2018.01.22. 07:40
Köszönjük a figyelmüket, búcsúzunk!
2018.01.22. 07:43
Cikkünk folyamatosan frissül
Fucsovics Márton élete mérkőzésén lép pályára Melbourne-ben, ahol az Australian Open negyedik fordulójában minden idők legjobb teniszezője, Roger Federer az ellenfele. Magyar teniszező egyéniben az Open érában még soha nem jutott ilyen messzire Grand Slam-tornán, mint most Fucsovics. Természetesen nem ő az esélyes, de a nagy Roger-t is győzték már le. Cikkünkben élőben követheti a történelmi mérkőzés alakulását!
22:21
2018. január 21.

Köszöntjük a korán kelő (későn fekvő?) tenisz őrülteket, Fucsovics- és Federer-drukkereket és minden sportbarátot, akit nem riasztott el a hajnali 5 óriai kezdés! Következzen az Australian Open legfontosabb nyolcaddöntője: a világranglistán 2. és Melbourne-ben is a 2. helyen kiemelt Roger Federer próbálja megállítani Fucsovics Mártont.

22:24

Fucsovics először volt főtáblás egy GS-tornán, azaz három meccset kellett megnyernie, hogy a legjobb 16 közé jusson. Sorrendben a moldáv Radu Albotot (6:2, 6:3, 4:6, 7:5), az amerikai Sam Querryt (6:4, 7:6, 4:6, 6:2) és az argentin Nicolás Kickert (6:3, 6:3, 6:2) győzte le.

Briliáns magyar teniszsiker, Fucsovics a 16 között van Melbourne-ben

Nincsenek szavak arra, milyen nagyszerűen játszott Fucsovics Márton a melbourne-i teniszbajnokságon. A magyar 1 óra 56 perc alatt 6-3, 6-3, 6-2-re nyert az argentin Nicolás Kicker ellen. Sikerével Fucsovics már a legjobb 16 között van. Mivel Roger Federer is győzött, így a svájci klasszis ellen lép pályára hétfőn, minden bizonnyal a Rod Laver Arénában.

22:33

A nagy Roger először a szlovén Aljaz Bedenét (6:3, 6:4, 6:3), aztán a német Jan Struffot (6:4, 6:4, 7:6), legutóbb pedig a francia Richard Gasquet-t (6:2, 7:5, 6:4) pipálta ki három játszmában.

Marci nyolcaddöntőt érő meccslabdája:

22:39

Nyilván, Roger Federer a király. A svájci klasszis eddig ötször nyert Melbourne-ben, és 2003 óta csupán egyszer nem jutott be legalább az elődöntőbe: három éve a 3. kör volt számár a végállomás. Most viszont éppen ő a címvédő.

Forrás: DPPI/Ella Ling
22:40

Mármint azon, hogy Roger Federer is gratulált a nyolcaddöntőbe jutó Fucsovicsnak.

22:43

hogy Federer és Fucsovics jól ismerik egymást? A magyar teniszező ugyanis háromszor volt edzőpartnere a svájci klasszisnak, legutóbb tavaly nyáron.

22:48

Sávolt Attila, Fucsovics Márton edzője a Kicker elleni győzelem után nyilatkozott a helyszínen tartózkodó munkatársunknak, Siklós Eriknek. Az interjú középpontjában, természetesen, a Roger Federer elleni mérkőzés áll:

06:33
2018. január 22.

Elsőként Fucsovics Márton, majd óriási üdvrivalgás közepette a címvédő, Roger Federer lépett be a Rod Laver Arenába.

06:34

A torna során most fordult elő első alkalommal, hogy a szervezők a nappali programba tették Federert, aki eddig mindig az esti programban játszott. Sávolt Attila, Fucsovics Márton edzője a meccs előtt közvetlenül azt mondta, hogy tanítványa tökéletes állapotban várja ezt a mérkőzést. Ennyi néző előtt Fucsovics még soha nem lépett pályára, hiszen a Rod Laver Arénában 15 ezer szurkoló foglalt helyet.

A mérkőzés kezdetén a hőmérők 25 fokot mutattak, kissé szeles volt az idő.

06:35

rendezik a Fucsovics-Federer találkozót:

06:36

A Rod Laver Arena nagyon messze van Nyíregyházától, ahol Marci először labdába ütött. Ma hajnalban (reggel) a pálya mellett szervez közös meccsnézést Marci egykori edzője, Erőss Béla.

