Babos 85 perc alatt kiesett Indian Wellsben

Babos Tímea, tenisz
Timea Babos of Hungary hits a return against Eugenie Bouchard of Canada during their singles quarterfinal match at the Shenzhen Open WTA tennis tournament in Shenzhen, southern China's Guangdong province on January 7, 2016.
Babos Tímea az első fordulóban kiesett szerdán a kaliforniai Indian Wellsben zajló keménypályás tenisztorna női versenyében.

A világranglistán 49. magyar játékost a nyitókörben a 36. helyen álló, tavaly negyeddöntős ukrán Leszja Curenko búcsúztatta. A 22 éves Babos az első szettet 5:2-es vezetésről bukta el, a találkozó 1 óra 25 percig tartott.

"Sajnálom ezt a meccset, szörnyen ment a játék. Azt hiszem, alapjában véve az itteni körülmények nagyon nem fekszenek nekem. Pláne úgy, hogy most kicsit elment az önbizalmam" - nyilatkozta honlapján a magyar teniszező, hozzátéve, hogy nem játszott jól a múlt héten, voltak kisebb problémái, sérüléssel is bajlódott, és nem tudott annyit edzeni, amennyit szeretett volna.

Babos Tímea párosban javíthat Forrás: AFP

"5:2-ről nem szabadott volna elveszíteni az első szettet. De hát ilyen is a sport... Megpróbálom összeszedni magam, hogy párosban és a következő versenyen már jobban menjen a játék" - jelentette ki Babos, aki párosban a kazah Jaroszlava Svedova oldalán lép pályára Indian Wellsben: a 3. helyen kiemelt duó első ellenfele a horvát Darija Jurak és a német Laura Siegemund lesz.

Eredmények, nők (6,8 millió dollár összdíjazás), 1. forduló (a 64 közé jutásért):
Curenko (ukrán) – Babos 7:5, 6:4
Larsson (svéd – Maria (német) 6:4, 7:6 (7-3)

Fucsovics negyeddöntős

Fucsovics Márton bejutott a negyeddöntőbe a kínai Zsuhajban zajló, 50 ezer dollár összdíjazású keménypályás challenger-tenisztornán. A Davis-kupa-csapatot a hétvégén Izrael ellen győzelemre vezető magyar játékos - aki 200. a világranglistán - az ATP honlapja szerint a második fordulóban 7:5, 6:2-re verte a hazai közönség előtt szereplő Jen Pajt (202.). A találkozó 1 óra 32 percig tartott. A 24 éves Fucsovics következő ellenfele a szintén kínai Cö Csang (193.) vagy Bowen Ouyang (754.) lesz.