0
Bronzérem
1

Capello már a büntetőlövőket is kijelölte

Minden eshetőségre felkészült Fabio Capello, az angol labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya, aki okulva a korábbi hibákból hetek óta különedzést tart a büntetőspecialistáknak. Anglia a világbajnoki nyolcaddöntőben Németország ellen játszik, az ellenfél 1982 óta nem rontott 11-est a mindent eldöntő büntetőpárbajokban.

A májusi, ausztriai edzőtábor óta minden tréning végén gyakorolja a 11-es rúgásokat az angol labdarúgó-válogatott, a Guardian azt is tudni véli, hogy Fabio Capello márki is jelölte az öt ítéletvégrehajtót, amennyiben a Németország elleni nyolcaddöntő 120 perc alatt sem dőlne el. A lap szerint Frank Lampard, Steven Gerrard, Wayne Rooney és Gareth Barry mellett James Milner neve szerepel a listán.

A két csapat (beleszámítva a németek jogelődjét, az NSZK-t) korábban négyszer találkozott egymással a világbajnokságokon, az 1982-es második csoportkörbeli 0-0 mellett három összecsapás sem ért véget 90 perc alatt.

Az 1966-os emlékezetes döntőben Hurst mesterhármasával hosszabbításban nyertek az angolok 4-2-re, négy évvel később a negyeddöntőben a németek 0-2-ről fordítottak 3-2-re, a győztes gólt Gerd Müller szerezte a 108. percben.

1990-es vébé elődöntőjében 1-1 után büntetők döntöttek, a négy német kísérlet mellett három angol gól született, Pearce és Waddle hibáztak.

Anglia számára nemcsak ez a büntetőpárbaj lehet emlékezetes, az 1996-os hazai rendezésű Európa-bajnokság elődöntőjében szintén a németek győztek így, akkor Southgate rontott a hatodik sorozatban.

Négy éve szintén a 11-esek okozták a csapat végzetét, a Portugália elleni negyeddöntőben így estek ki Owenék.

"Capello nagy hangsúlyt fektet az edzéseken a tizenegyesekre. Azt gyakoroltatja velünk, amit a meccsen élesben is elvár: válasszuk ki a helyet, ahová lőjük a labdát, s azon már ne változtassunk rúgás közben. Négy éve én ezt nem tudtam kezelni, hibáztam, ha most ilyen helyzet adódik, igyekszem elviselni majd a nyomást" - nyilatkozta Steven Gerrard.

Németország 28 éve nem rontott a 11-es rúgások során, 1982. július 8-án a Franciaország ellen egyébként megnyert elődöntőbeli párbaj során Uli Stielike volt az utolsó, aki hibázott. Azóta 12 lövés ment be hibátlanul a párbajokban, 1986-ban Mexikó, 1990-ben Anglia, 2006-banpedig Argentína bukott el így a németekkel szemben.

Az is kisebb csoda, hogy a szerbek elleni csoportmérkőzésen Lukas Podolski a rendes játékidőben büntetőt hibázott 17 sikeres kísérlet után, utoljára ekkora hibát 1974-ben Uli Hoeness vétett a lengyelek ellen.