6

Babos és Stollár győzött, Fucsovicsra rangadó vár

Babos Tímea, tenisz
INDIAN WELLS, CA - MARCH 13: Timea Babos of Hungary challenges a call in her loss to Elena Vesnina of Russia during the BNP Paribas Open at Indian Wells Tennis Garden on March 13, 2017 in Indian Wells, California. Harry How/Getty Images/AFP
Babos Tímea Monterrey-ben, Stollár Fanny Charlestonban nyert két szettben, Fucsovics Mártonra pedig Paul-Henri Mathieu vár.

Babos Tímea a mexikói Monterrey-ben két játszmában legyőzte a holland Lesley Kerkhove-ot. Az ötödik kiemelt magyar játékos mindössze egy óra alatt letudta a keménypályás torna nyitókörét. Babos a 16 között a világranglista 123. helyén álló brit Naomi Broadyval találkozik majd.

Monterrey, 1. forduló (16 közé jutásért):
Babos Tímea (5.)-Kerkhove (holland) 6:1, 6:3
Makarova (orosz, 6.)-Allertova (cseh) 6:4, 6:3
Martincova (cseh)-McHale (amerikai, 8.) 3:6, 7:5, 6:4
Ahn (amerikai)-Cepelova (szlovák) 6:4, 6:2

Charlestonban salakon zajlik a játék, a selejtezőből főtáblára került Stollár Fanny két játszmában legyőzte az amerikai Asia Muhammadot. Az 1 óra 41 perces összecsapáson a világranglistán 282. magyar játékos az első szettben magabiztosan, 6:3-ra győzött. A másodikban is kiválóan teniszezett, és 5:4-nél már a meccsért adogathatott, ám három mérkőzéslabdát is elpuskázott, így a rangsorban 133. riválisa egyenlített. A 18 éves tehetség azonban nem esett össze, rögtön elvette ellenfele adogatását, a következő szervajátékában pedig már nem hibázott.

Stollár a második körben a negyedik kiemelt orosz Jelena Vesznyinával csap majd össze a legjobb 16 közé kerülésért.

1. forduló (a 32 közé jutásért):
Stollár-Muhammad (amerikai) 6:3, 7:5
Rodionova (ausztrál)-Tuan (kínai) 7:6 (7-3), 6:1
Kucova (szlovák)-Soler Espinosa (spanyol) 5:7, 7:5, 7:6 (7-2)
Linette (lengyel)-Putyinceva (kazah, 12.) 4:6, 6:2, 6:4
Szakkari (görög)-Davis (amerikai, 14.) 7:5, 6:4
Barthel (német)-Brady (amerikai) 7:5, 6:4
Kaszatkina (orosz)-Kovinic (montenegrói) 6:1, 6:2

Fucsovicsra rangadó vár

Fucsovics Márton a Verrazzano Open ATP Challenger tornán párosban kiesett, egyesben a nyolcaddöntőben az ötödik helyen kiemelt francia Paul-Henri Mathieu (108.) lesz az ellenfele, aki kedden, az első fordulós mérkőzésén 6:4, 6:3-ra verte a vajdasági magyar Györe Lászlót.