Vezet a Real a PSG elleni szuperrangadón, Lewandowski mesternégyest lőtt

fbl Horizontal
Real Madrid's French forward Karim Benzema celebrates after scoring during the UEFA Champions League group A football match against Paris Saint-Germain FC at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid on November 26, 2019. (Photo by GABRIEL BOUYS / AFP)
Cikkünk folyamatosan frissül
Kedden este hat mérkőzést rendeznek a labdarúgó Bajnokok Ligája 5. fordulójában. A párosítások alapján a Real Madrid- Paris Saint-Germain és a Juventus-Atlético Madrid összecsapás tűnik kiemelkedőnek. Azonban már a Real Madrid és a PSG már továbbjutott az A csoportból, így kérdéses mennyire fog megszakadni a két sztárcsapat. Ugyanez a helyzet a D csoportban is. A Juventus már továbbjutott, míg a második helyen álló Atléticónak sem kell aggódnia az üldözők miatt. Hatpontos mérkőzést egyik pályán sem rendeznek, de könnyen lehet, hogy ebből jön majd ki egy gólparádét hozó este. Kövessék velünk percről percbe a Bajnokok Ligája csoportkör 5. fordulójának legfontosabb pillanatait.
21:45
2019. november 26.

A Real gyengén kezdte a szezont, két forduló után egyetlen ponttal állt az A csoportban, a folytatásban viszont a Galatasaray elleni dupla sikerrel a továbbjutás szempontjából kedvező helyzetbe kerültek Zinedine Zidane tanítványai. A Real Madrid kedden este úgy biztosította be a helyét a legjobb 16 között, hogy pályára sem lépett, ugyanis a harmadik helyen álló harmadik Club Brugge nem tudott nyerni a sereghajtó Galata vendégeként, így biztossá vált a Real továbbjutása.

Ángel Di Maria vezérletével a Paris Saint-Germain kiütötte szeptemberben a Real Madridot Forrás: AFP/Thomas Samson

Madridban ugyanakkor a másik meccs eredményétől függetlenül is izgalmas találkozó várható, Luka Modricékat minden bizonnyal hajtja majd a bizonyítási vágy, mivel az első körben csúnya, 3-0-s vereséget szenvedtek a francia fővárosban.

A PSG kényelmes helyzetben van, mivel már egy döntetlennel is eldönti az első hely sorsát.

21:48

A B csoportban a Bayern München már továbbjutott, s ha győz a Crvena zvezda arénájában, akkor az első helyet is bebiztosítja. A második Tottenham Hotspur első BL-meccsére készül José Mourinho irányításával, akinek a sereghajtó Olimpiakosz ellen hazai pályán kell irányítania a londoniakat.

José Mourinho első BL-meccsére készül a Tottenham kispadján Forrás: AFP/Daniel Leal-Olivas

Az angol gárda győzelemmel biztosan ott lesz a tavaszi folytatásban, de még a vereség is belefér a számára, ha a Bayern érvényesíti a papírformát Szerbiában.

21:51

A C jelű négyesben még nincs továbbjutó, ám kedden minden bizonnyal már lesz, a továbblépéshez az éllovas Manchester Citynek egy pont is elég a második Sahtar elleni hazai meccsen. Josep Guardiola együttese győzelemmel a csoportelsőséget is megszerzi, de úgy is biztosan az élen végez, ha döntetlent játszik, a Dinamo Zagreb pedig nem nyer az Atalanta ellen Milánóban.

Guardiola csapatának a sérült Agüero nélkül is simán tovább kell jutnia Forrás: AFP/Oli Scarff

Matematikai esély a Sahtar továbbjutására is van kedden: a Donyecknek ehhez nyernie kell Manchesterben, miközben a zágrábiak nem szerezhetnek három pontot Olaszországban.

21:54

A D csoportban a már nyolcaddöntős Juventus a vendég Atlético Madrid ellen egy döntetlennel lezárná az elsőségért folytatott párharcot a spanyolokkal, akik viszont egy győzelemmel a 16 közé kerülést vívnák ki.

Cristiano Ronaldónak egy gólja van az idei BL-szezonban Forrás: AFP/Marco Bertorello

Ehhez egy döntetlen is elég nekik, ha a mögöttük egyaránt négy pont hátránnyal álló Lokomotiv Moszkva és Bayer Leverkusen csatájának nem lesz győztese.

21:55

A két portugál, Cristiano Ronaldo és Joao Felix köszöntötték egymást a meccs előtt.

21:59

Másodpercek kérdése, és minden pályán útjára indul a labda.

