Djokovic-Federer 6:1, 6:2, 3:6, 6:3

Novak Djokovic, Roger Federer, tenisz
Serbia's Novak Djokovic (L) and Switzerland's Roger Federer pose on court before the men's singles final match on day eight of the ATP World Tour Finals tennis tournament in London on November 22, 2015. AFP PHOTO / GLYN KIRK
Cikkünk folyamatosan frissül
Csúcsrangadóra került sor az ausztrál nyílt teniszbajnokság férfi egyesének elődöntőjében: a címvédő és világelső szerb Novak Djokovic a svájci Roger Federerrel csapott össze. A felek korábban 44-szer találkoztak, és mindegyikük 22 mérkőzést nyert. Ezúttal Djokovic volt a jobb, és 6:1, 6:2, 3:6, 6:3-ra győzve hatodszor jutott az AusOpen döntőjébe.

Mindent egy helyen az Eb-ről

10:26
2016. január 28.

Csúcsrangadóra kerül sor az ausztrál nyílt teniszbajnokság férfi egyesének elődöntőjében: a címvédő és világelső szerb Novak Djokovic a svájci Roger Federerrel csap össze.

10:29

A másik ágon a kanadai Milos Raonic és a brit Andy Murray csap majd össze egymással pénteken.

10:31

Meccsegál

A felek eddig 44-szer találkoztak, és mindegyikük 22 győzelemnél tart. Grand Slam-mérkőzéseken 8-6, Grand Slam-döntőkben 3-1-re Djokovic vezet.

Djokovic és Federer Forrás: AFP/Glyn Kirk
10:35

Az Australian Openen eddig háromszor futottak össze. 2007-ben a nyolcaddöntőben Federer 6:2, 7:5, 6:3-ra győzött, a 2008-as és a 2011-es elődöntőt azonban Djokovic hozta nagyon szoros meccseken 7:5, 6:3, 7:6-ra, illetve 7:6, 7:5, 6:4-re.

10:42

Djokovic a koreai Csung és a francia Halys után három kiemeltet búcsúztatott: az olasz Seppit (28.), a francia Simont (14.), illetve a japán Nisikorit (7.). Szettet csak Simon ellen veszített, aki nagyon komoly, ötszettes, 6:3, 6:7, 6:4, 4:6, 6:3-as csatára késztette a világelsőt.

10:42

Federer a grúz Basilasvili, az ukrán Dolgopolov, a bolgár Dimotrov (27.), a belga Goffin (15.) és a cseh Berdych ellen (6.) győzött.

10:43

Djokovic kezdte a mérkőzést, négy szervából négy pontot csinált, és semmire hozta adogatását (Djokovic-Federer 1:0).

10:45

Federer idegesebbnek tűnik, saját adogatójátékában is megremegett a keze, Djokovic két bréklabdához jutott és az elsőt meg is csinálta (Djokovic-Federer 2:0).

10:49

Ismét hozta saját adogatását a szerb, Federer mindössze kettő pontot nyert eddig (Djokovic-Federer 3:0).

10:52

Jót tett a pihenő Federernek, most végre megcsillogtatott valamit tudásából a 17-szeres Grand Slam-győztes (Djokovic-Federer 3:1).

10:55

Egyelőre úgy tűnik, Djokovic megingathatatlan a saját szervajátékában. 30-0 után Federer outot ütött, majd egy elképesztő adogatásfogadással 40-15-re szépített. De a játék így is Djokovicé lett (Djokovic-Federer 4:1).

Novak Djokovic Forrás: AFP/Greg Wood
10:59

Federert egyelőre az őrületbe kergeti Djokovic a precizitásával, a svájci nem tud támadni, és a gyors játék miatt sokat hibázik. Újabb brék (Djokovic-Federer 5:1).

11:03

Djokovic a visszaadhatatlant is visszaadja. Ha így folytatódik, gyorsan véget ér a meccs. Az első szett 22 perc alatt véget ért (Djokovic-Federer 6:1).

11:08

Ha Federer változtatni akar, akkor az adogatójátékát kellene rendbe tennie. Egyelőre megoldott egy reménytelen helyzetet is, bréklabdáról fordított. (Djokovic-Federer 6:1, 0:1).

Roger Federer nem találja az ellenszert Forrás: AFP/Greg Wood

11:11

Djokovic megint nullára hozta az adogatását (Djokovic-Federer 6:1, 1:1).

11:13

Federer ismét elbukta az adogatását (ráadásul nullára), egyszerűn kimerült az ötlettára (Djokovic-Federer 6:1, 2:1).

11:18

Szerencséje sincs Federernek: 0-15-nél a labdája a hálóról az ő terfelére csorgott. Djokovic zsinórban három pontot csinált, végül 30-ra ezt is hozta. Elképesztő! (Djokovic-Federer 6:1, 3:1).

11:20

... legalábbis egy teniszszurkoló szerint. Inkább gép.

11:22

Federernek súghatna valaki valamit. Akármit. (Djokovic-Federer 6:1, 4:1).

11:27

Már 5:1 Djokovicnak a második szettben, ha innen visszajön a meccsbe Federer, a világ nyolcadik csodája lesz (Djokovic-Federer 6:1, 5:1).

11:28

Ritka 6:1

Federer a 2010-es US Open elődöntő óta nem bukott szettet 6:1-re Djokovic ellen. Sőt, ez volt az egyetlen ilyen alkalom. Eddig.

11:32

A közönség minden aprócska részsikert úgy ünnepel, mintha Federer meccset nyert volna. Pedig nem. De legalább nem lesz 6:1 ez a szett is. (Djokovic-Federer 6:1, 5:2).

