45 évesen visszavonul minden idők egyik legjobb magyar férfi röplabdázója, Mészáros Dömötör.

A sportoló a közösségi oldalán közzétett hosszú bejegyzésben jelentette be döntését, melyben köszönetet mondott egykori játékostársainak, edzőinek, sportvezetőinek, menedzserének és a még a sérüléseit kezelő orvosoknak is.

Az 1976-os születésű röplabdázó Kaposváron kezdte pályafutását, amellyel sokszoros bajnok és kupagyőztes lett, de szerepelt Olaszországban, Görögországban, Oroszországban, Törökországban, Libanonban és Katarban is. Idehaza Sümegen és Kazincbarcikán is megfordult, az előző idényben pedig a Dunaújváros játékosa volt, írja a Nemzeti Sport Online.

Olaszországi sikereire jellemző, hogy míg magyar nyelvű Wikipedia-oldala nincs, addig olasz nyelvű van, onnan tudható, hogy ötszörös magyar bajnok és négyszeres Magyar Kupa-győztes, egyszeres török bajnok. A világ egyik legerősebb bajnokságának tartott olasz élvonalban összesen tíz szezont húzott le.

Mészáros Dömötör magyar válogatottban 92 alkalommal szerepelt, tagja volt a 2001-es Európa-bajnokságon 9. helyet elérő csapatnak.