vaneken első találatát a 23. percben les miatt még elvette a játékvezető, egy perccel később azonban már szabályos és érvényes gólt lőtt a belga támadó, így RB Leipzig-Club Brugge 1-1.

23:27

A 26. percben előbb Sterling fejelt nyol méterről a felső lécre, majd az érkező Bernardo Silva külsőzte ugyanoda a labdát három méterről, hogy aztán a visszapattanót már ne tudja megjátszani egy védő szorításában.

23:30

Karim Benzema beadásánál Georgios Athanasiadis ütötte ki a labdát az érkező Ede nHazard elől.

23:30

Donnarummának kell fognia a labdát Cancelo lövése után.

23:30

Az első gólt szerző Jasur Jakhshibaev lövése szűk fél méterrel kerüli el a hazai kaput.

23:31

Franck Kessie kapott két sárga lapot az első fél órában, amivel nehéz helyzetbe hozta csapatát az Atlético Madrid ellen.

23:33

A liverpool egyiptomi csatára sorozatban csapata hatodik meccsén talált be, egyúttal harmadik afrikai játékosként érte el a 30 gólt a BL-ben Didier Drogba (44) és Samuel Eto'o (30) után.

23:34

A Real Madrid lekontrázta a Sheriffet, Vinícius Junior próbált finom mozdulattal a hosszú felsőbe tekerni, de nem járt sikerrel.

23:35

Donyell Malen 35. percben lesről talált a Sorting kapujába, így marad a 0-0.

23:36

Csoda lenne, ha a Sheriff kihúzná, most Benzema próbálkozott, de ő sem talált kaput.

23:37

Donyell Malen a 37. percen már érvényes gólt szerzett.

23:39

A 39 percben egy jó labdakihozatal után Mbappé lódult meg a bal oldalon, visszagurított, de Herrera lövését a kapu fölé ütötte Ederson, a szöglet után pedig Marquinhos fejese után kellett tisztázniuk a vendégeknek.

23:40

A Real belga játékosa éles szögből készteti védésre a Sheriff kapusát.

23:40

Idrissa Gueye szorul ápolásra a pálya közepén, az eset után De Bruyne kapott egy sárgát, a szenegáli játékos pedig folytatni tudja a mérkőzést.

23:41

Casemiro lő távolról, Athanasiadis véd, majd a Real szögletet harcol ki. A moldávok felszabadítanak.

23:43

Mats Rits 41. percben lőtt góljával a korán hátrányba kerülő belga csapat megfordította a mérkőzés állását, és 2-1-re vezetnek az RB Leipzig otthonában.

23:44

Eddig bombameglepetés Madridban: a Sheriff Tiraspol 1-0-ra vezet a Real Madrid otthonában.

23:45

A 45. percben Sadio Mané talál a kapuba, a Liverpool így 2-0-s előnnyel vonulhat szünetre.

2021. szeptember 29.

Madridban már útjára is indult a labda. Carlo Ancelotti csapatának kaparnia kell, ha nem szeretne váratlan vereséggel zárni.

00:02

00:07

A franciák támadólag léptek fel a második játékrész elején, mert nyilvánvalóan nem akarják magukra húzni a Cityt.

00:10

Eden Hazard kapott remek passzt Vinícius Juniortól, aki az alsó sarokra teker. A Sheriff kapusa szögletre üti.

00:10

A Manchester City szöglete után kivágják a labdát, de az visszakerül a PSG kapuja elé, végül másodjára megfogta Donnarumma.

00:13

Az olasz kapus lábbal védte De Bruyne közeli, lapos lövését. Szép jelenet volt, úgy a City támadása, mint a végén Donnrumma védése az 54. percben.

00:17

Szalah második góljával az angolok a 60. percben már 3-0-ra vezetnek Portóban.

00:17

Vinícius Junior gyönyörű cselt mutatott be a tizenhatoson belül, majd elgáncsolták. A videobíró segítségével a játékvezető megítélte a büntetőt.

00:18

Ezúttal egy remek kivetődéssel ütötte el a labdát De Bruyne elől. Most megint nagyon nyom a City.

00:19

Karim Benzema előtte a tizenegyest, amivel a Real Madrid a 64. percben kiegyenlített.

00:21

Rodri rúgta meg hátulról elég tisztességesen a brazilt.

00:21

Az 58. percben André Silva váltotta a magyar válogatott támadót.

