Az OTP Bank Liga 7. fordulójának szombat délutáni mérkőzései nagy csatákat hoztak. A Vasas 3-1-re verte a Szusza Ferenc Stadionban a Paksot, a Puskás Akadémia hiába állt vesztésre, öt gólt lőve fordított a Haladás ellen (1-5), így Pintér Attila csapata egymás után már a második sikerét aratta a bajnokságban, a DVTK fordított a Mezőkövesd ellen egy hajrában szerzett góllal (2-1), míg az Újpest a 3000. élvonalbeli mérkőzésén idegenben győzte le az újonc Balmazújvárost. A szombati zárómeccsen otthon kapott ki a bajnok Honvéd hazai pályán a Debrecentől.

Bp. Honvéd-DVSC 1-3

A címvédő és listavezető Budapest Honvéd kikapott a vendég Debrecentől szombaton a labdarúgó OTP Bank Liga hetedik fordulójában.

A fővárosiak csaknem egy év után maradtak alul a Bozsik Stadionban.

A címvédő Honvéd lendületes támadásokkal kezdett, ám

egy büntetőből mégis a Debrecen került előnybe.

A DVSC szakította meg a Honvéd nagy menetelését Forrás: dvsc.hu

A szünetig maradt a nagy iram, de a fővárosiak nem tudtak egyenlíteni.

Térfélcsere után góllá érett a piros-feketék mezőnyfölénye, a tavalyi gólkirály

Eppel remek fejessel egyenlített. Nem tartott sokáig a hazai öröm, mivel Bódi szabadrúgását Gróf csak a gólvonal mögül tudta kiütni.

A Honvéd a hajrában is elszántan rohamozott, de Jovanovic a 91. percben bebiztosította a vendégek megérdemelt sikerét. A kispestiek előző 11 bajnokijukon nem találtak legyőzőre, ilyen sorozatra 1994 óta nem volt példa a klub történetében. A Bozsik Stadion tavaly szeptember 24. óta volt "bevehetetlen" a vendégcsapatok számára.

Balmazújváros-Újpest 0-1

Az Újpest FC 3000. élvonalbeli mérkőzésén 1-0-ra nyert az újonc Balmazújváros vendégeként.

Az első percekben az Újpest lépett fel kezdeményezőbben, akadt is néhány lehetősége, de ezek kihasználatlanul maradtak. Később kiegyenlítetté vált a játék, egyik kapusnak sem akadt komoly dolga.

A balmazújvárosi Bachana Arabuli (b), valamint az újpesti Bojovic Mijusko (k) és Emmanuel Nwobodo Obinna (j) a labdarúgó OTP Bank Liga 7. fordulójában játszott Balmaz Kamilla Gyógyfürdő-Újpest FC mérkőzésen a Balmazújvárosi Városi Stadionban 2017. augusztus 26-án. Az újpesti klub ezen a találkozón játszotta 3000. élvonalbeli mérkőzését Forrás: MTI/Czeglédi Zsolt

A folytatás elején Pajovicnak háromszor is bravúrral kellett hárítania.

Ennek ellenére a fővárosiak szereztek vezetést, a néhány perccel korábban csereként beállt Simon Krisztián lecsapott egy rossz hazaadásra, és előnyhöz juttatta az Újpestet.

A hátralévő harminc percben a hajdúságiak támadtak többet, de Pajovic több védésének is köszönhetően a fővárosiak három ponttal távoztak Balmazújvárosból.

DVTK-Mezőkövesd 2-1

A Diósgyőri VTK egygólos hátrányból fordítva, hosszabbításban szerzett góllal 2-1-re legyőzte a Mezőkövesdet.

A forduló előtt negyedik és hatodik helyen állt a két borsodi gárda a tabellán, ám mindkét fél rossz formában várta az összecsapást: a házigazda három, a vendégcsapat négy meccse nem tudta begyűjteni a három pontot. A találkozó elején inkább a DVTK irányított, míg a szünethez közeledve a mezőkövesdiek álltak közelebb a gólszerzéshez, de a szünetig egyik gárda sem talált be.

A fordulást követően aztán a Mezőkövesdnek sikerült megszereznie a vezetést, ez pedig felélénkítette a találkozót.

A kapuk többször is veszélyben forogtak, és bár a vendégeknek is akadt nagy helyzetük,

a DVTK-nak sikerült egyenlítenie, majd a ráadás perceiben büntetőből megfordította a találkozót.

Haladás-Puskás Akadémia 1-5

A Puskás Akadémia megszerezte első idegenbeli győzelmét: Pintér Attila együttese a hetedik forduló szombati játéknapján, Sopronban 5-1-re nyert a Haladás ellen.

Mészöly Géza, a szombathelyiek vezetőedzője 300. első osztályú mérkőzésén ült a kispadon. A Puskás Akadémia ezt megelőzően 23 idegenbeli bajnoki mérkőzéséből mindössze kettőt nyert meg, 2015 őszén a Vasas, tavaly áprilisában pedig az MTK otthonából tudta elhozni a három pontot.

Öt gólt lőtt a Puskás Akadémia a Haladásnak Forrás: Dome Laszlo Balazs

Eseménydús, helyzetekben gazdag első félidőt láthatott a közönség. Mindkét együttes előtt több lehetőség adódott, két gól és öt sárga lap „színesítette” az eseményeket.

Előbb a Haladás szerzett vezetést Kovács Lóránt révén, majd Molnár Gábor tudott egyenlíteni.

Nem sokkal a fordulást követően

Király hibájából - a veterán kapus kiejtett egy felívelést, majd 11-est „hozott össze” - vezetéshez jutott a Puskás Akadémia. Szűk negyedóra múlva a büntetőt értékesítő Knezevic került ziccerbe, a horvát támadó pedig egy lövőcsellel leültette Királyt, majd hidegvérrel emelt a kapu közepébe.

Kétgólos vezetése mellett magabiztosan futballozhatott a Puskás Akadémia, kontrázhatott, egy ilyen támadás végén

Diallo révén végleg eldöntötte a találkozót. Az utolsó percben Knezevic vezette a labdát Királyra, de önzetlenül lepasszolta a labdát Diallónak, aki beállította a végeredményt.

Második félidei teljesítményének köszönhetően a vendégcsapat megérdemelten gyűjtötte be a három pontot.

Vasas-Paks 3-1

Három nyeretlenül megvívott mérkőzés után a Vasas begyűjtötte a három pontot, a legutóbb bronzérmes fővárosi csapat a Paks ellen nyert 3-1-re.

Kiegyenlített küzdelem zajlott a pályán az első félidőben.

Azzal hogy a Vasas a játékrész közepén megszerezte a vezetést, majd nem sokkal a szünet előtt a második gólját is belőtte, úgy tűnt, sima lesz a folytatás, de a paksiak egy szép passzolgatás lezárásaként még a pihenő előtt szépítettek, így ismét nyílttá tették a mérkőzést.

A második félidő első negyedórájában nem alakult ki helyzet egyik kapu előtt sem, majd gyorsan a Vasasnak és a Paksnak is adódott esélye a gólszerzésre, később pedig a vendégek kapufáig is eljutottak. A paksiak a hajrában aktívan futballoztak az egyenlítésért,

a Vasas pedig kontrákkal próbálkozott. A végeredmény a 97. percben alakult ki.