Elképesztő mérkőzésen nyert 2-1-re az Athletic Bilbao labdarúgócsapata az FC Barcelona ellen. A Király-kupa nyolcaddöntő első felvonásán a játékvezető két bilbaói futballistát is kiállított, a lelkes hazaiak azonban így is nyerni tudtak, így előnnyel utazhatnak a nyolcaddöntő visszavágójára.

A bilbaói Aritz Aduriz a 25. percben szerzett vezetést a hazaiaknak, ezt három perccel később Inaki Williams tovább növelte. Az első félidő a Bilbao 2-0-s vezetésével ért véget.

Inaki Williams (balra) a második bilbaói gólt ünnepli Forrás: AFP/Ander Gillenea

A második félidő 7. percében Lionel Messi góljával 2-1-re módosult az állás. A 74. percben Raul Garcia, a 80. percben pedig Ander Iturraspe kapta meg a második sárga lapját, amely után a piros következett.

Lionel Messi csak szépíteni tudott Bilbaóban Forrás: AFP/Ander Gillenea

A kettős emberhátrányban, de határtalan lelkesedéssel játszó Bilbao megőrizte előnyét, így a barcelonai visszavágóra ezzel a 2-1-es győzelemmel utazhatnak.

Spanyol Király-kupa, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés: Athletic Bilbao–Barcelona 2–1 (Aduriz 25., Inaki Williams 28., ill. Messi 52.)