Jesse Marsch egy szűk órát adott Szoboszlai Dominiknak Forrás: AFP/Odd Andersen
00:23

Camavinga fejjel játszotta a tisztán álló Vinícius Juniorhoz a labdát, aki éles szögből lőtt, a moldovai kapus bravúrral védett.

00:24

Íme a Bajnokok Ligája történetének öt legeredményesebb futballistája:

00:24

A brazil egy remek labdával lódult meg a jobb oldalon, majd Walker szorításában lőni próbált, pedig lehet, hogy egy keresztpasszal jobban jártak volna a franciák.

00:26

Bruno talált lesről a kapuba a 72. percben. Majdnem komoly baja került a Real Madrid.

00:27

Az angol betört a francia tizenhatosra, elfektette Verrattit, a következő cselre azonban már odaért az olasz.

00:28

Karim Benzema az első olyan futballista, aki sorozatban 17 szezonban is betalált a Bajnokok Ligájában.

00:30

Pep Guardiola a 67. percben lecseréli a 100 milliós játékost, helyére a saját nevelésű Phil Foden érkezik a pályára.

00:32

A 4. percben megint Donyell Malen talált a Sporting kapujába, kétgólos előnyhöz juttatva ezzel a Dortmundot.

00:32

Igaz, nem Párizsban, Portóban szépítettek a hazaiak a 75. percben, Taremi a gólszerző.

00:33

A 74. percben az argentin 17 méterről egy szenzációs góllal vélhetően eldönti a mérkőzést. PSG-ManCity 2-0!

00:35

A BL-ben pedig a 121., ezek közül már a 27.-et rúgta angol csapat ellen.

00:36

Benzema -> Vinícius Jr. -> Rodrygo volt a labda útja, de a fiatal brazil csúnyán fölé lőtt. Kb. tíz perce maradt a Realnak.

00:36

A 66. percben Szalah helyére érkező Firmino a 78. percben talált be. Porto-Liverpool ezzel 1-4.

00:38

Az olasz kapus Mahrez közeli lapos lövését tenyereli ki a 78. percben.

A Manchester City játékosai becsülettel foglalkoztatták Gianluigi Donnarummát Forrás: AFP/Franck Fife
00:39

Donyell Malentől már a második gólját vették el kedd este, akinek emellett egy érvényes gólja azért csak akadt - ezzel vezet 1-0-ra a Dortmund.

00:42

A 84. percben a csereként beszállt Antoin Griezmann góljával egyenlített az Atlético Madrid Milánóban.

00:42

A brazil a 83. percben is betalált, majd a VAR-szobában is rábólintottak a találatára, így Porto-Liverpool 1-5.

00:44

Egészen elképesztő! A 90. percben Sebastien Thill bombagóljával a Sheriff Tiraspol közel került a BL-szezon legnagyobb csodájához.

00:47

A brazil kapus a helyén van, kevés dolga volt a meccsen, de azt ellátta.

00:50

Angol szabadrúgás 22 méterről, Messi fekszik a sorfal mögött.

00:50

Mahrez jól tekerte el, de az olasz kapus kitolta a jobb kapufa mellé tartó labdát.

00:51

VÉGE! A Bajnokok Ligája történetének egyik legnagyobb meglepetése: Real Madrid - Sheriff Tiraspol 1-2

00:51

A Dortmund 1-0-ra verte a Sportingot, míg a Liverpool idegenben győzte le 5-1-re a Portót, míg a Sheriff Tiraspol a Real Madridot verte 2-1-re.

00:53

A 94. percben talán az utolsó esélyt kapta meg a City, de Mahrez szabadrúgása ezúttal nem talált kaput.

00:54

A Paris Saint-Germain Idrissa Gueye és Lionel Messi első párizsi góljával 2-0-ra legyőzte a Manchester Cityt.

00:55

A 94. percben Luis Suárez tizenegyesből lőtt góljával az Atlético Madrid megfordította a Milan elleni mérkőzését.

00:56

PSG-ManCity 2-0, Porto-Liverpool 1-5, RB Leipzig-Club Brugge 1-2, AC Milan-Atlético Madrid 1-2, Real Madrid-Sheriff Tiraspol 1-2, Dortmund-Sporting 2-0

00:59

Búcsúzunk már, de várjuk Önöket szerdán este 21 órától is, újabb hat Bajnokok Ligája-mérkőzéssel. Jó éjszakát!