Soros György nem először szólalt fel Davosban, tavaly például arról beszélt, hogy Európának többet kellene befektetnie Afrikában. A humanitárius álca persze nem szolgál mást, mint a bevándorláspárti milliárdos afrikai érdekeltségeinek további erősítését.
A Tűzfalcsoport információi szerint, mivel Európa meglepő módon feltételekhez köti az afrikai befektetéseit, úgy tűnik,
Soros Kínában látja a megoldás kulcsát, így a Nyílt Társadalom Alapítvány afrikai gazdasági vezetők képzését támogatja Kínában.
A cikk szerint Soros végső célja a korlátlan afrikai gazdasági és politikai befolyás.
A Tűzfalcsoport információi szerint a milliárdos most egy zárt vacsorán beszélt arról, hogy Kína precendens nélküli dolgot csinál a kibermegfigyelő rendszerrel, ami tökéletesen alárendeli az egyéni szabadságot a pártállamnak.
A cikk felidézi, hogy Kínának már vannak befektetései Afrikában, nem csoda, hogy megjelent a környéken Soros is, hogy szeletet kérjen magának és álcivil hálózatának a tortából.
Ahogy azt az Origo is megírta, az Európai Bizottság (EB) e heti, hivatalos programnaptárából kiderült, hogy Soros György egy magas beosztású, brüsszeli politikussal tárgyalt szerdán.
Pierre Moscovici, gazdasági és pénzügyekért felelős európai uniós biztos korábban azt nyilatkozta, hogy a bevándorlási válság erősítheti az európai gazdaságot.
Vagyis abszolút közös platformon van Sorossal a migráció ügyében.
Ahogy az ilyen esetekben lenni szokott, a találkozó tényén kívül nem sok mindenről értesülhet a közvélemény.
Egyvalami viszont biztosnak látszik: a szerdai találkozó a 21-ik volt a sorban, amit az álfilantróp az Európai Bizottság fontos vezetőivel folytatott.
„A nyilvánosan elérhető adatok szerint több mint 20 alkalommal volt hivatalos találkozója Soros Györgynek a legfontosabb uniós biztosokkal azóta, hogy Juncker 2014. november 1-jén hivatalba lépett” – tálalta a hírt korábban a Magyar Idők. A cikkből kiderült, hogy a bevándorláspárti üzletember többek között
Jean-Claude Junckerrel, Frans Timmermansszal, Emanuel Macronnal és Dimitris Avramopoulosszal is egyeztetett a jelenlegi uniós ciklus során.
Az, hogy miről egyeztetett velük – akárcsak Moscovici esetében –, egyelőre csak sejthető, konkrétumokat nem árultak el a találkozókról.
Soros mellett alapítványainak munkatársai is rendszeresen találkoztak az európai vezető elit tagjaival, a nyilvánosan elérhető adatok szerint többnyire ezekben az esetekben is „ismeretlen témában”.
A bizottság naptárából vagy éppen Sorosék közösségi oldalainak átböngészése után az derült ki, hogy csak az Open Society European Policy Institute EP-akkreditációval rendelkező 12 lobbistája 52 alkalommal, vagyis szinte heti rendszerességgel találkoznak a bizottság képviselőivel.
A fentiek kapcsán Deutsch Tamás európai parlamenti képviselő három írásbeli kérdést tett fel az amerikai milliárdosnak Frans Timmermansszal, az Európai Bizottság alelnökével való találkozóiról.
A következő kérdéseket tette fel Frans Timmermans és Soros György közötti 2017. április 28-ai, 2018. február 1-ei, 2018. április 16-ai, valamint 2018. november 26-ai egyeztetésekről:
A fideszes politikus kifogásolta továbbá, hogy
Úgy látja, hogy annyiszor, mint Sorosnak, az Európai Unió tagországainak egyetlen állam-, illetve kormányfőjének sem volt lehetősége az Európai Bizottság vezetőivel közvetlenül egyeztetni.
A 888.hu vette észre, hogy Peter Altmaier német pénzügyminiszter csütörtökön Soros Györggyel reggelizett, majd a Twitteren megköszönte neki az „európai értékek” támogatását. Bejegyzésében arra is kitért, hogy az antiszemitizmust és a populizmust, az intoleranciát sosem szabad elfogadni.
A bevándorlásellenes AfD rákérdezett, hogy pontosan miről tárgyaltak a spekulánssal, mik a közös globális értékek, és miért említi egy lapon az antiszemitizmust és a populizmust. Válasz egyelőre nincs.