Élő közvetítés
Ausztria
ÉLŐ
Törökország
Öt év után ismét megnyerte a férfi vízilabda Bajnokok Ligáját, ezzel története második BL-trófeáját a Ferencváros. Nyéki Balázs együttese a máltai négyes döntő pénteki fináléjában az olasz Pro Recco csapatát 12-11-re múlta felül.

A legutóbbi négy kiírás győztese csapott össze a férfi vízilabda Bajnokok Ligája döntőjében, ugyanis a háromszoros címvédő, Zalánki Gergőt foglalkoztató Pro Recco a 2019-es győztes Ferencváros ellen ugrott vízbe. Az olaszok veretlenül, az Olimpiakoszt az elődöntőben büntetőpárbaj után legyőzve jutottak a máltai négyes döntő fináléjába, míg az idei BL-szezonban egyetlen vereséget szenvedő Fradi a legjobb négy között szintén ötméteresekkel jutott tovább a szerb Novi Beograd ellen.

Férfi vízilabda Bajnokok Ligája, BL, - Döntő - FTC-Telekom Waterpolo-Pro Recco, Vogel Soma, Fradi, Ferencváros
Vogel Soma, az FTC kapusa (k) a férfi vízilabda Bajnokok Ligája négyes döntőjének fináléjában játszott Ferencváros - Pro Recco mérkőzésen a máltai Gzirában 2024. június 7-én
Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

Vigvári Vendel góljával kezdődött a BL-döntő, és ugyan az olaszok fordítani tudtak, az első negyed végére Edoardo Di Somma kiegyenlítete az állást. A második játékrészben Dusan Mandics ismét a Fradinak szerzett vezetést, de Aaron Younger bombagóljával ezt követően még nem tudott két góllal ellépni a magyar csapat, ahogy Jansik Szilárd góljára is volt válasza Matteo Iocchi Grattának. Ám az első félidő vége Nyéki Balázs együttesének sikerült jobban, és Jansik parádés ejtésével, majd Mandics kapás lövésével

6-4-es Fradi vezetéssel mehettek szünetre a csapatok.

Zalánki Gergő négyperces kiállítást kapott az utolsó negyedben

A második félidő elején ugyan feljött egy gólra a Pro Recco, de Sztilianosz Argiropulosz találata, majd Varga Dénes ötméterese 8-5-ös ferencvárosi előnyt jelentett. Az olasz időkérés megtette a hatását, és 8-7-re felzárkóztak Zalánkiék, de az utolsó játékrészt Argiropulosz gólja után 9-7-ről várhatta az FTC. A záró nyolc perc elején Younger ötméteresével ismét egygólos lett a különbség, majd négy és fél perccel a vége előtt Iocchi Gratta ki is egyenlített – ám

a gól után videóztak a játékvezetők, és utólag (ütésért) piros lappal négy percre kiállították Zalánki Gergőt, ezáltal elvették a Recco gólját, és ötmétereshez juttatták a Fradit, Mandics pedig értékesítette is azt. 9-9 helyett így 10-8 lett az állás.

A folytatásban emberhátrányban vízilabdázó Pro Recco a következő támadásnál szépíteni tudott, de Varga Dénes azonnal visszaállította a kétgólos különbséget. Francesco Di Fulvio még egyszer kihasználta azt, hogy a játékvezetők két Fradi-játékost is kiállítottak a Recco támadásánál, de ezúttal Mandics válaszolt, így szűk három perccel a vége előtt 12-10-re alakult az állás.

A játékvezetők azonban továbbra is próbálták izgalmassá tenni a meccset, hiszen három olasz támadáson belül a hetedik ferencvárosi kiállítást is megítélték, Konsztantinosz Kakarisz pedig értékesítette is a fórt. 12-11-nél Nyéki Balázs időt kért, de a következő támadások nem eredményeztek gólt, így az utolsó másodpercekben az akkorra már kiegészült Pro Recco az egyenlítésért támadhatott, de

Mandics blokkjával eldőlt: BL-győztes a Ferencváros!

Férfi vízilabda BL - Döntő - FTC-Telekom Waterpolo-Pro Recco
A győztes Fradi játékosainak öröme a BL-döntő megnyerése után

Férfi vízilabda Bajnokok Ligája, négyes döntő (Málta):

döntő:
FTC-Telekom Waterpolo – Pro Recco (olasz) 12-11 (2-2, 4-2, 3-3, 3-4)

A harmadk helyen a Vámos Mártonnal felálló Olympiakosz végzett, amely 9-6-ra győzte le az előző két kiírásban második szerb Novi Beogradot. A kétszeres világbajnok, Európa-bajnok, olimpiai bronzérmes balkezes magyar játékos két találattal vette ki a részét a sikerből.