06:38

Akkor hát magyar időszerint 5 óra 17 perckor elkezdődött a mérkőzés. Federer adogathat először, de az első pont Fucsovicsé.

06:39

A svájci 30-ra hozta az adogatását, 1-0 a javára.

06:40

Az itt összehasonlíthatja a küzdő feleket:

06:42

Az AusOpen Twitter-oldala is megjegyzi, hogy Fucsovics Marci edzője, Sávolt Attila volt az utolsó magyar teniszező, aki a touron Federer ellen meccselt.

06:43

Marci hozta az első adogatását! Ő is 30-ra, és egy ásszal zárta le az adogatójátékot, 1-1 az állás.

06:46

Megint 30

Federer a második adógatójátékát is 30-ra hozza, 2-1 a svájci javára.

06:47

A Rod Laver Arenából üzeni helyszíni tudósítónk, hogy a lelátón egyelőre a 40-50 magyar szurkoló a hangosabb.

06:50

Fucsovics egyelőre higgadtan, koncentráltan játszik, és újra magabiztosan hozta az adogatását, 2-2.

06:51

Így nézett ki a két játékos bevonulása a Rod Laver Arenába:

06:52

A svájci semmire hozta a harmadik adogatását, 3-2 a javára az első játszmában.

07:01

Nem is akármilyet! 0-40-ről hozta vissza a játékát, majd a negyedik egyenlő után beütötte a fontos labdát, 3-3.

07:03

Bátran támadja Federer tenyeresét. Amikor a pedig a 3. braeak pontot egy halóról lecsorgó labdával hárította kétszer is elnézést kért a svájcitól, írja helyszíni munkatársunk.

07:04

A svájci könnyebben hozza az adogatásait, de ez nem számít, mert több pont nem jár érte. Most 4-3 Federer javára.

07:05

Az ilyesmi érzés lehet:

07:08

Marci 15-re hozta a negyedik adogatását, egy ásszal zárva le a game-et. 4-4 az állás.

07:10

A kilencedik játékot ugyanis semmire nyerte Federer, azaz 5-4-re vezet, és Marci a szettben maradásért adogathat az első játszmában.

07:15

A svájci a legjobbkor tudta elvenni Marci adogatását, a játszma utolsó game-jében, amit 30-ra nyert, így Federeré az első szett 6:4-el.

07:17

Fucsovics Márton nagyon bátran teniszezett az első szettben Forrás: AFP/Saeed Khan
07:18

Sajnos, tesszük hozzá, bár meglepve persze nem vagyunk. A svájci újra csak semmire hozta a játékát, és 1-0-ra vezet a második szettben.

07:18

Az első játszmában Federer egyszer-kétszer megvillantotta agresszív játékát Forrás: AFP/William West
07:21

Marci nagyon vagányan játszik, ezúttal is hozta az adogatását, 1-1.

07:23

Fucsovics Márton élete első meccsét játssza Federer ellen Forrás: AFP/William West
07:23

A választ nem tudjuk, de sejtjük, nyilván szeretne minél kevesebb időt a melegben tölteni, az idei AusOpen első nappali meccsén - legalábbis számára. A második adogatását is semmire hozta, 2-1 a javára a második szettben.

07:25

Egy hosszú, sok oldalváltásos labdamenetet zárt le Marci a meccs eddigi talán legszebb pontjával.

07:29

Két kettős hibát is ütött, de két break labdát is hárított Marci, így hozta újra a saját adogatását, 2-2 az állás.

07:32

És egy profi kegyetlenségével hozza Federer az adogatásait, de ebben nincs semmi meglepő.

07:33

Mert ott vannak és biztatják Marcit:

07:36

Párhuzamosan zajlott a Fucsovics-Federer meccsel Babos Tímeáék páros mérkőzése. Babos a francia Kristina Mladenoviccsal az oldalán az első szettet 7-5-re nyerte meg a Gloubics-Sztojanovics svájci, szerb kettős ellen, úgy, hogy az ellenfél 4-1-re is vezetett már.

07:36

Ahogy az első szettben, úgy egyelőre a másodikban is hozza az adogatásait Marci. Ezúttal két parádés pontot (egy röpte rövidítést és egy tenyeres keresztet) tett fel a táblára. 3-3 az állás.

