Czink Melinda két szettben legyőzte a harmadik helyen kiemelt szlovák Daniela Hantuchovát, ezzel bejutott a nyolcaddöntőbe a 220 ezer dollár összdíjazású füvespályás birminghami nőitenisz-tornán. Babos Tímea két szettben vereséget szenvedett az amerikai Irina Falconitól, így kiesett.

A viadal honlapja szerint a 18 éves Babos - aki már a második mérkőzését játszotta szerdán, ugyanis kedden sötétedés miatt félbeszakadt a szintén amerikai Alison Riske elleni összecsapása - az első szettben gémet sem nyert, a második játszma már szorosabb küzdelmet hozott, de ezt is Falconi nyerte.

Az első körben győztes Czink Melinda 1 óra 36 perc alatt, második meccslabdáját értékesítve diadalmaskodott Hantuchova felett, aki a világranglistán 78 hellyel előrébb van nála. A magyar játékos a legjobb 16 között a tajvani Hszie Szu-vejjel találkozik majd.

Eredmény, 2. forduló (a 16 közé jutásért):
Irina Falconi (amerikai) - Babos Tímea 6:0, 6:4
Czink Melinda - Daniela Hantuchova (szlovák, 3.) 7:5, 7:6 (7-5)
Doj (japán) - Schiavone (olasz, 1.) 7:5, 6:4
U. Radwanska (lengyel) - Lisicki (német, 2.) 6:3, 6:4
Vinci (olasz, 4.) - Razzano (francia) 6:3-nál Razzano feladta
Jankovic (szerb, 5.) - South (brit) 6:1, 7:6 (7-3)
Oudin (amerikai) - de Brito (portugál) 6:3, 6:4

Öt kiemelt játékos esett ki a 625 300 euró összdíjazású londoni férfitornán. Búcsúzott a címvédő és első helyen kiemelt brit Andy Murray, a negyedik helyen rangsorolt francia Gilles Simon, a volt világelső amerikai Andy Roddick (7. kiemelt), a luxemburgi Gilles Muller (14.) és a horvát szervakirály, Ivo Karlovic (16.).

Eredmények, 1. forduló (a 32 közé jutásért):
Ito (japán) - Lorenzi (olasz) 7:6 (8-6), 4:6, 6:2

2. forduló:
Cilic (horvát, 6.) - Ebden (ausztrál) 6:2, 6:1
Bolelli (olasz) - Simon (francia, 4.) 4:6, 6:3, 7:6 (7-2)
Roger-Vasselin (francia) - Roddick (amerikai, 7.) 6:4, 4:6, 7:5
Dimitrov (bolgár) - Muller (luxemburgi, 14.) 7:6 (7-1), 6:4
Lu (tajvani) - Karlovic (horvát, 16.) 6:7 (3-7), 7:6 (8-6), 7:6 (9-7)
Mahut (francia) - Murray (brit, 1.) 6:3, 6:7 (4-7), 7:6 (7-1)
Lopez (spanyol, 5.) - Darcis (belga) 6:3, 3:6, 7:5
Anderson (dél-afrikai, 9.) - Sztahovszkij (ukrán) 7:6 (7-5), 2:6, 3:4-nél Sztahovszkij feladta
Malisse (belga) - Bogomolov (orosz, 13.) 6:3, 4:6, 6:0

A negyedik helyen kiemelt ukrán Alekszandr Dolgopolov három játszmában kikapott az orosz Mihail Juzsnyijtől a 750 ezer euró összdíjazású hallei férfitornán.