Fantasztikus győzelemmel hangoltunk a negyeddöntőre
Megvan Vogel Soma első védése
2024.08.07. 18:44
Kapunkban a labda, de nincs gól
2024.08.07. 18:45
3. perc: Mi lőttük a meccs első gólját!
2024.08.07. 18:47
3. perc: Már 2-0 a javunkra
2024.08.07. 18:48
Az olaszok öt méterest hibáznak!
2024.08.07. 18:49
6. perc: Szépítenek az olaszok
2024.08.07. 18:52
6. perc: Manhercz már három gólnál jár
2024.08.07. 18:55
7. perc: Megint betalálnak az olaszok
2024.08.07. 18:56
8. perc: Videozás következik
2024.08.07. 19:06
14. perc: Most Vogel védett egy nagyot, 3-2 ide
2024.08.07. 19:25
18. perc: Egyenlítettek az olaszok
2024.08.07. 19:27
Nem jött jól ez a négy perc emberelőny
2024.08.07. 19:28
21. perc: Nem tudtuk kihasználni az emberelőnyt
2024.08.07. 19:30
21. perc: Vezetnek az olaszok 5-4-re
2024.08.07. 19:31
Vogel hatalmas védése!
2024.08.07. 19:33
23. perc: Végre egy magyar gól!
2024.08.07. 19:36
24. perc: Megint kettővel vezetnek az olaszok
2024.08.07. 19:37
24. perc: Megint Zalánki, nagyon kellenek ezek a gólok!
2024.08.07. 19:38
Az olaszok hozták el a labdát a negyedik negyed elején
2024.08.07. 19:42
26. perc: Fekete Gergő góljával 7-8
2024.08.07. 19:43
Zalánki Gergő is három gólos!
2024.08.07. 19:45
5 perc van hátra, döntetlen az állás
2024.08.07. 20:06
Megnyertük a meccset! Négy között a magyar csapat!
Cikkünk folyamatosan frissül
Férfi vízlabda-válogatottunk az utolsó állva maradt magyar csapatként futott neki, hogy kiharcolja az elődöntőbe jutást a párizsi olimpián. Varga Zsolt együttesének azonban hihetetlenül nehéz dolga volt az olaszok ellen, de Manhercz Krisztián öt góljával, valamint a szenzációsan védő Vogel Soma bravúrjaival ötméteresekkel 12-10-re nyertünk, és a horvátok ellen játszhatunk a döntőbe jutásért.

A magyar férfi vízilabda-válogatottra várt a feladat, hogy megmentse csapataink "becsületetét". Valamennyi magyar csapat elképesztően szoros, olykor balszerencsés körülmények között búcsúzott Párizstól, így már csak Varga Zsolt együttese volt az egyetlen, amelyik kiharcolhatta az elődöntőbe jutást és megőrizhette esélyét az éremszerzésre. És meg is őrizte egy hihetetlen meccsen, amelyen Manhercz Krisztián 5 gólt lőtt, Vogel Soma pedig összesen hat büntetőből ötöt megfogott, közülük 3-at a büntetőpárbajban.

20:13
2024. augusztus 7.

Kedves olvasóink! Segítsenek kiszurkolni a magyar férfi vízilabda-válogatott elődöntőbe jutását.

20:17

Az olaszok a görögöktől, mi pedig a spanyoloktól és az ausztráloktól kaptunk ki, de ennek igazából semmi jelentősége.

20:21

Mondanunk sem kell, hogy a két válogatott már tengernyi meccset játszott egymás ellen, legutóbb éppen az olimpia előtt játszottak két felkészülési meccset, de azokból sem érdemes messzire gondolkozni, hiszen ott még mindkét kaptiány csak egy-két taktikai elemet próbálgatott.

20:29

A magyar válogatott a csoportkör utolsó meccsén 17-13-ra leiskolázta a cseheket.

20:37

A magyar csapat a csoportkörben 54 gólt kapott, ami nem kiemelkedően sok, bár az olaszok 44-e egészen tekintélyes, azaz döntő lesz, hogy melyik csapat védekezik jobban, pontosabban, illetve hogy tudja segíteni a kapusát - mert itt döntő lehet Vogel Soma bravúrjainak a száma.

20:44

Fél perc kellett az első magyar emberhátrányhoz (Angyal ment ki), de Vogel védte Di Fulvio lövését.

