Hétfőn Rómában megkezdődött a 2020-as birkózó Európa-bajnokság, az első versenynapon négy kötöttfogású magyarral. Közülük ketten egészen a döntőig meneteltek. Lévai Zoltán és Lőrincz Viktor kedden az aranyéremért birkózhat.

A kétszeres U23-as Eb-győztes Lévai Zoltán (77 kg) előbb a tavalyi vb-ezüstérmes svéd Kessidist (őt verte meg a világbajnok Lőrincz Tamás is a nur-szultani fináléban) múlta felül 4-0-ra, aztán a szlovákiai Horváthot 9-0-ra, majd az U23-as vb- és Eb-első orosz Opijevet 8-1-re, az elődöntőben pedig az ukrán Jakovlievet egy csodás csípődobást követően 7-0-ra.

Kedden az azeri Suleymanovval küzdhet meg az aranyéremért élete első felnőtt kontinensviadalán

– derült ki a szövetség beszámolójából.

Lévai Zoltán, miután az ukrán Volodimir Jakovliev elleni mérkőzésen a férfi kötöttfogású birkózók 77 kilogrammos súlycsoportjának negyeddöntőjében a római birkózó Európa-bajnokságon 2020. február 10-én Forrás: MTI/Koszticsák Szilárd

Az Európa-bajnok, vb-ezüst- és bronzérmes, olimpiai 5. Lőrincz Viktor (87) az olasz Minguzzin (7-2) és a litván Stankeviciuson (9-0) át jutott az elődöntőbe, ahol

a hozzá hasonlóan Eb-győztes azeri Abbaszov ellen 6-1-re nyert, s az ukrán Novikovval csatázik a keddi fináléban.

Lőrincz Viktor döntőbe került az Eb-n Forrás: Martin_Gabor/Martin Gabor

A többi magyar közül a nehézsúlyban most debütáló Varga Ádám (130 kg) 6-0-ra kikapott a vb- és Eb-nyertes, olimpiai ezüst- és bronzérmes török Kayaalptól, és kiesett, a tavalyi Európai Játékokon egy súlycsoporttal lejjebb 2. Torba Erik (63) 10-3-ra verte az Eb-1., vb-2. moldovai Ciobanut, aztán

tussal kikapott az orosz Labazanovtól, s kedden a vigaszágon folytathatja.

A kedden rajtoló magyarok közül Kecskeméti Krisztián (60 kg) finn, Váncza István (67) azeri, Fritsch Róbert (72) ukrán, Szabó László (82) dán, Szőke Alex (97) pedig szerb riválissal kezd.