Gól itt is, ott is, döntetlenről indul az utolsó perc
Norvég időkérés
Ezt nem hisszük el.... kikaptunk...
2024.07.31. 08:29
Cikkünk folyamatosan frissül
A magyar férfi kézilabda-válogatott sorsdöntő meccsen lépett pályára szerdán reggel a bomba formában lévő Norvégia ellen. Imre Bencéék egy győzelem és egy kellemetlen vereség után pontszerzési kényszerben voltak az északiak ellen, de a csapat kimondottan szereti és jól kezeli az ilyen kihívásokat. A magyar csapat végig zseniálisan kézben tartotta meccset, az utolsó másodpercekben azonban jött egy igazi királydráma.

A magyar férfi kézilabda-válogatottra az Egyiptom elleni vereség (32-35)  és az Argentína elleni könnyed győzelem (35-25) után egy borzasztóan nehéz meccs várt. Chema Rodriguez csapata a két győzelemmel, köztük a házigazda franciák elleni sima sikerrel kezdő Norvégia ellen. A drámainál is drámaibb lett a végjáték.

08:19
2024. július 31.

Óriási feladat előtt a magyar fiúk a harmadik csoportmeccsen, a norvégok ellen kellene pontot szerezni.

08:25

A mieink egy roppant nehéz meccsen 35-32-re kikaptak a mindenkire veszélyes Egyiptomtól az első fordulóban, majd a második körben az összevissza verekedő Argentínát verték 35-25-re. De nagyon kéne egy pont a norvégok ellen, mert utánuk még jönnek a dánok és a franciák is.

08:30

Az argentinok elleni 36-31-es, váratlanul szoros győzelem után azt lehetett hinni, hogy nem is olyan veszélyes ez a norvég csapat, de csak addig, amíg a második fordulóban nem verték 27-22-re a címvédő francia csapatot. 22 gólon tartani Ludovic Fabregasékat egészen ijesztő....

OLYMPIC GAMES - PARIS 2024 - HANDBALL - FRA v NOR - 20240729
Brutálisan jól működött a franciák ellen a fehér mezes norvégok védelme
Fotó: KMSP via AFP

08:36

Az élen a dánok és a norvégok 4-4 ponttal. Aztán jön Egyiptom és Magyarország 2-2 ponttal, míg a sor végén meglepetésre a franciák és az argentinok állnak pont nélkül.

08:38

A betegséggel küzdő beálló Rosta Miklós helyett a szélső Pedro Rodriguez került be a magyar keretbe.

Rosta Miklós, a magyar válogatott beállója, nem lehet ott a pályán Norvégia elle
Fotó: Csudai Sándor -  Origo  / Csudai Sándor -  Origo

08:43

Utoljára 2012. június 10-én egy veszprémi vb-selejtezőn vertük meg az északiakat 27-21-re, azóta 7 vereség 1 döntetlen a mérleg. Legutóbb a tatabányai olimpiai selejtezőn kaptunk ki tőlük 29-25-re.

08:55

A közelmúlt biztos, hogy nem túl biztató a mai meccsre nézve:

A magyar válogatott mérlege Norvégia ellen:
33 mérkőzés, 18 győzelem, 2 döntetlen, 13 vereség
Tétmérkőzéseken: 18 mérkőzés, 9 győzelem, 1 döntetlen, 8 vereség

09:00

Kristóf jól védett az argentinok ellen, de Bergerud és Saeveras személyében a túloldalon is kiváló kapusok vannak. A norvégok kezdik a meccset.

09:02

Rheinkind vágta be talpról, de Szita Zoltán rögtön válaszolt 1-1.

09:05

Szita és Bóka is szétbombázta a felső lécet, a túloldalon bezzeg nem hibázott a norvég jobbszélső. De aztán Szita is betalált, viszont Rheinkind középkezdésből válaszolt. 3-2-re vezetnek a norvégok az 5. perc végén.

09:06

Lékai bejátszását Bánhidi kaparintja meg, majd lövi be estében, 4-4 az állás.

09:07

A kipattanót megszerző Bóka pedig egy szép támadás végén a balszélről lő egy gólt Bergerudnak. 8. perc: 4-3 ide.

09:11

Bergerud első védése után Blonz egyenlít, majdj Sagosen is lő egy gyors gólt, és már vezetnek a norvégok 5-4-re a 10. perc végén.

09:12

Tarthatatlan a magyar beállós, de gyorsan jön válasz a szép góljára, 6-5 oda.

Szita Zoltán átlövéseire is nagy szükség lenne
Fotó: Fotó: Csudai Sándor -  Origo

09:13

A Szegeden játszó Blonz révén lett 7-5 az állás.

