A többség most feltehetően nem lenne George Kurtz, a pénteken globális informatikai katasztrófát okozott CrowdStrike biztonsági cég vezetőjének helyében. A vállalat számítógépeken és szervereken egyaránt használt biztonsági szoftverének hibás javítása olyan 8,5 millió windowsos gépet ütött ki, csak az USA-ban minimum 3000 repülőjáratot kellett törölni miatta, de a légi közlekedési szektor mellett többek közt pénzintézeteknél, segélyhívóknál, médiacégeknél is óriási leállásokat okozott.
Az incidens nem kerülte el az amerikai kongresszus nemzetbiztonsági bizottságának figyelmét, így szerdán George Kurtz vezérigazgató kénytelen lesz nyilvánosan tanúskodni a színe előtt. Ennek során lehetőséget kap annak az elmagyarázására, hogy pontosan mi történt és hogyan történt. Emellett a bizottság természetesen kíváncsi rá, hogy a CrowdStrike miként kívánja elkerülni egy efféle katasztrófa megismétlődését.
A CrowdStrike a mai napig nem kommentálta, hogy miként sikerült ilyen mértékben hibás frissítést kiadnia a biztonsági szoftveréhez, a nemzetbiztonsági bizottság meghallgatásán talán erre is fény derül majd.
A hírek szerint a problémás frissítés körülményektől teljesen független ütötte ki a windowsos számítógépeket, és elképzelhetetlennek tűnik, hogy egy ilyen hibát ne szúrjanak ki a legalapvetőbb kiadás előtti tesztelés során a cég dolgozói.
A helyzet hátborzongató hanyagságra utal egy olyan cég részéről, amely többek közt gazdaságilag kritikus iparágakban dolgozó vállalatokat hivatott védeni a kibertámadásoktól.
Kapcsolódó érdekesség, hogy az ügyben felelősséggel nem rendelkező Microsoft szerint az EU miatt nem tudja megakadályozni az ilyen eseteket, mert egy megállapodás miatt kénytelen eltekinteni a versenyellenes magatartástól.
Ha szeretne még több érdekes techhírt olvasni, akkor kövesse az Origo Techbázis Facebook-oldalát, kattintson ide!