6

Fucsovics győzelemmel kezdett Monte Carlóban

tennis Horizontal
Fucsovics Márton jobban koncentrált a végén
Fucsovics Márton három szettben legyőzte a dél-afrikai Lloyd Harrist a Monte-Carlóban zajló 5,8 millió euró (2,2 milliárd forint) összdíjazású salakpályás férfi tenisztorna első fordulójában, vasárnap.

A 2 óra 35 perces mérkőzés első játszmáját szoros csatában a magyar teniszező, a másodikat viszont rövidítésben a dél-afrikai nyerte. Az első két szett alakulásához képest a harmadik meglepően sima volt, Harris mindössze egy játékot nyert, így Fucsovics továbbjutott, és a második körben az orosz Karen Hacsanov vagy a 12. helyen kiemelt argentin Diego Schwartzman vár majd rá.

Harris és Fucsovics ötödik alkalommal találkozott egymással, a mérleg a magyar szempontjából három győzelem és két vereség.

Eredmények, 1. forduló (a 32 közé jutásért):
Fucsovics Márton-Lloyd Harris (dél-afrikai) 6:4, 6:7 (5-7), 6:1
Dimitrov (bolgár)-Baszilasvili (georgiai, 15.) 6:3, 2:0-nál Baszilasvili feladta.
Davidovich Fokina (spanyol)-Giron (amerikai) 7:5, 6:3
Lajovic (szerb)-Krajinovic (szerb) 6:2, 7:6 (7-4)