Ezüstérem
7
Bronzérem
6

Két lövőhiba is belefért az olimpiai aranyéremhez a leghosszabb biatlonos versenyen

biathlon Oly Horizontal Quentin Fillon Maillet
France's Quentin Fillon Maillet competes in the Biathlon Men's 20km Individual event, on February 08, 2022 at the Zhangjiakou National Biathlon Centre, during the Beijing 2022 Winter Olympic Games. (Photo by Odd ANDERSEN / AFP)
A francia Quentin Fillon Maillet nyerte meg a férfi sílövők leghosszabb, 20 kilométeres versenyét kedden a pekingi téli olimpián.

A karrierje első ötkarikás aranyát begyűjtő, 29 éves biatlonos nagyszerű futóteljesítményének köszönhette sikerét, ugyanis hiába hibázott kétszer is a lövészetek során, a legjobb időt a két perc büntetés ellenére is ő produkálta.

Quentin Fillon Maillet nyerte a férfiak egyéni indításos versenyét a pekingi téli olimpián Forrás: AFP/Odd Andersen

Amíg Fillon Maillet sikere nem jelent meglepetést, addig Anton Szmolszki második helyen annál inkább. A fehérorosz versenyző a lőtéren nyújtott kiemelkedőt, egyetlen hibát sem vétett, s ugyan a franciát még így sem tudta megelőzni, a címvédő, s végül harmadik, szintén kétszer hibázó norvég Johannes Thingnes Boe-t maga mögé tudta utasítani.

A kétszeres világbajnok Fillon Maillet második dobogós helyét szerezte Pekingben, mivel a hétvégén a vegyes csapatok versenyében második lett a francia váltóval.