A Premier League 23. fordulójának nyitómérkőzésén az Aston Villa 1-0-ra legyőzte az Arsenalt a birminghami Villa Parkban.

A két csapat teljesen ellentétes utat jár be az idei szezonban. Az Aston Villa remekül kezdett, az első négy meccsét megnyerte a Premier League-ben, többek között a bajnoki címvédő Liverpoolt is 7-2-re kiütötte. Viszont ahogy az várható volt, a remek kezdés után Dean Smith csapata megtorpant, mostanra már csak a 10. helyen áll a Premier League-ben, 2021-ben hat bajnoki meccsből csak kettőt tudott megnyerni. Az Arsenal pocsékul kezdte a szezont, decemberben már sokan Mikel Arteta vezetőedző kirúgásáról beszéltek, hiszen karácsony előtt az Ágyúsok csak a 15. helyen álltak, ráadásul 12 mérkőzésen mindössze 10 gólt tudtak lőni. Az ünnepek után viszont magára talált az észak-londoni csapat, amely produkált egy hétmeccses veretlenségi sorozatot, amelynek hétfőn vetett véget a Wolves.

Az Aston Villa a legerősebb csapatával lépett pályára, az Arsenalból viszont hiányzott Wolverhampton ellen kiállított David Luiz és a szintén piros lapot kapott kapus, Bernd Leno.

• A német válogatott kapus helyén a télen igazolt Mat Ryan kezdett, aki 42 év után az első ausztrál játékos az észak-londoni csapatban. Legutóbb John Kosmina játszott az Arsenalban 1978 decemberében egy Crvena Zvezda elleni UEFA-kupa meccsen.
Az Aston Villa már a 74. másodpercben gólt lőtt az Arsenalnak Forrás: AFP/Nick Potts

Hasonlóan kezdődött a meccs, mint a két csapat novemberi összecsapása, amikor az Aston Villa már az első percben vezetést szerzett az Emirates Stadionban. Igaz, akkor John McGinn gólját videózás után érvénytelenítették.

Most azonban szabályos góllal került hamar hátrányba az Arsenal.

A csapat egyik legjobbja, a sérült Kieran Tierney helyén futballozó Cédric Soares vesztett labdát a kapu előtt, amire Bertrand Traoré lecsapott majd tökéletes labdát tálalt Ollie Watkins elé, aki nyolc méterről a jobb alsó sarokba lőtt.

• Watkinsnak ez volt a szezonbeli 10. gólja, ráadásul a korábbi angol válogatott Darren Bent után ő lett a második Aston Villa játékosa, aki három egymást követő hazai meccsen is gólt lőtt.

A gól után kiegyenlített játék zajlott, de az Arsenalnak először a 29. percben sikerült eljutnia az Aston Villa kapujáig. Ekkor Granit Xhaka 25 méteres szabadrúgását szedte ki Emiliano Martínez a bal felső sarokból. Egy perccel később Ryan is bemutatott egy szép védést. Traoré egy gyönyörű labdaátvétellel ziccerbe került, lövés helyett viszont át akarta pörgetni a labdát az ausztrál kapus mellett, aki viszont egy szép reflexmozdulattal bele tudott paskolni a labdába.

Mat Ryan meccsben tartotta az Arsenalt Forrás: AFP/Nick Potts

A második félidőt lendületesebben kezdte az Aston Villa, mégis az Arsenal egyenlíthetett volna az 52. percben. Nicolas Pépé tört be jobbról, 15 méterről a hosszú sarok irányába tekert, de a labdája elkerülte a bal kapufát.

Ezt követően az Ágyúsok átvették a mérkőzés irányítását, az Aston Villa pedig gyors kontratámadásokat próbált vezetni.

Az utolsó fél órában már Pierre-Emerick Aubameyang és a Real Madridtól kölcsönkapott Martin Ødegaard is pályán volt az Arsenalban, és úgy tűnt, bármikor egyenlíthet az észak-londoni csapat, amely sorra alakította ki a helyzeteket.

A 78. percben eldönthette volna a meccset a Villa.

Egy labdavesztés után Jack Grealish került helyzetbe, de az angol válogatott támadó 13 méteres bombáját Ryan bravúrral védte, öt perccel később pedig a gólszerző Watkins lőtt mellé egy hatalmas ziccert.

Mat Ryan az Arsenal egyik legjobbja volt Forrás: AFP/Shaun Botterill

A kihagyott helyzetekre majdnem ráfizetett a birminghami csapat, mert a 83. percben egy gyönyörű összjáték után Ødegaard került helyzetbe, de a norvég középpályás 14 méteres bombája kapu fölé ment.

A hajrában az Arsenal ment előre az egyenlítésért, de Mikel Arteta csapatából hiányzott a kell kreativitás, Emiliano Martíneznek nem is kellett bravúrt bemutatnia a második félidőben, így az Aston Villa teljesen megérdemelt győzelmet aratott.

A Newcastle United házigazdaként 3-2-re legyőzte a Southamptont.

A szünetben már 3-1 volt az állás, majd a 48. percben a vendégek ismét betaláltak. Két perccel később az ír Jeff Hendrick kiállítása miatt emberelőnybe került a Southampton, ám ezt nem tudta kihasználni, ugyanis több gól már nem született.

A Southampton sorozatban ötödször kapott ki a Premier League-ben.

A Fulham gólnélküli döntetlent játszott a West Ham United csapatával a Craven Cottage-on. A hazaiak kétszer, a vendégek csupán egyszer találták el ellenfelük kapuját az egész meccsen.

A Fulham immár 12 mérkőzés óta nyeretlen a Premier League-ben.