Haaland lőtte az újrainduló Bundesliga első gólját, a BVB-t az üres lelátók sem zavarták hazai pályán.

Akárhogy is nézzük, történelmi jelentőségű Ruhr-vidéki rangadó következett a Bundesliga 26. fordulójában. Egy Dortmund-Schalke mindig fantasztikus izgalmakat és remek hangulatot ígér, utóbbiról azonban ezúttal szó sem lehetett, ugyanis a koronavírus-járvány miatt a bajnokság összes hátralévő meccsét zárt kapuk mögött játsszák le.

Természetesen ilyenkor annak is örülnünk kell, hogy egyáltalán élő sportot láthatunk,

a Bundesliga 26. fordulója pedig az első a topligák közül, amelyet a járvány kirobbanása és a bajnokságok felfüggesztése óta megrendeznek.

Nagy kérdés volt, hogy a 80 000 néző hiánya miként hat majd a csapatokra (főleg a Dortmundra), hogyan tudják betartani a játékosok a szigorú higiéniai szabályokat, valamint milyen erőnléti állapotban vannak a focisták. A Dortmundnál nem zajlott zökkenőmentesen a felkészülési időszak, a már alapból sérült Reus és Zagadou mellett Emre Cant és Witselt is elveszítette a múlt héten Lucien Favre, míg közvetlenül az összecsapás előtt Reyna is megsérült.

Üres lelátók, minimum másfél méteres távolság a játékosok között - még "gólöröm" közben is Forrás: Picture-Alliance via AFP/Martin Meissner

A Signal Iduna Park üresen kongó lelátói előtt a Schalke kezdett aktívabban, de az első nagy lehetőség a Dortmund előtt adódott, egy remek kontra után a szünet előtt kirobbanó formában játszó Haaland elől kellett felszednie a labdát Schubert kapusnak. Aztán szép lassan a hazai csapat átvette az irányítást, a 12. percben Deniz Aytekin bírónak azt kellett mérlegelnie, hogy jár-e büntető a Borussiának. A tizenegyes végül elmaradt, de szinte rögtön ezután megszerezhette volna a vezetést a BVB, Hakimi beadását azonban Todibo az utolsó pillanatban kirúgta az érkező támadók elől.

A 24. percben ismét Haaland veszélyeztetett, Brandt beadását vette át mellel, aztán az oldalhálóba bombázott. Alig két perccel később Caligiuri került helyzetbe a túloldalon, de nem tudta kihasználni a védők bizonytalanságát, a 200. dortmundos tétmeccsén szereplő Bürki védte a lövését.

A 28. percben megszerezte a vezetést a hazai csapat:

Brandt és Thorgen Hazard játszott össze szépen a jobb oldalon, utóbbi középre tekert, ahol tökéletes ütemben érkezett Haaland, és ballal a kapuba pörgetett. Mintha nem is lett volna két hónap szünet, ott folytatta a norvég tehetség, ahol márciusban abbahagyta.

A félidő végén megduplázta előnyét a BVB. Schubert rosszul rúgta ki a labdát, amit begyűjtött a Dortmund, aztán Brandt tálalt Guerreiro elé, ő pedig a tizenhatoson belülről kilőtte a hosszú alsót.

A második félidő legelején a Dortmund igyekezett eldönteni a meccset: hiába tarolta le Sané Haalandot a félpályán, a játékvezető előnyszabályt alkalmazott, Brandt Hazard elé játszott, aki nem hibázta el a ziccert.

De még ekkor sem állt le a Borussia. A 63. percben Guerreiro nagyon tisztán kapott egy labdát a bal oldalon, majd Haalanddal kipasszolták a Schalke teljes védelmét, a portugál szélső végül estében, külsővel szerezte meg önmaga második, csapata 4. gólját.

Természetesen innentől már nem erőlködött feleslegesen a hazai együttes, a Schalke pedig csak rögzített szituációkból jutott el Bürki kapujáig. A Dortmund kontrákra rendezkedett be, amelyek közül az egyik volt csak veszélyes, de Haaland lemaradt Hakimi beadásáról. Az utolsó 10-15 percben a csapatok már csak a végső sípszót várták, Aytekin pedig megkegyelmezett nekik, és nem is hosszabbított.

A Dortmund egy különleges Ruhr-vidéki derbit nyert meg 4-0-ra hazai pályán, teljesen megérdemelten, ezzel pedig feljött egy pontra a tabellán a Bayern München mögé.