22:02

Mivel a PSG számára gyakorlatilag tét nélküli az összecsapás, Tomas Tuchel vezetőedző nem nevezte a kezdőbe Neymart, aki múlt héten tért vissza több mint egy hónapos combsérülése után.

22:02

PSG-helyzet

Bal oldali beadás után Idrissa Gueye elé csorgott a labda, de a középpályás lövése lejött a blokkról.

22:04

Az Atlético Madrid kilenc meccsből csak egyet vesztett el Olaszországban BL-mérkőzésen. Az az egy pont az előző szezonban volt, amikor Cristiano Ronaldo mesterhármasával győzött a Juventus az egyenes kieséses szakaszban, és kiejtette az Atléticót.

22:04

A 4. percben Kroos szöglete után Ramos fejelt kapu fölé 10 méterről.

22:05

Gól nélkül

Az első 5 percben egyik pályán sem esett gól.

22:06

Karim Benzema, a Real Madrid támadója 100. BL-mérkőzésén lép pályára a PSG ellen. Ezzel Patrice Evera után ő lett a második francia játékos, aki elérte a 100 meccses álomhatárt a BL-ben.

22:07

A Tottenham otthonában vezet az Olympiakosz Youseff El Arabi 6. percben szerzett találatával.

22:08

22:09

Dybala kényszerítőzött Ramsey-vel, majd az argentin támadó 11 méterről lőtt, de Oblak könnyedén fogta a rövid alsó sarokba tartó labdát.

22:10

22:13

Mbappé jobb oldali beadása után Icardi fejelt kapu fölé 5 méterről.

22:15

Eddig bírta a Crvena zvezda, Leon Goretzka volt eredményes a 14. percben.

22:17

A százados Karim Benzema csapott le egy kapufáról kipattanó labdára, és a kivetődő Navas mellett a bal felső sarokba őtt.

22:18

22:19

22:20

Már két góllal vezet az Olympiakosz a Tottenham otthonában, ezúttal Ruben Semedo volt eredményes a 19. percben.

22:22

A franciák kapusa két nagy védést is bemutatott gyors egymás után.

22:22

José Mourinho korábbi hét csapatával még nem vesztett az első hazai európai kupameccsén. Lehet, ma megszakad a portugál nagy sorozata?

22:25

Az idei BL-sorozatban még nem kapott gólt a francia csapat, épp egy francia támadó, Benzema törte meg a sorozatot.

22:25

Saul Niguez 22 méterről kapura bombázott, Wojciech Szczesny azonban óriási bravúrral fogta a jobb alsó sarokba tartó labdát.

22:27

Kroos lövése után hatalmasat védett Navas a 27. percben.

22:28

Az olasz Atalanta Luis Muriel tizenegyesével megszerezte a vezetést a Dinamo Zagreb ellen.

22:29

22:30

22:31

Di María lőtt a 31. percben 15 méterről, de lejött a blokkról, ez sem jutott el a kapuig.

22:33

Verratti lőtt 18 méterről, Courtois védett nagyot.

22:35

A hajráf

Az ötszörös aranylabdás Cristiano Ronaldo egyelőre csak az új frizurájával és a hajráfjával tűnik ki a mezőnyből Forrás: AFP/Marco Bertorello
22:36

Ezúttal Mbappé közeli próbálkozását védte a röviden nagy bravúrral.

22:37

Az Olympiakosz legutóbb 2015 szeptemberében tudott két gólt lőni idegenbeli BL-meccsen. Akkor a Tottenham városi riválisa, a szintén észak-londoni Arsenal volt a szenvedő csapat.

22:40

A 40. percben Marcelo lövése után Navas is védett egy nagyot.

22:41

Egyelőre egyik csapat sem szakad meg a győzelemért Torinóban. A Juventus már továbbjutott, az Atlético Madrid pedig a mérkőzés eredményétől függetlenül marad a csoport második helyén, az utolsó fordulóban pedig a már kiesett CSZKA Moszkvát fogadja.

22:42

A 41. percben Robert Lewandowski volt eredményes a Crvena zvezda ellen.

22:43

Les miatt nem adták meg Lewandowski gólját, maradt 0-1.

22:44

Courtois csúszott ki Icardira, az argentin csatár átesett a Real kapusának a lábán. A játékvezető videózni fog, és nyilvánvalóan tizenegyest fog ítélni.

22:45

Nincs tizenegyes, mert a PSG támadása úgy indult, hogy Marcelót fellökték. A játékvezető pedig nem csak a tizenegyes szituációt nézte vissza, hanem a teljes akciót.

22:46

Dele Alli volt eredményes a 46. percben, már "csak" 2-1-re vezet az Olympiakosz Londonban.

