Az angol labdarúgó-bajnokság 10. fordulójának nyitómérkőzésén a Leicester City közel 80 percet emberelőnyben játszva 9-0-ra győzött a Southampton vendégeként.

A találkozó bő negyedóra után eldőlt. A 10. percben Benjamin Chilwell lőtt gólt egy kipattanó után, majd két perccel később Ryan Bertrand brutális belépője után emberhátrányba került a Southampton.

A Szentek a legutóbbi három Leicester elleni bajnoki meccsüket emberhátrányban fejezték be.

A 17. percben növelték az előnyüket a Rókák. Harvey Barnes szólózott a bal oldalon, középre tett Youri Tielemansnak, a belga középpályás pedig 13 méterről a jobb alsó sarokba bombázott. A 19. percben végképp szétesett a Southampton. Ayoze Pérez kényszerítőzött Tielemansszal a tizenhatoson belül, majd a visszakapott labdát kilenc méterről a jobb alsó sarokba lőtte.

A Leicester City 19 perc alatt lőtt három gólt. Hasonlóra legutóbb 1998-ban áprilisában, a Derby County elleni meccsen volt képes, amikor nyolc perc alatt szerzett három gólt.

A Leicester City már az első félidőben kiütötte a Southamptont Forrás: AFP/Glyn Kirk

A 39. percben a spanyol támadó megszerezte második gólját. Chilwell baloldali beadására robbant be a rövid oldalon, és közelről, kapásból a léc alá belsőzött.

A lefújás előtt a Leicester kiütötte a Southamptont.

Az angol válogatott Jamie Vardy kapott ajándéklabdát, a tizenhatoson belül adott egy kötényt a rárontó Josida Majának, majd nyolc méterről a jobb alsó sarokba lőtt.

Vardy ötödik góljával a Leicester lett a Premier League történetének második csapata, amelyik az első félidőben ötgólos vezetést szerzett. Legutóbb erre a Roberto Mancini vezette Manchester City volt képes 2010. április 3-án, a Burnley elleni bajnokin. Annak a meccsnek 6-1 lett a vége.

A második félidőben a Leicester játékosai nem álltak le a góllövéssel. Az 57. percben Barnes védők mögé bejátszott labdáját Pérez vette le mellel, majd hat méterről a kapuba lőtt, így összejött a mesterhármasa.

Luis Suárez után Ayoze Pérez is történelmet írt a Premier League-ben Forrás: AFP

Luis Suárez óta Ayoze Pérez az első játékos a Premier League-ben, aki két egymást követő meccsen is mesterhármast lőtt ugyanannak a csapatnak. Az uruguayi támadó 2012-ben a Norwich City életét keserítette meg hat góllal.

Egy perccel később Vardy is megvillant.

Chilwell baloldali beadására érkezett, és elemi erővel fejelt a jobb felső sarokba. A 85. percben a Leicester megszerezte a nyolcadik gólját. Az angol válogatott James Maddison 20 méteres szabadrúgása is a jobb felső sarokban landolt.

A 93. percben Vardynak is összejött a mesterhármas. Az angol válogatott támadó tizenegyesből állította be a végeredményt.

Leicester a Premier League-történetének második csapata, amelyben egy meccsen két játékos is triplázott.

Ez legutóbb az Arsenal két szélsőjének, Robert Piresnek és Jermaine Pennantnak sikerült 2003 májusában - ők is a Southampton ellen lőttek mesterhármast.

A Leicester City több rekordot is beállított a Southampton elleni meccsen Forrás: AFP/Glyn Kirk

Kilencgólos győzelmével a Leicester beállította a Manchester United gólrekordját.

Sir Alex Ferguson csapata 1995 márciusában hazai pályán szintén 9-0-ra nyert az Ipswich Town ellen, ami a Premier League történetének legnagyobb arányú győzelme volt. Idáig.

Viszont kilenc góllal korábban még egyetlen csapat sem nyert idegenben az angol bajnokságban. A legnagyobb különbségű idegenbeli siker eddigi csúcsát a Premier League-ben a Manchester United tartotta, amely 1999 februárjában 8-1-re győzött a Nottingham Forest otthonában.

Győzelmével a Leicester feljött a tabella második helyére, a legutóbbi öt meccséből négyet elveszítő Southampton pedig továbbra is a 18. kieső helyen áll, míg a tavaly december kinevezett Ralph Hasenhuttl pedig könnyen lehet, hogy nem éri meg a novembert csapata kispadján.