Másodszor dobott legalább tíz gólt a lengyel válogatott tehetsége a kézi-vb-n

kézilabda Arkadiusz Moryto lengyel válogatott
Poland's right back Arkadiusz Moryto attempts a shot during the 2021 World Men's Handball Championship between Group I teams Uruguay and Poland at the New Capital Sports Hall in the Egyptian capital Cairo on January 21, 2021. (Photo by Khaled Elfiqi / POOL / AFP)
Lengyelország válogatottja 30-16-ra legyőzte Uruguayt az egyiptomi férfi kézilabda-világbajnokság magyar érdekeltségű középdöntő-csoportjának első fordulójában, csütörtökön.

A szinte kizárólag amatőr játékosokból álló dél-amerikaiak az első tíz percben jól tartották magukat (5-5), ezt követően azonban könnyed játékkal elhúztak a lengyelek. Uruguay a második félidőben mindössze hét gólt szerzett.

A lengyel válogatott 14 gólos győzelmet aratott Uruguay ellen Forrás: AFP/Khaled Elfiqi

A lengyel csapat legeredményesebb játékosa a 23 éves jobbszélső, Arkadiusz Moryto lett, tíz góllal, aki a Tunézia ellen dobott 11 gólja után ismét kétszámjegyű gólmennyiséget ért el. Patryk Rombel együttese legközelebb szombaton, 18:00-tól Magyarország ellen lép pályára.

A kairói II. csoportban Argentína magabiztos játékkal, végig vezetve 28-24-re legyőzte Japánt. A dél-amerikaiak ezzel jó eséllyel szállhatnak harcba Katarral a csoport harmadik helyéért.