12:10BirkózásIslam Dudaev-Iszmail Muszukajev
NyílNyíl
Élő közvetítés
Cikkünk folyamatosan frissül
Elérkeztünk az olimpia utolsó napjához, amelyben férfi vízilabdában, férfi szabadfogású birkózásban és női öttusában is érmekért csatáznak a magyar sportolók.

Két versenyzőnk is érdekelt a női öttusa döntőjében, időrendben azonban előbb a férfi vízilabdások küzdenek meg az Egyesült Államokkal 10.35-től, majd 11.00-tól jön az öttusa finálé, Muszukajev pedig a nyolcadik meccsen lép szőnyegre a szabadfogásúak 65 kg-os mezőnyében a bronzmeccsen, nagyjából 12.30 körül.

11:17
2024. augusztus 11.

Izgalmas meccsen dőlt el a bronzérem férfi kéziben

A spanyol férfi kézilabda-válogatott 23-22-re legyőzte Szlovéniát a bronzmérkőzésen. A szlovénok a 19. percben még 6-5-re vezettek, ezt követően azonban csak az 52. percben tudtak ismét előnybe kerülni. A spanyolok erre egy 4-1-es sorozattal reagáltak és a kiélezett hajrában is pontosabbak voltak, így 1996, 2000, 2008 és 2021 után ötödször nyertek bronzérmet.

11:15

Guzi Blanka hibátlan lovaglása

Sem verőhibát, sem időtúllépést nem vétett a magyar versenyző, így a maximális 300 pontot kapta.

Guzi Blanka fantasztikusan lovagolt a női öttusa döntőjében, maximális pontot kapott
kép: Csudai Sándor - Origo

11:09

Hősiesen küzdenek a magyar pólósok

Kevés gól esett a második negyedben, így a félidőben továbbra is egy góllal vezet az Egyesült Államok a magyar vízilabda-válogatott ellen a bronzmeccsen (4-3).

11:06

Két magyarral kezdődik a női öttusadöntő

Gulyás Michelle és Guzi Blanka is rajthoz állnak a körülbelül 13.00-ig tartó finálén. A női öttusa döntőjét itt követheti percről perce.

11:02

Holland arany a női maratonon

Az előzetesen a világcsúcstartó etióp Tigst Assefa, valamint a kétszeres olimpiai ezüstérmes Hellen Obiri számított favoritnak, ám végül az 5000 és 10 ezer méter címvédőjeként Párizsba érkezett Sifan Hassan nyerte a nők maratoni versenyét. A 31 éves holland atléta nagy harcot vívott Assefával, akit csak az utolsó egyenesben tudott lerázni, s végül 2:22:55 órás olimpiai rekorddal nyert.

Hátrányban a magyar válogatott az első negyed után

A bronzmeccs első negyedét 3-2-re az Egyesült Államok nyerte a magyar vízilabda-válogatott ellen. Hajrá, fiúk!

10:44

Ismét az amerikai csapat vezet

Az első negyed fele telt el a férfi vízilabda bronzmeccsen, 2-1 az amerikaiaknak.

10:42

Zalánki gyorsan egyenlít

Emberelőnyös góllal hamar egyenlített az első negyedben a magyar férfi vízilabda-válogatott az Egyesült Államok ellen a bronzmeccsen.

10:41

Az első gólt az amerikaiak szerzik

A férfi vízilabda bronzmeccsen az első gólt az Egyesült Államok szerezte, így a mérkőzés elején 1-0 az amerikaiaknak.

10:34

Kiderült, ki lesz Muszukajev ellenfele a bronzmeccsen

Az FTC világbajnoki címvédője a szombati elődöntőben simán kikapott az iráni Rahman Musza Amuzadhalilitől, s vasárnap az amerikai Zain Allen Retherford és az albániai színekben szereplő Ismail Dudaev vigaszági mérkőzésének a győztese lett volna az ellenfele. Csakhogy az amerikai sportoló nem tudott bemérni reggel, így Dudaev mérkőzés nélkül jutott tovább a bronzcsatába - adta hírül az MTI.

10:31

Jönnek a himnuszok, aztán a mérkőzés

Perceken belül kezdődik a magyar férfi vízilabda-válogatott bronzmeccse az Amerikai Egyesült Államok ellen.

09:52

11.00 után derül ki, ki lesz Muszukajev ellenfele a bronzmeccsen

Az FTC világbajnoka körülbelül 12.30 körül lép majd szőnyegre a szabadfogásúak 65 kg-os mezőnyében. Hogy ki lesz az ellenfele, az 11.00 után derül ki, a vigaszági küzdelmeket követően.

09:35

Gulyás Michelle a második helyről várja a döntőt

A magyar öttusázó előkelő pozícióból vághat majd neki a 11.00-kor kezdődő finálénak 245 hozott pontjának köszönhetően.

09:11

A férfi vízilabdások nyitják a sort vasárnap

Az érmekért folyó csatákban időrendben legelőször a férfi vízilabdások szállnak medencébe, 10.35-től az Egyesült Államok ellen, a tét az olimpiai bronzérem lesz. A döntőben egyébként szerb-horvát rangadót rendeznek délután.

08:32

Magyarország a 14. az éremtáblán

5 arany-, 7 ezüst- és 6 bronzérem a zárónap előtt a magyar küldöttség mérlege, ezzel az előkelő 14. helyen áll Magyarország a ranglistán. Vasárnap ehhez további érmeket rakhatnak a sportolók vízilabdában, birkózásban és öttusában.