Háromgólos meccsen tett újabb nagy lépést a bajnoki cím felé az Atlético Madrid - videó

fbl Horizontal, Marcos Llorente, Atletico Madrid
Atletico Madrid's Spanish midfielder Marcos Llorente celebrates after scoring a goal during the Spanish league football match between Granada FC and Club Atletico de Madrid at Nuevo Los Carmenes stadium in Granada on February 13, 2021. (Photo by JORGE GUERRERO / AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 23. fordulójának szombat délutáni mérkőzésén az első helyen álló Atlético Madrid 2-1-re nyert a Granada otthonában, így újabb nagy lépést tett a bajnoki cím felé.

Az első félidőben hiába birtokolta többet a labdát a bajnokságban élen álló Atlético Madrid, nem sikerült megszereznie a vezetést. Pedig a vendég együttes ötször próbálkozott kapura lövéssel, amelyből kétszer kaput is talált, míg a Granada támadói nem tették próbára Jan Oblakot.

Főleg Luis Suárez volt elemében az első félidődben, de ő sem tudott túljárni a portugál Rui Silva eszén,

így gólnélküli döntetlennel mentek a szünetre a csapatok.

Luis Suárez sem tudott betalálni az első félidőben Forrás: AFP/Jorge Guerrero

Luis Suárez veszélyesen kezdte a második játékrészt is,

a 47. percben az ötös jobb sarkáról a felső lécet találta el.

A folytatásban sem sokat változott a játék képe, a vendég együttes birtokolta többet a labdát, de mindkét oldalon adódtak kisebb lehetőségek. Szűk egy óra játék után ismét az uruguayi támadó lőhetett volna gólt, de a kapu torkában rosszul vette át a labdát, így oda lett a nagy helyzet.

A 63. percben szerezte meg a vezetést az Atlético Madrid, amikor

Marcos Llorente 16 méterről lőtt a bal alsó sarokba.

A Granada azonban gyorsan egyenlített,

a 66. percben a csereként beálló Yangel Herrera estében lőtt nyolc méterről a kapuba.

A 75. percben azonban már ismét az Atléticónál volt az előny,

Angel Correa lőtt 10 méterről, a labda megpattant Vallejo lábán, így esélye sem volt Rui Silvának.

A hátralévő időben a Granada már nem tudott újra egyenlíteni, így a Celta elleni döntetlen (2-2) után ismét nyert az Atlético Madrid, míg a Granada sorozatban ötödik meccsén maradt nyeretlen.

A csapatkapitány Koke 483. hivatalos mérkőzését játszotta az Atlético színeiben, ezzel a klub örökrangsorának második helyén áll holtversenyben.