20:45

Az olasz center lerúgta magáról Zalánkit, akit próbálnak minél jobban kifárasztani.

20:47

Manhercz eresztett el egy bombát hat méterről, Marco Del Lungo hiába kapaszkodott.

20:48

Manhercz vágta be az ötméterest. Az előbbi a 10., ez pedig a 11. gólja volt az olimpián.

20:49

Fontelli a kapufára vágja az olaszok büntetőjét, marad a 2-0 a javunkra!

20:52

Gonzalo Echenique lövi az olaszok első, némileg szerencsés gólját.

20:55

A magyar lövő ezúttal kapásoldalról lőtt hatalmas gólt, 3-1 a javunkra.

Manhercz Krisztián két negyeden át egyedül szállította a gólokat
Fotó: Csudai Sándor - Origo

20:56

Rosszkéz oldalról Alessandro Velotto lövi az olaszok második gólját.

20:59

Velotto marad  hátul fájdalmas arccal, a bírók megállítják az olasz támadást, hosszasan videóznak, a bírók rettenetes angolsággal kielemzik a történetet, miután megtalálták a képen Velottót, majd elmagyarázzák az olasznak, hogy ha nem hagyja abba a szimulálást, akkor nagyon rövid lesz a meccse.

21:02

3-2-ről folytatjuk a meccset, Jansik elhozta a labdát, így miénk volt az első támadás.

21:03

Az első negyed végén kért videozást Velotto, de a bírok szépen elmagyarázták neki, ha nem hagyja abba a szimulálást, nagyon rövid olimpiája lesz.

21:06

A magyar klasszis lövése szépen elment a blokkoló karok között, de ezúttal Del Lungo is a helyén volt, ahogy Vámos lövésénél is. De még mindig vezetünk 3-2-re.

21:08

Di Fulvio azt hitte átmegy a labda a magyar kapus hasán. Nem megy... de ezt már az olasz kapus is tudja.

21:09

Tulajdonképpen kivédekeztünk egy olasz emberelőnyt, amikor Condemi egy hatalmas góllal egyenlített. 3-3 az állás.

21:12

A két bíró rá van tapadva egy képernyőre, előre, vissza, lassabban, gyorsabban, elképesztő akcentussal, vagy megtalálják a játékost vagy nem, akit kipécéztek maguknak, mindez kihangosítva és kirakva egy hatalmas képernyőre, percekig tartó vitatkozás - ez tényleg bohózat.

21:15

Kiállítják Condemit, mert a lövés után tovább lendült a keze, kapott egy 4 perces büntetést, és már nem jöhet vissza. Nevetséges ítélet, még, ha nekünk kedvező is.

21:16

Manó beverte a négypercesért járó büntetőt, a közönség meg azt hiszi, hogy az egész bohózat miattunk vannak, így a magyarokon kívül most mindenki az olaszoknak szurkol az uszodában.

21:19

Pár másodpercig kettős hátrányban voltunk, aztán 5 az 5-ben ment a játék, a végén Vogel védett egy nagyot.

21:21

De aztán a román bíró, Alexandrescu kimondja a frankót: Ne állítsuk már meg a játékot minden sz*rság miatt. Erről van szó, mert ez a negyed nagyon kínos volt a vízilabda számára.

Hihetetlen, amit a bírók műveltek a meccs elején

21:24

1956-ban a melbourne-i olimpia döntő meccsén Zádor Ervin véres arca örökre ott maradt az olimpiák nagy pillanatai között. Lehet, hogy Jansik Szilárd is bevonul a sporttörténelembe?

Varga Zsolt ápolja Jansik Szilárdot
Fotó: Csudai Sándor - Origo / Csudai Sándor - Origo

21:25

Di Fulvio lőtt egy nagy gólt, már csak 4-3-ra vezetünk, és mindjárt kiegészülnek az olaszok.

21:27

Echenique úszott meg, és kíméletlenül bevágta a bal alsóba, 4-4.

21:28

Kicsit mintha megzavarta volna a magyar csapatot a rosszul elsült emberelőny.

21:30

Del Lungo most Zalánki lövését védi...

21:31

Manhercz ötméterese óta nem lőttünk gólt, Echenique bezzeg vagy hat méterről bombázott a jobb alsóba. Vogel sem védhet mindent.

21:33

Nagyon kellett, hogy a magyar kapus védje Di Fulvio lövését emberhátrányban.

