Ismét előnyben a Miami az NBA keleti döntőjében

Miami Heat v Boston Celtics - Game Three GettyImageRank2 nba Horizontal SPORT BASKETBALL
Bam Adebayo volt a Miami Heat legjobbja
A harmadik mérkőzést a Miami Heat nyerte a Boston Celtics ellen, így 2-1-re vezet az észak-amerikai kosárlabdaliga (NBA) keleti főcsoportjának döntőjében.

A vendég floridaiak lehengerlően kezdtek, az első negyed végén 21 ponttal vezettek, és előnyüket sokáig eredményesen őrizték - 37-62 is volt az állás -, a bostoniak azonban 92-93-nál egy pontra vissza tudtak zárkózni. Előnybe viszont egyszer sem kerültek a hazaiak, akik végül hat ponttal maradtak alul.

Bam Adebayo volt a Miami Heat legjobbja Forrás: Getty Images via AFP/2022 Getty Images/Elsa

A Miami legeredményesebb játékosa, Bam Adebayo 31 pontot dobott, tíz lepattanót szedett és hat gólpasszt adott.

A másik oldalon Jaylen Brown 40 pontig jutott, emellett kilenc lepattanószerzéssel segítette csapatát.

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc következő mérkőzése helyi idő szerint hétfőn este lesz Bostonban.