16:00KézilabdaMagyarország-Franciaország
Így áll a magyarok csoportja
2024.08.04. 11:27
Ezt várta Mihók Attila az ausztrálok elleni meccstől
2024.08.04. 11:29
Az ausztrálok elleni győzelemmel elkerülhetik a női pólósok az amerikai válogatottat
2024.08.04. 12:43
Keszthelyi távoli lövését védte az ausztrál kapus.
Cikkünk folyamatosan frissül
A magyar női vízilabda-válogatott az előző fordulóban legyőzte Kínát, ezzel pedig biztosította helyét a negyeddöntőben. Mihók Attila és Cseh Sándor együttese az utolsó csoportmeccsét az A csoportot vezető Ausztrália ellen vívja a párizsi Vizes Központban.

Kövesse velünk élőben a Magyarország-Ausztrália női vízilabda-mérkőzést!

13:25
2024. augusztus 4.

A magyar csapat pénteken 17-11-re nyert Kína ellen, ezzel pedig bejutott a női vízilabda-torna negyeddöntőjébe a párizsi olimpián. Női pólósainkra vasárnap az A csoportot vezető Ausztrália várt a párizsi Vizes Központ medencéjében.

13:27

A csoport állása: 1. Ausztrália 8 pont/3 mérkőzés, 2. Hollandia 7/3, 3. MAGYARORSZÁG 6/3, 4. Kanada 3/3, 5. Kína 0/4

A magyar női vízilabda-válogatott már továbbjutott a csoportjából
Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

13:29

"Dohában megtanultuk, hogy azt kell legyőzni, aki szembejön. Nem számolgatunk, mert nincs mit, az ausztrálok nem fogják odaadni a mérkőzést, de mi is le akarjuk győzni őket" - mondta Mihók Attila társszövetségi kapitány a lehetséges negyeddöntős ellenfélről és az ausztrálok elleni meccsről.

13:42

Amennyiben Gurisatti Grétáék legyőzik Ausztráliát, a negyeddöntőben elkerülik az Egyesült Államokat, ám vereség esetén az olimpiai címvédő amerikai csapat vár rájuk a legjobb nyolc között.

14:03

Garda Krisztina hatalmas góljával vezetünk az ausztrálok ellen.

14:07

A hollandok intenzíven támadnak, miután a magyar csapat nem tudott gólra váltani egy emberelőnyös helyzetet. Továbbra is 1-0-ra vezet Magyarország.

14:12

Magyari Alda védett szépen, majd lejárt a magyar válogatott támadóideje. Az ausztráloké lett a labda, de megszereztük, Vályi Vanda lövését pedig hatalmas bravúrral védte az ellenfél kapusa. Az ausztrálok emberelőnybe kerültek és Arancini révén egyenlítettek másfél perccel az első negyed vége előtt.

14:15

Gyenge ausztrál ejtés után támadhatott a magyar csapat, Garda pedig óriási kapufát lőtt, az eredmény nem változott, maradt az 1-1.

Szoros küzdelmet hozott az első negyed
Fotó:  Csudai Sándor - Origo

14:19

A ráúszás után Vályi elhozta a labdát, így a magyar csapat vezethette a második negyed első támadását. Újabb gól továbbra sem esett.

14:21

Gofers góljával az ausztrál csapat megfordította az állást, már az ellenfél vezet 2-1-re.

14:22

Vályi Vanda gyors góllal tüntette el az ausztrálok előnyét, 2-2 az állás a második negyed közepén.

14:24

Andrews szerzett könnyű gólt, kihasználva egy magyar védelmi hibát, 3-2-re vezetnek az ausztrálok.

14:27

Büntetőt kapott a magyar válogatott, Keszthelyi Rita pedig nagyon magabiztos volt és kíméletlenül bevarrta az ötméterest.

Kemény meccset vív az ausztrálokkal a magyar válogatott

14:29

Az utolsó magyar támadásból nem sikerült gólt szerezni, továbbra is 3-3 az eredmény egy félidőnyi játék után.

14:34

A magyar csapat hozta el a labdát a harmadik negyedben, de nem sikerült gólt szerezni az első akcióból, az ausztráloknak azonban igen, így 4-3-ra vezetnek Andrews újabb góljával.

14:36

Rybanska Natasa lőtte ki nagyszerűen a jobb alsó sarkot, nagyon kiélezett csata zajlik a Vizes Központban, mert ezt követően azonnal kihasznált Ausztrália egy emberelőnyt. Magyarország-Ausztrália: 4-5.

14:38

Egymás utá két emberelőnyös helyzetet sem sikerült góllal kihasználni, továbbra is az ausztrálok vezetnek, majd időt is kérnek a harmadik negyed felénél.

14:41

Már két góllal vezet az ausztrál válogatott - az időkérés után növelték az előnyüket és már 6-4-re vezetnek. Mihók Attila is időt kért.

14:43

Szilágyi Dorottya hatalmas gólt lőtt éles szögből, szépen használta ki az emberelőnyt a magyar csapat, amely 6-5-re feljött.

14:45

Andrew messziről vállalkozott lövésre, alaposan célt tévesztett. A magyar támadás végén Keszthelyi Rita lőtt messziről, de az ausztrál kapus védeni tudott.

14:47

20 másodperccel a negyed vége előtt támadást vezetett a magyar csapat, végül Gurisatti Gréta lőhetett, de nem járt sikerrel, továbbra is vezet egy góllal az ausztrál válogatott.

14:50

Elkezdődött a negyedik etap, szép centerakció után Parkes került helyzetbe, de nem tudta jól kapura húzni a labdát.

14:51

Keszthelyi remekül ismerte fel a lövőhelyzetet, fantasztikusan bombázott a jobb alsóba, kétgólos hátrányból egyenlít Magyarország, jelenleg 6-6 az állás.

14:53

Messziről emelték át Magyari Aldát, majd egy újabb emberelőnyt használt ki az ausztrál csapat Williams révén. Pillanatok alatt 8-6-os ausztrál vezetés alakult ki a magyarok egyenlítése után.

14:55

Szilágyi Dorka fantasztikus gólt lőtt éles szögből, 8-7-re feljövünk egy remek góllal.

14:56

Williams tarthatatlan és nem hibázik, kegyetlenül értékesítette az ötméterest, ismét két góllal, már 9-7-re vezetnek az ausztrálok.

14:57

Parkes hatalmas kapufát lőtt ziccerből, már csak 4 perc van hátra a meccsből és még mindig kétgólos a magyar hátrány.

15:00

Újabb ötméterest lőhetett Keszthelyi Rita, magabiztosan váltotta gólra, 9-8-ra vezet már csak az ellenfél.

15:02

Kevesebb, mint másfél perc van hátra, Mihók Attila időt kér.

15:04

Leimeter Dóra az utolsó pillanatig várt, majd óriási gólt zúdított a léc alá. 50 másodperccel vagyunk a vége előtt, 9-9 az állás.

15:07

Maradt a 9-9, büntetők döntenek a győzelemről.

4-3

Az utolsó kör előtt vezetnek az ausztrálok, védés kell Magyarországtól.

15:14

Az ötödik ausztrál lövő sem hibázott, így 5-3-ra hozta az ellenfél a büntetőpárbajt. A magyar válogatott az ötméteresek után 14-12-re kikapott, így a harmadik helyen végzett a csoportjában. A negyeddöntőben az Egyesült Államok lesz a magyar pólósok ellenfele.