A német labdarúgó-bajnokság 25. fordulójának vasárnapi játéknapján a Ferencvárost az Európa-Liga nyolcaddöntőjében búcsúztató Leverkusen hazai pályán fogadta a Bayern München csapatát. Az első félidőben Kimmich góljával a vendégek szerezték meg a vezetést, de a második félidőben Palacios tizenegyesgóljaival fordítani tudott a Leverkusen, és megnyerte a meccset.

A Bayer Leverkusen az elmúlt hetekben nagyon jó formát mutat. Egyre magasabb pozícióban kerül a bajnoki tabellán, csütörtökön pedig a Fradi elleni sikerével bejutott a negyeddöntőbe az Európa-ligában.

A Bayern München ellen is folytatatta jó sorozatát a hazai pályán játszó Leverkusen. Bár Joshua Kimmich góljával Julian Nagelsmann csapata került előnybe, Exequiel Palacios kétszer is tizenegyesből talált be, így a hazaiak fordítottak.

A meccs második félidejében óriási szerepet kapott a videóbíró, és meghökkentő ítéletek születtek: az 55. percben a Leverkusen játékosa, Amine Adli kapott sárga lapot műesésért, de a videóbírózás után a bíró visszavonta a sárga lapot, majd tizenegyest ítélt a hazaiak javára.

Tobias Stieler nem mindig állt a helyzet magaslatán Forrás: dpa Picture-Alliance via AFP/Federico Gambarini

A 72. percben újra megismétlődött a korábbi jelenet: Adli szimulációért sárgát kapott, de a videóbírózás után a játékvezető visszavonta az ítéletet, és újabb tizenegyest ítélt a Leverkusen javára.

A meccsen sok érdekes ítélet volt Forrás: dpa Picture-Alliance via AFP/Federico Gambarini

A Bayern nagy erőket mozgósított az egyenlítésért, de maradt a 2–1, így a Borussia Dortmund vezeti a tabellát a 25.forduló után.

Schäfer András csapata, az Union Berlin legyőzte a vendég Frankfurtot. Az Európa-liga nyolcaddöntőjében búcsúzott fővárosiak továbbra is nélkülözik a sérült magyar légióst. Az Union négy meccs után nyert ismét a Bundesligában.

Sallai Roland csapata, a Freiburg 1-1-es döntetlent játszott a Mainz otthonában a német labdarúgó-bajnokság 25. fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén. A hazai csapat a 96. percben egyenlített, így mindkét együttes hatmeccssre növelte veretlenségi sorozatát. A Bajnokok Ligája-indulást érő negyedik helyre fellépő freiburgi együttesben a magyar válogatott támadó ezúttal nem kapott lehetőséget.

A Mainz ezt megelőzően sorozatban négy mérkőzést nyert hazai környezetben.