11:35

Egy órája sem játszanak, de Djokovic már kétszettes előnyben (Djokovic-Federer 6:1, 6:2).

11:36

A tenisztörténelem legnagyobb fordítását Jimmy Connors jegyezte, aki 1987-ben, a wimbledoni torna 4. fordulójában 1:6, 1:6, 1:4-re állt a svéd Mikael Pernfors ellen, végül azonban 1:6, 1:6, 7:5, 6:4, 6:2-re győzött.

11:38

A futballszurkolók már poénkodnak.

11:40

Csak ismételni tudjuk 20 perccel korábbi önmagunkat: az adogatást kellene elsősorban rendbe tenni. A második szettet is 1:0-lal kezdte, a harmadikat is (Djokovic-Federer 6:1, 6:2, 0:1).

11:44

Kicsit szorosabb volt a játék, de Djokovic hozta az adogatását (Djokovic-Federer 6:1, 6:2, 1:1).

11:47

Ilyet sem láttunk még ezen a mérkőzésen: Federer egy szetten belül kétszer is hozta egymás után az adogatását (Djokovic-Federer 6:1, 6:2, 1:2).

Forrás: AFP/Saeed Khan

11:50

Ismét nullára nyerte Djokovic az adogatását, így egyenlített a harmadik szettben (Djokovic-Federer 6:1, 6:2, 2:2).

11:53

Federer 30-0-nél ziccert rontott, Djokovic bréklabdához jutott, de a svájci visszajött. Ez már teniszféleség (Djokovic-Federer 6:1, 6:2, 2:3).

12:02

Itt volt a nagy lehetőség! Federer két bréklabdához jutott 15-40-nél, helyenként imponáló játékkal, de Djokovic egyenlített. Jött a harmadik bréklabda, de Federer azt futtából, egyenesen elrakta ugyan, de hosszan.

12:04

Most Djokovic került előnybe, de Federer csodás rövidítéssel egyenlített. A szerb bevarrta a hetedik ászát, , majd Federer kockáztatott, és gyönyörű adogatásfogadással egyenlített. Újabb jó szerva, újabb csodás Federer egyenlítés. Kis túlzással ez a játék hosszabb, mint az egész első szett volt.

12:07

Agyavilág, Federer óriásit küzd, elképesztő rövidítést ért be. Djokovic csak bámulta. Újabb bréklabda, és ez megvan (Djokovic-Federer 6:1, 6:2, 2:4).

12:09

Még a kerekesszékből is felállnak érte.

12:10

Federer hozta a saját adogatását (Djokovic-Federer 6:1, 6:2, 2:5).

12:13

No és persze Boris Becker arckifejezését is.

12:14

Djokovic 15-re hozta az adogatását (Djokovic-Federer 6:1, 6:2, 3:5).

12:17

12:20

Szettlabdánál Djokovic káprázatos keresztbe nyeséssel menekült meg. Aztán Federer ütött el szépen, újra játszmalabda, de ezt is hárítja Djokovic.

12:21

Harmadik játszmalabda, ez már megvan. (Djokovic-Federer 6:1, 6:2, 3:6).

12:25

Esik az eső

De nem kell aggódni, ha behúzzák a tetőt, folytatódik a mérkőzés.

12:34

A Guardian szerint Djokovic az elmúlt három évben mindössze egy meccset veszített el fedett pályán: a novemberi ATP-vébén éppen Federer győzte le.

12:34

A negyedik játszmát Djokovic kezdte, és 0-30-ról hozta az adogatását (Djokovic-Federer 6:1, 6:2, 3:6, 1:0).

Federerné, született Mirka Vavrinec még aggódik.

12:38

Federer két ász is ütött ebben a játékban (összesen négynél tart csupán), és végül hozta a szerváját (Djokovic-Federer 6:1, 6:2, 3:6, 1:1).

12:40

Fáradnak

Kicsit lomhábbak a fiúk, pontatlanabbak az ütések. Djokovic kevesebbet rontott, övé a játék (Djokovic-Federer 6:1, 6:2, 3:6, 2:1).

12:43

Federer semmire nyerte adogatását (Djokovic-Federer 6:1, 6:2, 3:6, 2:2).

12:44

153-1

Djokovic eddig 153 mérkőzést nyert meg kétszettes előnyről. Csupán egyszer veszített: 2010-ben a Roland Garros negyeddöntőjében Jürgen Melzer 3:6, 2:6, 6:2, 7:6, 6:4-re győzött ellene.

12:47

Djokovic ha nehezebben is, de hozta adogatását szintén (Djokovic-Federer 6:1, 6:2, 3:6, 3:2).

12:50

Federer adogatása feljavult, lám, ez elég a meccsben maradáshoz (Djokovic-Federer 6:1, 6:2, 3:6, 3:3).

12:50

12:52

12:54

Djokovic sem rontott, ismét lépéselőnyben van a negyedik szettben (Djokovic-Federer 6:1, 6:2, 3:6, 4:3).

12:55

Federer kétszer is rosszul döntött, 0-30.

12:57

Aztán egy jó adogatás, majd egy elképesztő elütés, máris 30-30.

12:58

A háló kisegítette Djokovicot, bréklabda. Meg is csinálta (Djokovic-Federer 6:1, 6:2, 3:6, 5:3).

13:01

Ezt a lelki hátrányt már nem bírta el Federer, Djokovic könnyedén hozta az adogatását, s végül 6:1, 6:2, 3:6, 6:3-ra megnyerte a mérkőzést.

13:02

Djokovic korábban ötször jutott el az Australian Open fináléjába, és minden alkalommal (2008, 2011, 2012, 2013, 2015) el is nyerte a trófeát.