21:36

Már kettővel is vezettek az olaszok, amikor jött Zalánki Gergő és lőtt egy hatalmas gólt, de még mindig 6-5 az olaszok javára.

21:37

Ismét egy olasz emberelőny, és megint Di Fulvio talál be, most meglepte Vogel Somát.

21:38

Zalánki most rosszkéz oldalról lő egy nagyon szép gólt, 7-6 az olaszoknak ezzel.

Zalánki Gergő a harmadik negyedben találta meg a lövőformáját

21:42

És Gonzalo Echenique megint betalál, már három gólnál jár, az olaszok pedig 8-6-ra vezetnek.

21:43

Fekete Gergő gyönyörű góllal fejez be egy emberelőnyt, 8-7-re vezetnek az olaszok.

21:45

Az olaszok elrontottak egy előnyt, Zalánki viszont órási gólt lőtt, egyenlítettünk, 8-8!

21:46

Nagyon vigyázunk Háraira, hogy bírja erővel a végét, és reményeink szerint a folytatást.

21:48

Fondelli másodszor sem tud ötméteresből betalálni Vogel kapujába!

Vogel az igazi büntetőölő

21:50

Kiegészülnek az olaszok, de Manherczet nem zavarja, hogy őrül módjára úszik felé egy olasz, gyilkos bombát küld az olasz kapuba. Ez Manó ötödik gólja! Utána még egy labdát is szerez védekezésben.

21:52

Molnár Erik kipontozódott, az olaszok pedig időt kérnek.

21:53

Prescutti lövi be a meccsenkénti egy gólját... 1 perc 23 másodperc van hátra, és 9-9 az állás.

21:55

Varga Zsolt nem lelkizik, csak a taktika megy a tablet segítségével. Mindenki tudja a dolgát, "Gyerünk, megcsináljuk!" hangzik el a végén.

21:56

Campagna időt kért, 21 másodperc van az olasz támadóidőből. Ki kell védekeznünk!

21:58

A magyar csk. megúszott, de belevezette a labdát Del Lungóba, ez volt pedig a meccslabda.

21:59

9-9 a meccs vége, jöhetnek az ötméteresek, ez Vogel Soma specialitása, és azt mondjuk, hogy Jansik lövi a győztes gólunkat. Azért is!

22:02

A magyar klasszis lövését sokáig videózták, de valóban nem volt bent a labda.

22:03

Vogel védi Di Fulvio lövését, Vámos pedig belövi, 1-0 ide.

22:04

Vogel Soma zseniális, Zalánki pedig felavatja a másik olasz kapust, Nicosiát.

22:05

Presciutti belövi, Fekete kihagyja.

22:06

Manhercz pedig belövi, négy között a magyar férfi pólóválogatott!

22:08

Persze, hogy Manhercz lőtte a győztes ötméterest, a meccs legjobbja (volt belőlük jó sok), aki öt góljára feltette a koronát egy hatodikkal!

22:12

Az aktuális világbajnok, Horvátország lesz Zalánkiék ellenfele a pénteki elődöntőben.

Manhercz Krisztián
Manhercz Kriszitánt még kétszer szeretnénk látni így örülni

22:23

Mindkét csapat megérdemli a gratulációt, mert szenzációs meccset játszottak. Jól jött, hogy sokat készültünk egymás ellen, mert így nem volta annyira idegen a stílusuk. A négyperces kiállítás után kellett egy kis idő, hogy összeszedjük magunkat, de a lövőink és Soma is hozta a végén a klasszisát. A negyedik negyed előtt óriási blokkokat kértem a fiúktól, és azt, hogy használják az eszüket mindkét kapu előtt" - mondta a lassan megnyugodni látszó magyar szövetségi kapitány.

Varga Zsolt
Varga Zsolt csak dicsérni tudta a csapat

22:27

"Amikor vége lett a meccsnek, csak arra gondoltam, hogy Rióban én voltam az ötödik lövő a negyeddöntőben, és nem került rám sor, így egyből jeleztem, hogy én leszek az utolsó lövő. Most ugyanis viszont volt egy Vogel Sománk, barátom, szobatársam, így biztos voltam benne, hogy ezúttal eljutunk az ötödik lövésig" - mondta Manhercz Krisztián.

Nem is lehetett kérdés, hogy Manónak kell lőnie az utolsó, győztes büntetőt!