22:47

Az első félidő hosszabbításában Paulo Dybala végzett el szabadrúgást éles szögből. Mindenki beadást várt, az argentin csatár azonban óriási erővel a léc alá lőtt.

22:52

José Mourinhóval legutóbb 17 évvel ezelőtt fordult elő, hogy a csapata - a Porto - 20 percnyi játékot követően kétgólos hátrányban volt.

22:57

Aranylábú

Paulo Dybala 14 gól lőtt a Bajnokok Ligájában, mindegyiket ballal.

23:02

Torinóban elkezdődött a második félidő.

23:05

A 47. percben Alejandro "Papu" Gomez góljával már 2-0-ra vezet az Atalanta.

23:06

23:06

23:07

Real-ziccer

Egy jobbról belőtt labdára Benzema érkezett a hosszú oldalon, kiszorított szögből kapura lőtt, de Keylor Navas belevetődött a labda útjába.

23:08

A szünetben cserélt a PSG. Gueye helyére Neymar érkezett.

23:08

Harry Kane volt eredményes az 50. percben, így kétgólos hátrányból állt fel a londoni együttes az Olympiakosz ellen.

23:09

23:13

Már kettővel vezet a Bayern München. Robert Lewandowski tizenegyesből lőtt gólt.

23:13

Ha nem is ment könnyen, de az 57. percben megszerezte a vezetést a ManCity a Sahtar Donyeck ellen Ilkay Gündogan találatával.

23:14

23:16

Csak öt játékos van, aki korábban az első öt csoportmérkőzésén gólt lőtt. Köztük van a Fradi edzője, Szergej Rebrov is.

23:18

Ronaldo lépett ki ziccerben, de két védő is beérte, ezért megcsinált egy visszacselt, majd 18 méterről kapura lőtt, de csúnyán fölé ment a labdája.

23:19

Atalanta-Dinamo Zagreb 2-0
Crvena zvezda-Bayern München 0-3
Manchester City-Sahtar Donyeck 1-0
Tottenham-Olympiakosz 2-2

23:20

Robert Lewandowski a 60. percben is eredményes volt, így már duplázni tudott a Crvena zvezda ellen.

23:20

23:21

Isco közeli pörgetését védte nagy bravúrral Navas a 61. percben.

23:23

A madridi csapat teljesen átvette a játék irányítását a Juventus ellen, de komoly helyzetet egyelőre még nem dolgozott ki a második félidőben.

23:24

Ki más? Persze, hogy Lewandowski. Már mesterhármasnál jár a lengyel támadó.

23:24

23:25

Juve-kapufa

A három perccel korábban beálló Federico Bernardeschi jobbról befelé húzott, majd 18 méterről visszalőtte a labdát a bal alsó sarokban, de balszerencséjére a kapufát találta el.

23:26

A 69. percben Manor Solomon volt eredményes.

23:27

Hihetetlen. Lewandowski 15 perc alatt mesternégyest lőtt.

23:29

23:29

23:32

Már vezet José Mourinho csapata. Az elefántcsontparti Serge Aurier volt eredményes.

23:33

23:35

A 77. percben megszerzte a második találatát is Harry Kane az Olympiakosz ellen (4-2).

23:35

23:36

23/23

Harry Kane az idei szezonban 23 tétmeccsen lépett pályára, és már 23 gólt lőtt.

23:38

Lewandowski már 45 BL-gólnál jár a Bayern Münchenben, ezzel ő a klub történetének legeredményesebb játékosa a sorozatban.

A lengyel támadó a Dortmund színeiben is lőtt 15 gólt a BL-ben, így ott is a klub történetének legeredményesebb játékosa a BL-ben.

23:39

Benzema fejjel volt eredményes a PSG ellen a 79. percben (2-0).

23:41

23:41

Mbappé szépített Varane és Courtois ügyetlenkedése után a 81. percben.

23:43

Egy gyönyörű akció végén Sarabia elé került a labda, aki 12 méterről a bal felső sarokba lőtt.

23:45

23:47

23:48

23:49

A Bayern München már 6-0-ra vezet a Crvena zvezda otthonában. Csak azért nem Lewandowski lőtte a gólt, mert a 77. percben lecserélték. Azúttal a francia Tolisso volt eredményes.

23:52

A 94. percben Joao Felix ugratta ki ziccerben Correát, az argentin támadó lövés helyett Moratának akart passzolni a hosszú oldalon, de a spanyol csatárnak túl hosszú lett az átadás, így a Juventus megnyerte a meccset.

23:52

Hatalmas PSG-helyzet a 92. percben, de Mbappé 6 méterről csak az oldalhálót találta el.