Prandi lőtt hatalmas gólt, amire Bodó válaszolt
Magyar időkérés
2024.08.04. 14:14
Szép magyar gól
2024.08.04. 14:15
17. perc: Ismét négy góllal vezetnek a franciák
2024.08.04. 14:54
35. perc: Megint négy gól a franciák előnye
2024.08.04. 14:56
Bóka gólja beállóból
2024.08.04. 14:59
38. perc: Egy gól lett a négyből
2024.08.04. 15:00
Beindult a gólgyár, jön a magyar egyenlítés!
2024.08.04. 15:02
Vezetünk és emberelőnybe kerülünk!
2024.08.04. 15:05
45. perc: Imre Bence újabb gólja, 18-17 ide!
2024.08.04. 15:09
Mikler hihetetlen, amit a kapuban művel!
2024.08.04. 15:10
Lékainál jobban ezt senki nem tudja!
2024.08.04. 15:14
52. perc: Vezetnek a franciák 20-19-re, Chema pedig időt kér
2024.08.04. 15:17
55. perc: Megint elmennek hárommal a franciák
2024.08.04. 15:22
Bajban vagyunk, nem kérdés
2024.08.04. 15:24
56. perc: 20-24 oda
2024.08.04. 15:26
Gerrard újabb védése
2024.08.04. 15:28
Kikapott így nem jutott tovább a magyar válogatott
2024.08.04. 15:31
Cikkünk folyamatosan frissül
A magyar férfi kézilabda-válogatott az utolsó csoportmeccsén kellett, hogy kiharcolja a továbbjutást a negyeddöntőbe. A helyzete a nehéznél is nehezebb volt, hiszen a továbblépéshez a címvédő franciákat kellett volna legyőzniük. Sajnos, ez nem sikerült, a hazai csapat 24-20-ra nyert, így ők továbbjutottak negyedik helyen a csoportból, a mieink számára pedig véget ért az olimpia.

A magyar férfi kézilabda-válogatottnak egyetlen esélye maradt, hogy továbbjusson a negyeddöntőbe a csoportkörből: mégpedig az, hogy le tudja-e győzni a címvédő, eddig azonban eléggé szenvedős játékot bemutató francia csapatot. Sajnos ez nem sikerült, a hazaiak 24-20-ra nyertek és továbbjutottak a negyeddöntőbe.

15:41
2024. augusztus 4.

Sorsdöntő meccs vár a magyar férfi kézilabda-válogatottra, amelyiknek le kell győznie a címvédő és hazai pályán játszó francia csapatot, hogy Bánhidi Bencéék a negyeddöntőben folytathassa az olimpiai küzdelmeket.

15:45

A magyar csapat keretében újabb három változást történt, kikerült a csapatból Bartucz László, Hanusz Egon és Rosta Miklós, helyükre Imre Bence, Palasics Kristóf és Szita Zoltán került vissza a 14 fős csapatba. Ez azt is jelenti, hogy a dánok ellen remekül védő rutinos Mikler Roland maradt a csapatban.

Mikler Roland szenzációsan védett a dánok ellen
Fotó: Csudai Sándor - Origo / Csudai Sándor - Origo

15:48

Ami főleg annak tudható be, hogy a magyar bajnok Telekom Veszprém keretében Nedim Remili, Ludovic Fabregas és Hugo Descat személyében három francia játékos is szerepel.

REMILI, Nedim; MACKOVSEK, Borut
Nedim Remili (pirosban) a világ egyik legjobb játékosa
Fotó: MTI/Vasvári Tamás

15:55

A szövetségi kapitány nem kertelt: kimondta, amit mindenki sejtett, miszerint "nagyon-nagyon nehéz meccs lesz". A spanyol szakember azt is elárulta, hogy a magyar kapuban Palasics Kristóf fog kezdeni.

16:00

A meccs első támadását a franciák vezethetik.

16:01

Dika Mem átlövését hárította a magyar kapus.

16:04

A 4. perc elején egy hosszú támadás végén Remili feladását a berepülő Prandi lövi be, 1-0 a címvédő javára.

16:06

A veszprémi szélső nem hibázott Palasiccsal szemben, de Bánhidi is kiharcol egy hetest.

16:07

6 perc 40 másodpercet kellett rá várni, de Imre Bence hidegvérrel lőtte be a hetest.

16:09

A kilencesről felugorva bombázott a magyar kapuba a francia átlövő, Bodó lövése után azonban a labda nem ment át teljes terjedelmével a gólvonalon, így marad a 3-1 a franciák javára 8 perc játék után.

16:11

Észrevettük, hogy rosszul cseréltek a franciák, a magyar szélső pedig ezúttal sem hibázott, 2-3, de megint jön Prandi és máris 4-2.

16:13

Descat megint belőtt egy hetest (Prandi harcolta ki Sipossal szemben), irányítóban jön Fazekas Gergő.

