Mindjárt kiderül, ki lesz a Fradi ellenfele a BL-selejtező harmadik fordulójában

Glasgow, 2020. augusztus 26. Miha Blazic, a Ferencváros játékosa (j) ünnepel csapattársaival, miután 2-1-re győztek a Celtic Glasgow ellen a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtezőjének második fordulójában játszott mérkőzésen Glasgowban 2020. augusztus 26-án. MTI/EPA/PA/Andrew Milligan
Cikkünk folyamatosan frissül
Hétfőn délben az UEFA központjában, a svájci Nyonban sorsolják a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőinek harmadik fordulójának párosítását, ahol a magyar bajnok, Ferencváros is ellenfelet kap.
12:33
2020. augusztus 31.

Szép napot kívánunk!

A Fradinak pedig verhető ellenfelet!

12:35

Két kört már sikerrel vett a Fradi

A selejtező első fordulójában a svéd bajnokot nagyon magabiztosan győzték le Tokmacék:

Legyőzte a svéd bajnokot, továbbjutott a Ferencváros a Bajnokok Ligájában

A Ferencváros a svéd Djurgarden csapatát fogadta a Bajnokok Ligája első selejtezőkörében. Szergej Rebrov csapata magabiztosan, mondhatni simán nyert 2-0-ra, Tokmac Nguen két góljával. A következő körben a Fradira a skót Celtic vár majd idegenben, abban a párharcban is egy meccs dönt majd. A Ferencváros csapata szerda este kezdte meg szereplését a nemzetközi kupák 2020-21-es kiírásában.

12:37

Elképesztő bravúr Glasgow-ban

A második körben talán az egész selejtezősorozat legnagyobb bravúrját bemutatva, a Fradi 2-1-re legyőzte a skót bajnok Celticet, méghozzá Glasgow-ban:

Szenzációs bravúr: a Fradi idegenben jutott tovább a Celtic ellen a BL-ben!

A Bajnokok Ligája selejtezőkörének második fordulójában a Ferencváros fantasztikus játékkal 2-1-re győzött a párharc favoritjának tartott Celtic Glasgow otthonában, ezzel továbbjutott a harmadik fordulóba. Sigér Dávid már a hetedik percben megszerezte a vezetést egy bombagóllal, majd a skótok a második félidő elején egyenlítettek.

12:42

BEK-győztes és régi ismerősök

A harmadik fordulóban tíz csapat érdekelt, és mivel a Ferencváros a küzdelmek bajnoki ágán szerepel, ám UEFA-koefficiense alapján nincs a kiemelt csapatok között, így a Fradit a BL előző kiírásában búcsúztató (1-1, 0-4) horvát Dinamo Zagreb, a svájci Young Boys, az 1991-ben BEK-győztes szerb Crvena zvezda, az azeri Qarabag, vagy a szintén régi ismerősnek számító izraeli Maccabi Tel-Aviv lehetnek az ellenfeleink.

12:44

Mikor és hol játszik a Fradi?

Az ezúttal is csak egymérkőzéses párharc helyszíne a sorsolás alkalmával derül ki, míg a találkozóra szeptember 15-én vagy 16-án kerülhet sor.

12:47

Történelmi meccs lesz, az már most biztos

Akárki is legyen az ellenfél, már biztos, hogy történelmi mérkőzés részese lesz: a Fradinak ugyanis a 300. nemzetközi kupameccse lesz a BL-selejtező harmadik fordulójában sorra kerülő mérkőzés, írja a zöld-fehérek hivatalos honlapja.

12:55

A Dinamo megszenvedett a harmadik körért

A horvát bajnok a második fordulóban a szintén jó erőkből álló kolozsvári CFR ellen az 51. perctől emberhátrányban játszva, végül egy idegőrlő tizenegyespárbajban győzött 6-5-re.

14:00

Kié lesz a hazai pálya?

Amelyik csapat nevét elsőként húzzák ki a párharcokban, az a csapat játszhat a saját stadionjában.

14:02

5+3 párharcot sorsolnak ma

A bajnoki ágon öt párosítást húznak, míg a nem bajnoki ágon három-három csapat várja a szerencséjét.

14:04

Megkezdődött a procedúra

A nyoni székházban ezúttal egyetlen klub képviselője sincs jelen, az UEFA munkatársa egyedül áll a sorsoló urnák mögött.

14:06

Megint a Dinamo Zagreb!

Elsőként húzták ki a Ferencváros nevét, amelyik a tavalyi évhez hasonlóan idén is a horvát bajnok Dinamo Zagrebbel találkozik. A Groupama Arénában fogadhatja az ellenfelét a Fradi.

14:07

Qarabag-Molde

A második körben azeri-norvég párharc lesz.

14:08

Ciprusi-szerb párharc is lesz

Az Omonia Nicosia fogadhatja a szerb Crvena zvezdát.

14:09

A svájci bajnok utazhat Dániába

A Young Boys lesz a Midtjylland ellenfele.

14:10

Nem kívánhattak volna maguknak jobbat

Az izraeli Maccabi Tel-Aviv a belarusz Dinamo Bresztet fogadhatja. Ezzel meg is van a bajnoki ág öt párosítása.

14:12

A nem bajnoki ág első párja

A görög PAOK megnyerte a legnehezebb riválist a portugál Benfica formájában.

14:13

Ez is jó kis meccs lesz

Az ukrán Dinamo Kijev a holland AZ Alkmaart fogadhatja majd.

14:14

Az utolsó párosítás

A belga KA Gent az osztrák ezüstérmes Rapid Wient fogadhatja majd.

14:15

Holnap jöhet az újabb sorsolás

A BL-selejtező rájátszását kedden sorsolják, amiben a most kihúzott párosítások nyolc továbbjutója lesz érdekelt.

14:17

Köszönjük a figyelmüket!

Mára már csak annyi dolgunk maradt, hogy az elköszönés után sok sikert kívánjuk a Ferencvárosnak a Dinamo Zagreb ellen a Bajnokok Ligája selejtezőjének 3. fordulójában!