Ezüstérem
7
Bronzérem
6
A magyar férfikézilabda-válogatott 25-25-ös döntetlent játszott Lettországgal Eb-selejtezőn, és a megszerzett egy ponttal kijutott a jövő évi dániai Európa-bajnokságra.

Férfi Eb-selejtező, 4. csoport, 5. forduló:
Lettország - Magyarország 25-25 (12-11)
Dobele
v.: Pavel, State (románok)
gólok: Jurdzs 7, Lilienfelds 5, Pavlovics 4/3, Valkovskis 3, Kristopans 2, Arjas 2, Klesniks 1, Uscins 1, illetve Nagy L. 9, Császár 5/2, Nagy K. 4, Harsányi 3/3, Lékai 1, Zubai 1, Lele 1, Vadkerti 1
hétméteresek: 3/7, illetve 5/5
kiállítások: 4, illetve 8 perc

Az első félidőben nem tudott felpörögni a magyar csapat, eleinte védekezésben volt passzív, majd a támadások akadoztak. Az első pár perc a letteké volt, de 3-3 után egy darabig felváltva estek a gólok.

A félidő feléhez közeledve emberhátrányba került a magyar válogatott, a hazaiak pedig két találattal megléptek (9-7). Mocsai Lajos szövetségi kapitány időt kért, ezt követően felzárkózott a csapata, de a vezetést nem tudta átvenni.

A szünetre egygólos hazai előnynél (12-11) vonult az öltözőbe a két együttes, ehhez azonban is kellett, hogy a magyar kapuban Tatai Péter háromból három hetest hárítson.

A pihenő után sem változott jelentősen a játék képe, a magyarok ugyan valamelyest feljavultak védekezésben, ezzel együtt a lettek váratlan közbelövésekkel továbbra is gyakran betaláltak. Bő tíz perccel a vége előtt három góllal, 20-17-re vezettek a hazaiak, igaz, két perccel később már 20-19 állt az eredményjelzőn.

Az 57. percben egyenlített a magyar válogatott Vadkerti labdaszerzése nyomán (23-23), nem sokkal később pedig Nagy László egalizált (24-24), de erre is érkezett válasz. Időkérést követően a magyarok az utolsó pillanatokban hétmétereshez jutottak, melyet Császár Gábor értékesített, ezzel lett meg az Eb-részvételhez szükséges pont.

A további program:
szombaton:
Horvátország - Lettország, Umag 18.00
MAGYARORSZÁG - Szlovákia, Szeged 19.00

A csoport állása: 1. Magyarország 7 pont/5 mérkőzés, 2. Horvátország 6/4, 3. Lettország 3/5, 4. Szlovákia 2/4