6

NB I: Kettős emberhátrányban szerzett pontot a ZTE

ZTE, Zalaegerszeg
A ZTE bennmaradt az NB II-ben
A délutáni Újpest-Mezőkövesd (1-2) mérkőzés után újabb három találkozóval folytatódott a labdarúgó NB I 8. fordulója. A Zalaegerszeg a félidőben 2-0-ra vezetett Kisvárdán, de a hazai csapat fordított és nagy meccsen 3-2-re vezetett, miközben két zalaegerszegit kiállítottak. A 8 mezőnyjátékossal játszó ZTE így is elvitt egy pontot Szabolcsból - 3-3 lett a végeredmény. A Kaposvár hiába vezetett 1-0-ra Pakson, a hazai együttes felállt és 2-1-re megnyerte az összecsapást. A DVTK-Puskás Akadémia meccsen döntetlen született.

Eredmények a 8. fordulóból:
Paks-Kaposvár 2-1
DVTK-Puskás Akadémia 1-1
Kisvárda-ZTE 3-3

Diósgyőr-Puskás Akadémia 1-1
A felcsúti együttes ezzel immár öt bajnoki óta veretlen, a DVTK-nak pedig ez az idénybeli első döntetlenje. Az első félidő javarészt eseménytelenül, már-már unalmasan telt, igaz, az első 20 perc után egy rövid időre beszorult a saját kapuja elé a hazai együttes, de a vendégek igazán nagy gólhelyzetbe nem tudtak kerülni.

A második félidő első harmadában nem változott a játék képe, ugyanakkor úgy tűnt, a Puskás Akadémia irányítja a meccset, a DVTK leginkább az ellentámadásokban bízhatott. Az utolsó negyedórához érve a hazaiak az egyik kósza támadásukból be tudták venni az ellenfél kapuját, a vendégeknek pedig nagy erőket kellett mozgósítaniuk az egyenlítésért.

Végül a ráadásban sikerrel jártak, és a 91. percben szerzett - lesgyanús - góljukkal egy pontot el tudtak vinni Diósgyőrből.

Cserék

A Paks kezdte jobban a találkozót, tíz perc elteltével mégis a Kaposvár előtt adódott két nagy helyzet, de mindkét esetben bravúrral hárított Holczer. A játékrész derekán ismét a hazaiak irányítottak és futballoztak veszélyesebben, csakhogy egy szabadrúgást követően Hegedűs fejes góljával mégis a vendégek kerültek előnybe. A góltól nem változott a játék képe, a Paks támadott, de egyenlítenie nem sikerült a szünetig.
Ami az első 45 percben nem jött össze, az azonnal sikerült a folytatás elején, ugyanis Remili 1-1-re alakította az állást.

A hazaiak lendületben maradtak, de vezetésükhöz Pogacsics óriási hibája is kellett, mivel "bevédte" Windecker távoli lövését.

A Kaposvár sokáig hátrányban sem tudott újítani, az utolsó tíz percben viszont nagy nyomás alá helyezte a paksi kaput, de csak kapufáig jutott, így az összességében agilisabban és támadóbb szellemben játszó tolnaiak megérdemelten tartották otthon a három pontot.

Cserék

A hazai csapat az előző három mérkőzésén kikapott, de ezúttal nem örülhetett a döntetlennek, mert sokkal közelebb állt a győzelemhez ellenfelénél.

A ZTE - amely két kiállítás miatt kilenc játékossal fejezte be a mérkőzést - az eddigi keleti túráin ezt az egy pontot gyűjtötte be, korábban a Mezőkövesdtől, a Debrecentől és a Diósgyőrtől is kikapott.

Zuhogó esőben kezdődött a mérkőzés, az első félidő első felében nem volt nagy iram, többnyire eseménytelenül teltek a percek a felázott pályán. Gólszerzési lehetőség - előbb kisebb, majd nagyobb - a hazaiak előtt adódott, később mégis a ZTE szerzett vezetést az első esélyét kihasználva.

A szünet előtt még nehezebb helyzetbe került a Kisvárda, mert lerántás miatt büntetőhöz jutott a Zalaegerszeg és növelte is előnyét.

Két cserével próbálta meg felrázni csapatát Miriuta László, és csakhamar változott is a helyzet Grozav nagyszerű fejesével.

Élénkebbé vált az iram, majd Bolla Bendegúz egy percen belül kétszer kapott sárga lapot, így emberhátrányba került a Zalaegerszeg. A második szabálytalanságért járó szabadrúgáshoz Grozav állt oda, balról ívelt középre, Kravcsenko pedig egy csúsztatással egyenlített.

A Kisvárda azután is lendületben maradt, hogy azonnal kihasználta létszámfölényét, bő tíz perc múlva pedig már előnyben volt.

A második félidőre - melyben továbbra is erősen esett az eső - nagyon felpörgött a hazai csapat, góllal zárult akciói mellett is több helyzetet alakított ki. Semmi sem utalt arra, hogy nem tudja megnyerni a mérkőzést - főleg, hogy második sárga lapját követően Devecserit is kiállította a játékvezető -, de Hej Viktor kezezése miatt büntetőhöz jutott a ZTE és kettős emberhátrányban egyenlített.

Később kezezést láttak a hazaiak is, kétszer is elmaradt büntetőt vitattak, a vezetőedző, Miriuta annyira vehemens volt, hogy sárga lapot kapott. A Kisvárda az utolsó pillanatig támadott