Cikkünk folyamatosan frissül
A brit Adam Peaty új világcsúcsot állított fel 50 méter mellen, Kozma Dominik új országos csúccsal hatodik lett a 100 méter gyors pénteki döntőjében a berlini úszó Európa-bajnokságon. Bernek Péter a második, Balog Gábor pedig a harmadik legjobb idővel jutott a 200 méter hát szombati fináléjába, Hosszú Katinka a harmadik legjobb idővel jutott 200 méter gyorson a döntőbe. Cseh szétúszás után döntős 100 pillangón.
20:12
2014. augusztus 22.

Gyurta Gergővel nyitunk

Gyurta Gergőé a nap első magyar esélye, szeretnénk egy érmet tőle 800 gyorson. Az aranyhoz földöntúli bravúrra lenne szükség.

20:14

Féltávnál Gyurta Gergő

az ötödik helyen áll, elég komoly a lemaradása a dobogótól, de még meglehet.

20:15

Paltrinieri Eb-csúccsal nyert

A múlt héten nyílt vízen, 10 kilométeren tízedik, a csapatversenyben negyedik, szerdán - már medencében - pedig 1500 méteren hatodik Gyurta ezúttal is végig a középmezőnyben úszott, és végül 7:55.47 perces idővel ért célba a hatodik helyen, ami 13 századdal rosszabb, mint amit a csütörtök délelőtti előfutamban elért. A győzelmet az 1500 méteren is első olasz Gregorio Paltrinieri szerezte meg.

"Tudtam, hogy nem fogok eget rengetőt úszni, különösen az elmúlt két nap 1500-as futamai, meg a múlt heti nyíltvízi programom után, nem is esett jól a mai verseny. Éreztem az izmaimban a fáradtságot, ést nem segít, ha az állóképességem megvan, de lassú vagyok - mondta Gyurta az MTI-nek.

20:18

Női 200 pillangó elődöntők jönnek

Nincs magyar versenyzőnő az elődöntőben.

20:21

Federica Pellegrini nyert

A vegyesúszás klasszisa nyert az első futamot.

20:23

Máris jön Hosszú Katinka

200 m gyorson fog döntőbe jutni. Meglepetés lenne, ha nem lenne ott a holnapi döntőben. De az elődöntőt is le kell úszni.

20:26

Hosszú második a futamában

Popovával egész jó versenyt mentek a 200 gyors elődöntőjében, végül jobb benyúlással nyert Popova, így ő úszhat majd Pellegrini mellett a holnapi döntőben. Az nagy verseny lesz.

A Berlinben már három arany- és egy bronzéremnél tartó versenyző a második futamban nagyon szoros versenyben, másodikként csapott célba 1:56.96 perces idővel, amely kilenc századdal jobb, mint a délelőtti előfutamban elért ideje.

20:28

Pulai Bencének szurkolhatunk

100 m férfi pillangó elődöntői következnek

20:30

Pulai csak nyolcadik

Gyengén rajtolt a magyar versenyző, ezen a távon pedig így nem lehet döntőbe jutni.

20:32

Cseh Laci a rajtkövön

100 pillangó, második futam. Cseh Lacinak muszáj döntőbe jutnia.

20:35

Cseh negyedik az elődöntőben

Holtversenyben végzett a 4. helyen a magyar versenyző. Rosszul sikerült a rajt, és nem is tudott sokkal feljebb jönni. Csalódott Cseh, az látszik rajta.

20:37

Szétúszásban juthat döntőbe Cseh

A holtversenyben 4. helyen végző Cseh összesítésben a 8. legjobb időt úszta, ezért közte és a francia Mehdy Metella között szétúszás dönt majd a 100 pillangó döntőjéről a mai versenynap végén.

Kozma magyar csúccsal 6.

Manaudou Eb-győztes, a férfiak sprintszámát a francia versenyző nyerte, Kozma magyar csúccsal a hatodik helyen végzett.

20:55

Hosszú Katinka 7. 50 m háton

50 háton csak 7. lett az elődöntőben a magyar versenyző, ezzel nagyon valószínű, hogy a magyar versenyző lemarad a döntőről.

20:59

Az is kiderült

a második előfutam után, hogy Hosszú összesítésben a 15. helyen végzett 50 m háton.

21:09

Jönnek a 200 hát elődöntői

Az első futamban nincs magyar, de már tudjuk, hogy Bernek Péternek és Balog Gábornak a második futam legjobb négy versenyzője közé kell kerülnie a döntőhöz. Berneknek valószínűleg menni fog. Perceken belül kiderül.

21:14

Mindkét magyar döntős 200 háton

Bernek Pétertől vártuk, Balog Gábor azonban kellemes meglepetést okozott azzal, hogy remekül versenyezve a harmadik helyen végzett. Bernek második lett, mindketten a holnapi döntőbe jutottak.

Mindkét magyar a második elődöntőben kapott helyet. A dunaújvárosi Balog egészen 150 méterig vezetett, míg a Kőbánya SC versenyzője eleinte a középmezőnyben tempózott, majd a második száz méteren fokozatosan felzárkózott, 150 méternél pedig már második volt, aztán az utolsó hosszon a címvédő lengyel Radoslaw Kawecki mindkettejüket lehajrázta. Bernek 1:57.41 perccel második, Balog 1:57.97 perccel harmadik lett a futamában és összesítésben is. Előbbi több mint egy, utóbbi több mint két másodpercet javított a délelőtti előfutamban elért idején.

21:19

100 pillangón

A dán Ottesen hatalmas versenyben, jobb benyúlással nyerte meg a 100 méteres női pillangó döntőjét.

21:28

Az 50 mell férfi elődöntői

zajlanak éppen, az egyetlen magyar versenyző szerb színekben versenyez ebben a számban.

21:32

Adam Peaty világcsúcsot úszott

A brit úszó nagyszerű világcsúcsot úszva nyerte meg az 50 méteres férfi mellúszás elődöntőjét. Az új világcsúcs 26,62.

21:37

Jönnek a vegyes gyorsváltók

Három pálya is üres, négy váltó indult neki. Úgy néz ki, mindenki a férfi-férfi-nő-nő sorrendre adja a voksát.

21:40

Olasz Eb-győzelem

született a 400 x 100-as vegyes gyorsváltóban.

21:51

Már csak Cseh Laciék vannak hátra

A szétúszással zárul a pénteki versenynap, Cseh Mehdy Metellával úszik a 100 pillangó döntőjéért.

21:56

Rajtkövön Cseh Laciék

Lássuk, lesz-e magyar döntős 100 pillangón.

21:58

Cseh döntős 100 pillangón

Kemény verseny volt, szoros futamban Cseh legyőzte francia ellenfelét, és így bejutott a 100 m pillangó holnapi döntőjébe.