16:14

Chema érzi, hogy közbe kell lépnie, mert Mem elképesztő nagy gólja után már 6-2-re vezetnek a franciák.

16:15

Fazekas, Bodó, Bánhidi volt a labda útja, mielőtt utóbbi a kapuba vágta volna.

16:19

Imre Bence lövését védte Gerard, végül passzívnál Fazekas lőtte el kényszerből, Descat viszont nem hibázott a balszélről.

16:20

Mem egy kicsit beállt a szélről beugró Bóka elé, de éppen csak annyira, hogy megzavarja a magyar szélsőt, viszont nem kapjunk hetest, pedig láttunk már ilyenért büntetőt.

16:22

Névjegyén az áll: bombagól a szaggatottról! A 20. percben ezzel 7-4.

16:25

Támadásban és védekezésben is kettőt cserélünk, előbbi esetben lelassulunk, utóbbiban lyukak vannak a védőfalunkban... egyik sem... jó. Az viszont igen, hogy Szita megint betalál. Mim is lő egyet, de Szita harmadszor is betalál, ezzel 9-6 a franciáknak a 23. percben.

16:27

Remili lő egy 101 km/h-s bombagólt, amire már kapust cserélünk, Mikler Roland jön Palasics Kristóf helyére. És rögtön véd is egy ziccert Nicola Karabaticnak.

16:28

Bánhidiról szórták ki Konant és Ilics lő is egy szép gólt. 7-10 oda.

16:31

Eddig szép ez az emberelőny, a 7 az 5-öt 2-0-ra hozzuk le Imre Bence góljával, és máris csak két gól a hátrány. 28. perc: 10-8 oda.

16:35

Fabregas és Sipos csúnyán összefejelt sípszó után, rögtön előkerült a jeges tömlők, ami az ismétlést nézve nem is csoda, csúnyán összecsattant a két óriás feje-arca.

16:36

Mikler most Remili jobb alsó sarokba tartó lövését védte. Nagy kár, hogy Bánhidi lövése fölé pattant.

16:37

Magyarország - Franciaország az első harminc perc után 8-11.

16:51

Most a miénk az első támadás joga.

16:52

Ancsin lövését Gerard, Prandiét pedig Mikler védte.

16:54

A pattintott lövés után elsuhant a labda Gerard talpa alatt. De jön Prandi válasza, 12-9 az állás oda.

16:56

Gerard védése után a magyar hatos előtt Imre Bencét "takarították el", és Descat lőtte be a ziccert. Ancsin is betalált, de arra meg Mem válaszolt. A 35. perc után 14-10 az állás a franciák javára.

16:59

Lékai Máté zseniális passza után lőtt gólt a befutó magyar szélső.

17:00

Ancsin bombája után már csak 14-13-ra vezetnek a franciák!

17:02

Ancsin egymás után lövi a gólokat, de Mem is bejelentkezett egy lökettel, Imre Bence pedig kiegyenlít! 16-16 az állás a 40. perc végén.

17:05

17-16 a javunkra! Miklert fejbe lövi Descat, mehet ki két percre, ezt kell kihasználni és elintézni végleg a franciákat!

17:09

Nem hibázott ziccerben a magyar szélső, továbbjutásra áll a magyar csapat, kiesésre a címvédő francia együttes!

17:10

A magyar válogatott veterán "cserekapusa" 60 %-kal véd a világ egyik legjobb csapata ellen, időt is kell kérniük a franciáknak, mert érzik, hogy bajban vannak.

17:14

Mem egyenlít ki egy pattintott lövéssel, de jön a Lékai-lövés, test mellől be a kapuba! 50. perc: 19-18 ide!

17:17

Porte ziccere ellen még Mikler is tehetetlen volt, Chema pedig rögtön időt kért, amint hozzánk került a labda.

17:22

A Fazekas helyére érkező Bodó Ricsi keze alól ütötték ki a labdát, Mem pedig élt a lehetőséggel és 21-19-re vezetnek a franciák. Ez a lövés is érte Mikler fejét... Majd egy rontott Lékai-lövés után Prandi növeli három gólra a hazaiak előnyét, 22-19 a franciák javára.

17:24

Fabregas egy nagy tapasszal a fején jön vissza és lövi be a 23. francia gólt.

17:26

Hiába Imre Bence hidegvérű hetese, tudnak válaszolni a franciák.

17:28

Most Ancsin lövését védte a franciák kopasz kapusa, az utolsó percre mínusz 4-el fordulunk sajnos...

17:31

A franciák 24-20-ra nyerték az élet-halál meccset, így ők jutnak tovább a 4. helyen és játszhatnak a németekkel Lille-ben a nagyeddöntőben. A magyar csapat számára véget ért az olimpia, de egy rossz szó nem illetheti őket, óriásit küzdöttek, szó szerint az utolsó leheletükig. Bravó, fiúk, szép munka volt!