Megszabadítanák a bankokat a bedőlt vállalati hitelek terhétől. A modell sok országban működik, és bár sok pénz kell hozzá, hosszú távon akár mindenki jól járhatna vele.
A jegybank megelégelte a drága biztosításokat, ezért költségplafont vezet be, és a pénz befektetésére is elvárásai vannak. Kinek jó az olcsó nyugdíj és mire kell figyelni, amikor biztosítást kötünk?
Nem Welsz Tamás az egyetlen, aki az afrikai országban próbált szerencsét. Vajon miért hagyja el valaki Magyarországot, hogy bissau-guineaiként térjen vissza?
Népszerű dolgot fogadott el első ülésén a parlament: nem lehet kilakoltatni senkit, akkor sem, ha nem fizeti a hitelét. Megoldásnak ez kevés, de az adósok levegőhöz jutnak.
Tizenegy korábbi takarékszövetkezet sikeresen kibújt az államosítás alól, most összeolvadtak, és csináltak egy bankcsoportot. Vidéken próbálnak tarolni.
Elkezdték visszafizetni a szabálytalanul elvont díjakat a bankok. Jó esetben akár tízezer forintok is érkezhetnek, de akad, akinek csak egy fél gombóc fagyira futja belőle.
Pont tíz évvel ezelőtt lépett be az EU-ba Magyarország. Az akkori reményekből szinte semmi nem jött össze. Itt van tíz kijózanító ábra az elmúlt évtizedről.
Az árfolyamrés kérdése megint a Kúria elé került. A döntés rengeteg hitelest fog érinteni.
Magyarországon a legolcsóbbak a lakások az egész EU-ban, nálunk kerül a legkevesebbe a fenntartásuk is, és nálunk épül a legkevesebb évente. Meglepő adatok következnek.
A zsebükbe kell nyúlniuk az államosításnak egykor ellenszegülő magán-nyugdíjpénztári tagoknak, ha meg akarják tartani a vagyonukat. A kivéreztetés sikeresnek látszik.