6

Az Arsenal fordítani tudott a Molde ellen, nagyon kikapott a Milan az Európa-ligában

Horizontal fbl
Yusuf Yazici lett a Milan végzete
Az Európa-liga harmadik csoportkörében az Arsenal a Molde csapatát fogadta, míg az AC Milan a Lille ellen lépett pályára.

Az Arsenal meglepetésre hátrányba került a BL playoff-körében a Ferencváros ellen alulmaradó Molde ellen, amikor a 22. percben Ellingsen lepte meg Lenót egy távoli lövéssel.

Az első félidő végén már úgy tűnt, előnnyel mehet pihenőre a Molde, egy norvég szöglet után egy villámgyors kontra után a menteni igyekvő Haugen öngóljával egyenlített az Arsenal.

A második félidőben Sinyan öngóljával már vezetett az Arsenal, majd Pépé és Willock góljával végül 4-1-re nyert a londoni csapat.

Az El-ben eddig hibátlan Milan a szintén veretlen Lille csapatát fogadta. A frnciák egy tizenegyesből szereztek vezetést, Yazici volt eredményes. A második félidőben 10 perc elteltével a török Yusuf Yazici kevesebb, mint három perc alatt lőtt két gólt, így a mesterhármasával 3-0-ra nyert Milánóban a Lille.

Yusuf Yazici lett a Milan végzete Forrás: AFP/Miguel Medina

A milánói együttesnek március 8-a óta - minden versenysorozatot és a barátságos meccseket is figyelembe véve - ez volt az első veresége.

Európa-liga, csoportkör, 3. forduló:
A csoport: Young Boys (svájci)-CSZKA Szófia (bolgár) 3-0 (3-0)
AS Roma (olasz)-CFR Cluj (román) 5-0 (3-0)
A csoport állása: 1. AS Roma 7 pont, 2. Young Boys 4 (5-3), 3. CFR Cluj 4 (3-6), 4. CSZKA Szófia 1

B csoport: Arsenal (angol)-Molde (norvég) 4-1 (1-1)
Rapid Wien (osztrák)-Dundalk (ír) 4-3 (1-1)
A csoport állása: 1. Arsenal 9 pont, 2. Molde 6, 3. Rapid Wien 3, 4. Dundalk 0

G csoport: Leicester City (angol)-Braga (portugál) 4-0 (1-0)
Zorja Luhanszk (ukrán)-AEK Athén (görög) 1-4 (0-2)
A csoport állása: 1. Leicester City 9 pont, 2. Braga 6, 3. AEK Athén 3, 4. Zorja Luhanszk 0

H csoport: Celtic Glasgow (skót)-Sparta Praha (cseh) 1-4 (0-2)
AC Milan (olasz)-Lille (francia) 0-3 (0-1)
A csoport állása: 1. Lille 7 pont, 2. AC Milan 6, 3. Sparta Praha 3, 4. Celtic 1

J csoport: Antwerp (belga)-LASK Linz (osztrák) 0-1 (0-0)
Ludogorec (bolgár)-Tottenham Hotspur (angol) 1-3 (0-2)
A csoport állása: 1. Tottenham 6 pont (6-2), 2. Antwerp 6 (3-2), 3. LASK 6 (5-6), 4. Ludogorec 0

K csoport: Dinamo Zagreb (horvát)-Wolfsberg (osztrák) 1-0 (0-0)
Feyenoord (holland)-CSZKA Moszkva (orosz) 3-1 (0-0)
A csoport állása: 1. Dinamo Zagreb 5 pont, 2. Wolfsberg 4 (5-3), 3. Feyenoord 4 (4-5), 4. CSZKA Moszkva 2

L csoport: Hoffenheim (német)-Liberec (cseh) 5-0 (2-0)
Crvena zvezda (szerb)-Gent (belga) 2-1 (1-1)
A csoport állása: 1. Hoffenheim 9 pont, 2. Crvena zvezda 6, 3. Liberec 3, 4. Gent 0