Új jelszó a Videotonnál: támadás!
Magyar szempontból egyértelműen a legutóbb bajnoki ezüstérmes fehérváriak belgiumi fellépése emelkedik ki Köteles László együttese ellen, ugyanakkor két másik mérkőzésen is lehet magyar játékos a pályán: a Hajnal Tamást foglalkoztató VfB Stuttgart a román Staeua Bucurestit fogadja, míg az utóbbi időben bombaformában játszó Huszti Szabolcs és csapata, a Hannover a holland Twentéhez látogat.
A stuttgartiak nagyon gyengén kezdték a bajnoki szezont, három meccsen csupán egyetlen pontot szereztek, s Hajnal sem játszott eddig kiemelkedően, ezért is lenne a csapatnak fontos a győzelem a román együttes ellen. Huszti és a Hannover ugyanakkor eddig minden várakozást felülmúl, a magyar játékos két gólnál és öt gólpassznál, csapata pedig hét pontnál jár a bajnoki idényben, s a tabellán jelenleg a harmadik.
A játéknap rangadóját Londonban rendezik majd, ahol a Tottenham Hotspur az olasz bajnokságban százszázalékos Laziót látja vendégül. Az angol együttes a pontvadászatot nem kezdte jól, múlt szombatig két döntetlennel és egy vereséggel állt, a Reading ellen aztán sikerült megszereznie első sikerét az új vezetőedző, a portugál Andre Villas Boas irányításával.
Csoportkör, 1. forduló:
G csoport:
Genk (belga) - VIDEOTON FC 21:05 ó
Sporting Lisboa (portugál) - Basel (svájci) 21:05 ó
A csoport:
Young Boys (svájci) - Liverpool (angol) 19 ó
Udinese (olasz) - Anzsi Mahacskala (orosz) 19 ó
B csoport:
Hapoel Tel-Aviv (izraeli) - Atlético Madrid (spanyol) 19 ó
Plzen (cseh) - Académica (portugál) 19 ó
C csoport:
AEL Limasszol (ciprusi) - Mönchengladbach (német) 19 ó
Fenerbahce (török) - Olympique Marseille (francia) 19 ó
D csoport:
Marítimo (portugál) - Newcastle United (angol) 19 ó
Girondins Bordeaux (francia) - FC Bruges (belga) 19 ó
E csoport:
VfB Stuttgart (német) - Steaua Bucuresti (román) 19 ó
FC Köbenhavn (dán) - Molde (norvég) 19 ó
F csoport:
Dnyipro (ukrán) - PSV Eindhoven (holland) 19 ó
Napoli (olasz) - AIK Solna (svéd) 19 ó
H csoport:
Internazionale (olasz) - Rubin Kazany (orosz) 21:05 ó
Partizan Beograd (szerb) - Neftci (azeri) 21:05 ó
I csoport:
Olympique Lyon (francia) - Sparta Praha (cseh) 21:05 ó
Athletic Bilbao (spanyol) - Hapoel Kiryat Shmona (izraeli) 21:05 ó
J csoport:
Maribor (szlovén) - Panathinaikosz (görög) 21:05 ó
Tottenham Hotspur (angol) - Lazio (olasz) 21:05 ó
K csoport:
Rapid Wien (osztrák) - Rosenborg (norvég) 21:05 ó
Bayer Leverkusen (német) - Metaliszt Harkiv (ukrán) 21:05 ó
L csoport:
Levante (spanyol) - Helsingborg (svéd) 21:05 ó
Twente (holland) - Hannover 96 (német) 21:05 ó