17:22ÖkölvívásImane Khelif-Anna Hamori
NyílNyíl
Élő közvetítés
Cikkünk folyamatosan frissül
Nagyon erős lehet a magyar küldöttség szombati napja. Már délelőtt kezdődik a cselgáncsozók csapatversenye, 9.30-tól Major Veronika szerepel döntőben, de láthatjuk a női kézicsapatot, a férfi pólósokat, Valter Attilát, a női kardcsapatot és Milák Kristófot is.

Kövesse velünk az olimpia nyolcadik napjának történéseit!

10:12
2024. augusztus 3.

Igaly Diána óta nem volt ilyen

A keszthelyi Major Veronika bronzérmet nyert a női sportpisztolyosok szombati fináléjában a párizsi olimpián Chateauroux-ban. A pénteki alapversenyből olimpiai csúcsbeállítással első helyen jutott döntőbe, majd a szombati fináléban ismét fantasztikusan teljesített és 31 ponttal szerezte meg a harmadik helyet. Major Veronika húsz év után, Igaly Diána (skeet) athéni aranyát követően nyert olimpiai érmet magyar sportlövőként, egyúttal a párizsi magyar csapat hatodik dobogós helyét szerezte meg.

09:55

Megvan a végeredmény

Végül a koreai Jang lett az olimpiai bajnok, a francia Camille Jedrzejewski és a magyar Major Veronika előtt.

09:53

Remekül indul a szombati nap

Major Veronika bronzérmes, a francia és a koreai közben 37-37 ponttal zárt, nekik szétlövés következik az aranyéremért.

09:52

Major 31 ponttal zárt

A francia és a koreai ellenfele holtversenyben 33 ponttal áll, ők mennek tovább az aranyéremért.

Szétlövés!

Major holtversenyben a harmadik, itt kell dönteni.

09:44

Major négyet talált

Most a negyedik helyen áll, de nagyon közel van az éremhez, két lövésre van az arany, egyre az ezüst.

09:42

Most hibázott Major

Kettőt talált ebben az ötös sorozatban, 21 találattal most a negyedik helyen áll, de csak egy pontra az éremtől. Az iráni versenyző búcsúzik.

09:40

Újabb sorozat

Major tökéletesen lőtt, most már egyedül a második, egy pontra van lemaradva az első helyezett koreaitól. A vietnámi versenyző esik ki.

09:38

Megvan a negyedik sorozat is

Major 14 találattal továbbra is a második helyen áll. Megvan az első kieső, az amerikai versenyző. Négyen állnak holtversenyben a második helyen.

09:35

Négyszer öt lövése van mindenkinek, utána jön az első kieső

A harmadik sorozatban négyszer is talált Major, ezzel holtversenyben most a második helyen áll.

09:33

Az első két ötös sorozaton vagyunk túl

Major nem kezdett jól, de a másodikban javított, holtversenyben a negyedik helyen áll.

09:29

Nem állunk meg

Máris kezdődik Major Veronika versenye, a 25 métere légpisztolyosok között. Összesen nyolcan vannak a fináléban, Major a legjobb eredménnyel jutott be a döntőbe.

09:28

Ipponnal nyert az olasz

Ezzel nem csak Tóth Krisztián meccse ért véget , de az egész küzdelem is, a magyar csapat nem jutott a legjobb 16 közé. Gercsák Szabina így ma meg sem mutathatta magát.

09:23

Érkezik Tóth Krisztián a tatamira

Christian Parlati az ő ellenfele.

09:22

Özbas Szofi nyert

Aranyponttal jutott tovább, ezzel 3-1-re vezetnek az olaszok, még vissza lehet jönni. Özbas 63 kilósként győzte le a 70 kilós olaszt.

09:17

A negyedik párban Özbas Szofi érkezik

Az ő ellenfele Kim Polling.

09:16

Pongráczot azonnal leléptették

Fejjel landolt a tatamin, ezért sérülésveszélyes helyzet miatt leléptették és Lombardit hozák ki győztesen.

09:13

Jöhet a harmadik páros a magyar csapat cselgáncsversenyén

Pongrácz Bence ellenfele Manuel Lombardo lesz. Ha ezt a meccset is az olaszok nyerik akkor nagyon közel kerülnek a továbbjutáshoz.

09:11

Pupp meccsén aranypont döntött

Az olasz a hosszabbításban Ippont érően vitte földre a magyar versenyzőt, így 2-0 az olaszoknak.

09:04

Pupp Réka már a tatamin

Vég Zsombor kikapott az első meccsen Pirellitől, Pupp Réka Veronica Toniolóval küzd.

08:57

Mindjárt kezdenek a női kézisek Hollandia ellen

Arról a meccsről ebben a cikkben külön tudósítást olvashat, de itt is beszámolunk majd a meccs alakulásáról.

08:54

Érkeznek a magyar dzsúdósok

Vég Csongor kezd az olasz Gennaro Pirelli ellen.

08:38

Még várunk az első magyarokra

Nagyon elhúzódik a Mongólia-Izrael meccs a cselgáncsozók csapatversenyében, ezt követi majd a magyar-olasz meccs.

08:29

Újabb két csere a magyar női kézilabda-válogatott keretében

Janurik Kinga helyére az ugyancsak kapus Szemerey Zsófi, míg az irányító Debreczeni-Klivinyi Kinga helyére a balátlövő Kácsor Gréta került a párizsi olimpián szereplő magyar női kézilabda-válogatott keretébe a nemzetközi szövetség honlapja szerint. Szerdán már volt egy csere a keretben, akkor a beálló Bordás Réka helyett poszttársa, Pásztor Noémi került be. A párizsi játékok kézilabdatornáján 14 játékos alkotja a csapatot, de van három tartalék is, akiket be lehet cserélni. A női válogatott négy forduló után két győzelemmel, illetve egy-egy döntetlennel és vereséggel már biztosan negyeddöntős. A csoportkört szombaton reggel 9 órától Hollandia legjobbjai ellen zárja Golovin Vlagymir szövetségi kapitány együttese.

08:01

A délelőtt is nagyon erős lesz

8.00 után nem sokkal kezdenek a magyar cselgáncsozók a csapatversenyben, 9.00 órától a női kézisek a hollandokkal csapnak össze, majd Major Veronika döntőzik 9.30-tól és Valter Attila is érdekelt lesz a férfi országúti mezőnyversenyben 11.00 óra után.