07:38

Azért jegyezzük meg, hogy a szett 16. Federer-adogatásából végre Marci tudott egy pontot csinálni, de ettől a game még a svájci kezében landolt, aki így 4-3-ra vezet kereken egy óra elteltével.

07:40

A svájci 91 százalékkal üti az első szervákat, ami egészen brutális! Ezért nincs esélye Fucsónak fogadóként - legalábbis egyelőre, írja kollégánk Melbourne-ből.

07:42

Egy szép megoldás, egy szép pont, egy kis Fucsovics-öröm Forrás: AFP/William West
07:43

Fucsovics újra hozta a saját adogatójátékát, kilencből a nyolcadikat, így 4-4 az állás

07:48

Federer ezúttal 15-re hozta az adogatását, így 5-4-re vezet a második játszmában. Az AusOpen Twitter-felelősének viszont végre feltűnt, hogy Marci is csinál itt szép dolgokat:

07:51

Semmi 30-ról, egy demoralizáló hiba után, két ásszal, és két másik pazar ponttal hozta Marci az adogatását, 5-5!

07:53

Federer szervái ellen nem volt ellenrszer Forrás: AFP/Saeed Khan
07:54

Federer most picivel jobban megizzadt, de azért hozta az adogatását, és 6-5-re vezet. Marci újra a rövidítésért, illetve a szettben maradásért adogathat.

07:55

A női páros 3. fordulójában: Babos-Mladenovics (magyar-francia) - Golubics, Sztojanovics (svájci-szerb) 7-5, 6-2.

Bravó.

08:01

Fucsovics nagyszerűen játszik! Szettlabdát hárított, majd a gyengébb első adogatásai ellenére is hozta az adogatójátékot, 6-6, jöhet a rövidítés!

08:04

A rövidítés felénél, azaz a térfélcserénél 3-3 az állás, ami bizony igen-igen biztató.

08:09

A svájci rákapcsolt a rövidítés második felében, és már csak egy pontot engedett Marcinak, 7-4-re hozta a rövidítést, így két játszma után 6:4, 7:6-ra vezet

08:12

Szem a labdán. Fucsovics Márton a második szettben eljutott a rövidítésig Forrás: AFP/William West
08:16

Előnyben volt, ehelyett viszont Federer elvette az adogatását, rögtön a harmadik szett elején. 1-0-ra vezet Federer.

08:19

Fucsovics Marcinak persze biztosan nem akkora élmény, hogy Roger Federer előre engedi őt az ajtóban. Pályán már korántsem ilyen előzékeny a svájci klasszis.

08:20

Ez pedig azt jelenti, hogy már 2-0-ra vezet a harmadik játszmában. Marci kezd fáradni.

08:23

Egy ásszal lezárva hozza a szerva játékát, és 2-1-re szépít a harmadik szettben.

08:25

Szerelvényt igazíts Forrás: AFP/William West
08:27

A labdája megvolt hozzá, beütni azonban nem tudta Marci, így a svájci újra hozta az adogatását és 3-1-re vezet.

08:29

Babos Tímea és Kristina Mladenovic 7:5, 6:2-re legyőzte a Golubio, Stojanovic svájci, szerb kettőst, és bejutott a női páros negyeddöntőjébe az AusOpenen. Ott pedig az első helyen kiemelt Chan, Hlavacková tajvani, cseh páros vár majd rájuk.

08:31

A svájci most már könnyedén használja ki, hogy Marci a fáradtabb kettejük közül, és újra elvette Fucsovics adogatását, ezzel 4-1-re vezet a harmadik szettben.

08:33

A svájci 15-re hozta az adogatását, 5-1-re vezet, és Marcinak ezúttal már a meccsben maradásért kell adogatnia.

08:35

Fucsovics Marci becsülettel küzd pályafutása legfontosabb meccsén, hozta az adogatását, és 5-2-re szépített.

08:40

Roger Federer beütötte a meccslabdát, és 6:4, 7:6, 6:2-re megnyerte a mérkőzést. Fucsovics Márton minden dicséretet megérdemel, az első két szettben jól, helyenként kimondottan szépen játszott, és valóban nem egy jutalomjátékként fogta fel a meccset. Bravó, Marci!

08:43

Méghozzá Roger Federer szavaival, aki a pályán adott interjúban megdicsérte Marci tiszta és szép játékát. Még egy gondolat: aki szeretné élőben is látni Fucsovics Marcit, az ne hagyja ki a budapesti challenger tornát február 3-11. között!