Kína júniusra be akarja oltatni a lakosság negyven százalékát

kína, koronavírus
Vuhan, 2021. január 23. Védőmaszkot viselő emberek egy bevásárlóközpont előtt Hupej tartomány székvárosában, Vuhanban 2021. január 23-án. A több mint 11 millió lakosú Vuhant, az egész világra kiterjedő koronavírus-járvány gócpontját, a hatóságok egy éve ezen a napon zárták le 76 napra a pandémia terjedése megfékezésének érdekében. MTI/EPA/Roman Pilipej
Vágólapra másolva!
A kínai hatóságok azt tervezik, hogy júniusra beoltják a közel 1,4 milliárdos ország lakosainak negyven százalékát a koronavírus ellen - közölte az állami média egészségügyi illetékesekre hivatkozva.
Vágólapra másolva!

Az év végére a tervek szerint a lakosság nyolcvan százaléka megkapja a vakcinát. Egyes térségekben ötven, illetve kilencvenszázalékos beoltottsági arányt akarnak elérni júniusig, illetve az év végére.

Eddig a lakosság 3,5 százaléka kapott vakcinát, szakértők szerint az oltási arány azért ilyen alacsony, mert jórészt kordában tartják a vírust.

Az elmúlt hetekben csak külföldről érkezett emberekben mutatták ki a fertőzést, de őket érkezésük után azonnal elszigetelték a szigorú járványügyi előírásoknak megfelelően.

Védőmaszkot viselő emberek egy bevásárlóközpont előtt Hupej tartomány székvárosában, Vuhanban 2021. január 23-án Forrás: MTI/EPA/Roman Pilipej

A világjárványt okozó koronavírust először a világon a közép-kínai Vuhan városában mutatták ki 2019 decemberében. A járvány legelején sokak szerint nem volt hatékony a védekezés Kínában, de már tavaly január végére szigorú korlátozásokat vezettek be, több millió ember került karanténba, elkezdődött a tömeges tesztelés és kontaktkutatás.

A szigorú beutazási korlátozásokat azóta is fenntartják, nagyon kevés vízumot adnak ki külföldieknek.

A nemzetközi repülőjáratok számát jelentős mértékben csökkentették. Az érkezőknek több tesztet kell felmutatniuk, és attól függően, hogy honnan érkeztek két- vagy háromhetes karanténban kell várakozniuk.

Nyár óta már csak kisebb járványgócok fordultak elő Kínában, és a hatóságok minden esetben gyors intézkedéseket hoztak.

Az élet és a gazdaság nagyrészt visszatért a megszokott kerékvágásba.

Az emberek azonban sok helyütt még hordanak védőmaszkot, mérik a hőmérsékletüket, emellett használniuk kell a koronavírusos applikációt, amelyen feltüntetik, hogy melyik boltot vagy éttermet keresik fel.

A baltimore-i Johns Hopkins egyetem összesítése szerint a világ legnépesebb országában a járvány kezdete óta 101 013 ember kapta el a koronavírust, közel annyian, mint a lakosság lélekszámát tekintve nála hétszázszor kisebb, kétmilliós Észak-Macedóniában. A koronavírus okozta Covid-19 betegség szövődményeibe 4836 ember halt bele Kínában.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!