Gulácsi megint nem kapott gólt, simán nyert a Lipcse

Manchester CL United 2020 2021 final jubilation cheering g, Tyler Adams, Gulácsi Péter
From left to right Marcel SABITZER (L), Nordi MUKIELE (L), goalwart Peter GULACSI (L), Tyler ADAMS (L) are happy after the end of the game, Soccer Champions League, group stage, group H, matchday 6, RB Leipzig (L) - Manchester United FC (United) 3: 2, on December 8th, 2020 in Leipzig / Germany. Â | usage worldwide (Photo by Elmar Kremser/SVEN SIMON / SVEN SIMON / dpa Picture-Alliance via AFP)
A német labdarúgó0-bajnokság 26. fordulójának nyitómérkőzésén a Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal felálló RB Leipzig 1-0-ra nyert a Bielefeld ellen a SchücoArénában.

A második helyen álló lipcseiek mellett szólt, hogy a 2015 óta lejátszott három bajnokijukból egyszer sem kaptak ki az Arminiától. A Bielefeld a legutóbbi tíz meccséből csak kettőt tudott megnyerni a Bundesligában, míg a Leipzig hét forduló óta veretlen, ezek közül hatszor győztesen vonult le a pályáról. A magyar kapus Gulácsi Péter ezúttal is a kezdőcsapatban kapott helyet, mint ahogy a két hete kézfejműtéten átesett Willi Orbán is, aki vasárnap már végigjátszotta a Frankfurt ellen 1-1-gyel zárult találkozót. A télen igazolt Szoboszlai Dominik bemutatkozására ugyanakkor továbbra is várni kell. A magyar válogatott középpályás ágyéksérüléséből lábadozik, de pénteken a menedzserirodája megerősítette, hogy májusban már bevethető lesz, így ott lehet majd a nyári Európa-bajnokságon.

Szoboszlai Dominik bemutatkozására továbbra is várni kell Forrás: Die Roten Bullen/Twitter

A Lipcse elképesztő tempóban futballozott az első félidőben. Julian Nagelsmann együttese közel 80%-ban birtokolta a labdát, és az első 45 percben volt 11 kapura lövése és egy kapufája is, így valóságos csodakategóriába tartozott, hogy a Bielefeld kihúzta 0-0-val a szünetig.

Ami a lipcseieknek nem jött össze az első félidőben, az a fordulás után azonnal sikerült.

A 46. percben egy labdaszerzés után Dani Olmo kapott remek indítást, a spanyol válogatott középpályás középre tálalt, az érkező Marcel Sabitzernek pedig csak az üres kapuba kellett passzolnia.

A második félidőben tovább nőtt a lipcsei csapat mezőnyfölénye, a lövések azonban elmaradtak, a vendégek főleg a labdajáratásban jeleskedtek. A mérkőzés végéhez közeledve a Lipcse már ziccereket is kialakított, de azokat rendre elszórakozta, így a semmit sem mutató Bielefeld továbbra is meccsben maradt.

Azonban a Lipcse kapuja a hajrában sem forgott veszélyben, a Bielefeldnek 93 perc alatt nem volt kaput, így az eredmény már nem változott.

Az osztrák Marcel Sabitzer góljával nyert a Lipcse Forrás: AFP/Ina Fassbender

Ezzel a győzelemmel az RB Leipzig egy pontra megközelítette a bajnoki címvédő Bayern Münchent,

Gulácsi Péter pedig a szezonbeli 13. meccsét hozta le bekapott gól nélkül, ezzel vezeti a kapusok rangsorát a Bundesligában.