Szalai Ádám gólt lőtt a Német Kupában - videó

TSV Havelse - FSV Mainz 05 Sports soccer DFB Cup Rhineland-Palatinate Goal celebration cheers JOY
11 September 2020, Rhineland-Palatinate, Mainz: Football: DFB Cup, TSV Havelse - FSV Mainz 05, 1st round in the Opel Arena. Adam Szalai (l-r), Jean-Philippe Mateta and Jonathan Burkhardt from Mainz cheer after the goal for the 2:1 beside Jonas Sonnenberg von Havelse. Photo: Arne Dedert/dpa - IMPORTANT NOTE: In accordance with the regulations of the DFL Deutsche Fußball Liga and the DFB Deutscher Fußball-Bund, it is prohibited to exploit or have exploited in the stadium and/or from the game taken photographs in the form of sequence images and/or video-like photo series.
A Német Kupa első fordulójában a Szalai Ádámot foglalkoztató Mainz 5-1-re legyőzte a negyedosztályban szereplő TSV Havelse csapatát. A magyar válogatott támadó csereként lépett pályára, majd fontos gólt szerzett.

Szalai a kispadon kezdte a mérkőzést, majd a 61. percben csereként lépett pályára 1-1-es állásnál. A 76. percben aztán berobbant egy baloldali szabadrúgásra, és négy méterről, csukafejessel talált a hálóba.

Ezt követően a Mainz beindult, és az utolsó negyedórában még szerzett három gólt, így magabiztosan jutott be a következő körben. A pénteki nap meglepetését Dárdai Pál korábbi klubja, a Hertha BSC szolgáltatta, amely 5-4-re kikapott a másodosztályban szereplő Eintracht Braunschweigtől.