Bronzérem
6

Negyedóra alatt ízekre szedte a Loki a széteső Vasast

Tőzsér Dániel, DVSC
Debrecen, 2017. augusztus 18. A debreceni Bódi Ádám, a negyedik gól szerzője, Tőzsér Dániel és Ferenczi János (b-j) a labdarúgó OTP Bank Liga 6. fordulójában játszott Debreceni VSC - Vasas FC mérkőzésen a debreceni Nagyerdei Stadionban 2017. augusztus 18-án. MTI Fotó: Czeglédi Zsolt
Az OTP Bank Liga 6. fordulójának második mérkőzésén az eddig csak kínlódó Debrecen fél óra elteltével elkezdte szórni a gólokat az előző szezon egyik legstabilabb és végül bronzérmet szerző csapata, a Vasas ellen. A vége 4-1 lett.

Öt forduló után két ponttal csak a Puskás Akadémiát megelőzve az utolsó előtti, 11. helyen állt a Debrecen, ami nem sok jót jelentett a hétszeres bajnok számára: az előző idényben két csapat kezdte hasonlóan a bajnokságot, azóta az MTK és a Gyirmót is az NB II kenyerét eszi.

Ehhez képest a Loki bátran kezébe vette az irányítást az előző szezonban bronzérmes, és rendkívül stabil benyomást keltő, magát az Európa Ligában is megmutató Vasas ellen. Fél órán át folyt a mezőnyjáték enyhe hazai fölénnyel, amikor Vaskó Tamás a laikus és a hozzáértő számára is nehezen magyarázhatóan a tizenhatoson belül elkaszálta Könyves Norbertet - a jogos büntetőt Tőzsér Norbert rúgta magabiztosan a kapu közepébe.

Három perccel később a DVSC Könyves jó elfutása és beadása után Mengolónak már csak a kapuba kellett passzolnia. Újabb hat perc elteltével Varga Kevin lőtte ki szépen a jobb alsót úgy 17 méterről - mindkét játékosnak ez volt az első gólja a Lokiban. Tőzsérnek viszont már ezen a meccsen is a második volt, amikor a 43. percben egy szöglet után fejelt Kamenar kapujába.

A csapatok úgy vonultak szünetre hogy csak a felső lécnek köszönhetően nem volt 5-0 az eredmény,

a Loki pedig a negyedóra alatt kétszer annyi gólt rúgott, mint előtte 450 perc alatt.

A szünetben Michael Oenning hármat cserélt, Gál Bence, Manjrekar és Remili feladata lett volna, hogy életet leheljen az angyalföldi támadásokba. Ehhez képest az 54. percben a DVSC növelhette volna az előnyt, ha Mengoló nem akar újabb gólt rúgatni Vargával, így mentettek a hazaiak.

Az angyalföldi Szivacski Donát (b) és a debreceni Justin Junior Mengolo is első bajnoki gólját szerezte Debrecenben Forrás: MTI/Czeglédi Zsolt

A 66. percben végre valami sikerült a Vasasnak is, Szivacski Donát kapott labdát a tizenhatos előtt, egy kicsit tolt rajta, majd kilőtte a jobb alsót. Ez volt a jó hír a vendégeknek, a rossz pedig az, hogy az egy korábbi ütközésnél megsérülő Murka Benedek nem tudta folytatni a játékot, így a Vasasnak tíz emberrel kellett lejátszania a hátra lévő 25 percet.