Ne az ausztrálok elleni meccsből induljunk ki
Miénk az első ráúszás!
2024.08.06. 18:40
Nagyon tartunk Johnsontól
2024.08.06. 18:42
5. perc: 1-0-ra vezetünk!
2024.08.06. 18:44
Egyenlítettek az amerikaiak
2024.08.06. 18:45
7. perc: Megint nálunk az előny
2024.08.06. 18:47
Az első negyed végén 2-1 ide
2024.08.06. 18:48
Hatalmas védés Magyari Aldától
2024.08.06. 18:52
13. perc: Egy kapufa itt, egy bravúr ott - 2-1 ide
2024.08.06. 18:54
Egyenlítenek az amerikaiak
2024.08.06. 18:56
Keszthelyi Rita, ha egyszer beindul
2024.08.06. 19:00
16. perc: először vezetnek az amerikaiak
2024.08.06. 19:02
Két negyed után amerikai vezetés
2024.08.06. 19:03
Magyar góllal kezdődik a harmadik negyed
2024.08.06. 19:08
20. perc: megint az amerikaiknál az előny
2024.08.06. 19:12
Nem sokáig örülhettek az amerikaiak
23. perc: 4-4 az állás
2024.08.06. 19:28
3 perc van hátra és 5-4 az amerikaiaknak
Cikkünk folyamatosan frissül
A magyar csapatnak a szinte verhetetlen Egyesült Államokat kellett volna legyőznie, hogy ne szakadjon meg a sorozata és ismét éremért harcolhasson. Sajnos nem jártak sikerrel.

Brutálisan nehéz feladat előtt állt a magyar női vízilabda-válogatott, amelynek a negyeddönőtbe jutásért a szinte verhetetlen Egyesült Államokat kellett volna legyőzni. Itt olvashatja vissza élő közvetítésünket.

20:19
2024. augusztus 6.

De nem teljesíthetetlen! Jön az olimpia legfontosabb meccse női pólósainknak: a negyeddöntő, ahol az Egyesült Államokat kell legyőznie a mieinknek.

20:21

Azt a meccset ötösökkel elvesztettük, de jobb koncentrációval és bátrabb támadójátékkal, igenis meg lehet fogni az amerikai csapatot is.

20:23

Ők 13-11-re legyőzték a címvédőt a csoportkör második fordulójában, biztosra vesszük, hogy Mihók Attila és Cseh Sándor is látta azt a meccset.

20:35

Mégpedig megijedni az amerikaiaktól, mert annak csak rossz vége lehet. De egy olimpiai bronzérmes csapat senkitől sem ijedhet meg!

20:40

Bravó Vályi Vanda, kár, hogy Ashleigh Jonhson védi az első két magyar lövést.

20:42

Most Keszthelyi próbált annyira helyezni egy lövést, hogy kapufa lett a vége.

20:44

Garda Kriszta megtalálta a megoldást Johnson ellen: pattintott lövése a víz fölött suhanva csúszott be a bal alsó sarokba.

20:45

Az amerikai csapatkapitány, Maggie Steffens lőtt egy Gardáéhoz nagyon hasonló gólt. De a magyar lövő gólja akkor is szebb volt.

20:47

Leimeter Dóra ismerte fel a lehetőséget, megkerülte a védőjét, elsüllyesztette Johnsont, és máris 2-1 ide.

20:48

Ez jól kezdődött, csak így tovább lányok!

20:52

Magyari Alda hatalmas bravúrja után marad a 2-1 ide, nem tetszik a védekezésünk az amerikaiaknak.

20:54

Nem potyognak a gólok, mert a magyar oldalon a felső léc, míg amerikai oldalon a kapus tud védeni.

20:56

Jól játsszák meg újabb emberelőnyüket, és Tara Prentice középről a kapunkba lő.

21:00

Nagyon kellenének a csapatkapitánytól a szép gólok. Az olimpián dolgozó kollégánk, Csudai Sándor remek fotója, hátha meghozza a kedvéét.

Keszthelyi Rita
Keszthelyi Rita góljaira mindig számíthatunk
Fotó: Origo - Csudai Sándor

21:02

Egy végletekig kijátszott helyzetet Jewel Roemer váltott gólra, így 4-3-ra mennek az amerikaiak.

21:03

3-2-re mennek az amerikaiak, de teljesen nyílt a mérkőzés.

21:08

Méghozzá Keszthelyi Ritának, ahogy azt megelőlegeztük a magyar klasszisnak. 3-3 az állás.

21:12

A 3. negyed 4. percében ismét Maggie Steffens talált Magyari kapujába. Hogy hogy lőtte át a blokkot, azt ne kérdezzék.

21:12

Faragó Kamilla góljával 4-4 az állás!

21:16

Keszthelyi lövését a felső léc védi, de talán még ennél is fontosabb, hogy közelít a tökéleteshez a védekezésünk!

21:18

Nem akarunk senkit megijeszteni, de ez semmivel sem lesz nyugisabb, mint a kézis lányok negyeddöntője volt...

21:21

Ráütötte az amerikaira, akiről visszapattant a fejére a labda, onnan meg az amerikaiak ölébe pottyan. De az első két támadásból nem lett gól, marad a 4-4.

21:25

Maggien Steffens belövi, de nem adják meg, Vályi Vanda viszont harmadszor is kiáll, azaz őt már nem látjuk a medencében.

21:25

Mihók Attila reményeink szerint a győzelem receptjét osztotta meg a lányokkal.

21:28

Az elképesztően hosszú karú amerikai kapus miatt már vagy nyolcadik kapufát lőjük.

21:29

Két teljesen megmagyarázhatatlan kiállítás után Rachel Fattal használja ki az emberelőnyt, ezzel 5-4 oda...

21:34

Rybanska kimaradt lehetősége után (az amerikai kapus leszedte a kezéről a labdát), Mihók Attila időt kért. Cseh Sándor már a lelátón ül, miután kiállították.

21:35

Az utolsó másodperceket már lepörgeti az amerikai csapat, és 5-4-re nyeri a negyeddöntőt.