09:16

Meg is tette, majd egy rontott norvég támadás után Bánhidi lőtte telibe a norvég kapust, de aztán valamiért vissza adták a labdát, köszönjük szépen, és Ilics Zorán ki is egyenlített, 7-7 az állás a 15. percben.

09:17

Szabálytalanul cseréltek a norvégok.

09:20

Lábbal védte Sagosen lövését, a túloldalon pedig Bánhidi Bence lőtte meg a harmadik gólját, ezzel pedig 8-7-re vezetünk a 19. percben, de egyenlítenek a norvégok Lyse góljával.

09:23

Palasics újabb védése után Bodó Richárd lő kíméletlenül a norvég kapuba, az északiak pedig újra eladják a labdát, már vagy az ötödiket. Bánhidi újabb góljával pedig már mi vezetünk két góllal! 10-8 a javunkra a 21. percben.

09:24

A tornán talán még nem is hibázó Blonz büntetőtjét védi Kristóf, amire válaszul Bánhidi már az ötödik gólját lövi, viszont ziccerből már betalál Blonz. 11-9 ide az a legfontosabb!

09:26

Itt is egy Kristófnak jár a taps, Palasics most Överby ziccerét rúgta ki a felső sarok elől. Blonz ziccerét azonban már nem tudta hárítani, a 24. percben 11-11, és Chema időt is kér.

09:30

A Kiel szélsője után Fazekas Gergő is betalál, megint 2-vel vezetünk, a 27. percben 13-11 ide!

09:34

Valamit ki kell találniuk, mert egyelőre sokkal jobbak vagyunk náluk.

09:36

Palasics, Bánhidi, a magyar védelem egyaránt parádézik, a norvégok meg csak néznek, mint hal a szatyorban.

09:43

A magyar válogatott kapusa a kapuját eltaláló 20 norvég lövésből 9-et hárított, köztük volt 2-3 egészen elképesztő ziccervédés, sőt még egy hetes is. Bravó Kristóf!

09:50

A magyar csapat kezd, ugyanabban az összeállításban, ahogy a mérkőzést is indította.

09:52

Most éppen Sagosen lövését védte ki, a norvég kapusról kipattanó labdát pedig Imre Bence lőtte be, 14-11 ide.

09:53

Most nem volt védő Sander Sagosen előtt, be is lőtte.

09:56

Először vagyunk emberhátrányban, Blonz pedig most nem hibázik a hetes vonalról, a 36. percben 14-13 ide.

09:59

Szinte az egész emberelőnyt végigpasszolgatták, mire rést találtak az ötfős magyar falon, de Bodó Ricsi rögtön válaszol, így továbbra is vezetünk, 15-14 ide.

10:03

Imre Bence belőtt egy hetest, amire Setterblom válaszolt, de arra meg Bóka a balszélről, így 17-16 ide a 41. perc végén.

10:06

Lékai zseniális passzt adott passzív jelzésnél, Bánhidi pedig nem kevésbé zseniálisan lőtte be, kettővel vezettünk, de Setterblom, gyorsan faragott az előnyünkből.

10:10

Csak adogatnak a magyar kapu előtt, olykor 30-40 másodpercig, de egyszerűen nem találnak rést a magyar falon a félelmetes norvégok. Sagosen megúszott egy kiállítást, mert nem adta vissza a labdát, a Bánhidi által kiharcolt hetest pedig Imre Bence lövi be, így a 47. percben 19-17 ide!

10:14

Sípos nem túl jó lövése után Lyse egyenlít ki a 49. perc végén, ezzel 20-20, de jön Bodó Ricsi, és már megint nálunk az előny.

10:16

A norvég lövés kapufa lett, onnan Palasics fejére, majd a felső lécre pattant a labda, mielőtt a bal kapufa előtt elgurult.

10:17

A norvég átlövő ismét betalál, és az 52. percben megint egyenlő az állás, 21-21.

10:19

Bodó góljára beállóból válaszolnak a norvégok Överby révén, Ilics pedig még kap egy két percet. 54. perc és most 22-22 az állás.

10:22

Reméljük Chema a győzelem receptjét osztotta meg ebben az egy percben. Úgy tűnik, hogy igen, mert Bodó Ricsi óriási gólt lőtt 10 méterről felugorva. Aztán Lékai ad el egy labdát, amivel Lyse megy végig, és 23-23.

10:24

A magyar átlövő Ancsin Gábor lábára lépett rá, és látszott, hogy megbicsaklott a bokája, ki is hagyta a következő lövését.

10:25

De nem sokáig, mert Lyse góljára Bánhidi válaszol. 24-24 az állás az 58. perc közepén.

10:27

Lyse lőtt nagy gólt átlövésből, Bartucz helyére visszajön Palasics, a rontott támadásunk után viszont legalább nem tudnak bennünket leindítani, és egy labdaszerzés után Lékai belövi a ziccert.