18:00VízilabdaGreece-Hungary
HUNLosonczi Dávid
19:55BirkózásTurpal Bisultanov-David Losonczi
NyílNyíl
Csütörtökön délután a férfi kenu kettesek, a női kajak négyesek és a férfi kajak négyesek döntőjére került sor a 2024-es olimpián, a Párizs melletti, Vaires-sur-Marne-i pályán megrendezett gyorsasági kajak-kenuban. Mindhárom számban volt magyar egység a döntőben.

Kiküldött munkatársunk helyszíni jelentése a XXXIII. Nyári Olimpiai Játékokról, Párizsból.
Három A-döntőt rendeztek meg fél órán belül napos időben, enyhe szélben, kiváló hangulatban, az olimpia kajak-kenu versenyeinek csütörtöki napján. 13:30-tól a férfi kenu kettesek fináléjában Adolf Balázsért és Hajdu Jonatánért, 13:40-től a háromszoros olimpiai címvédő magyar női kajak négyesért (Pupp Noémi, Fojt Sára, Csipes Tamara és Gazsó Alida Dóra), 13:50-től pedig a Nádas Bence, Csizmadia Kolos, Kuli István, Tótka Sándor összeállítású magyar férfi kajak négyesért lehetett szurkolni.

magyar női kajak négyes, kajak-kenu, olimpia, Párizs, döntő, Pupp Noémi, Fojt Sára, Csipes Tamara, Gazsó Alida Dóra
A magyar női kajak négyes sorozatban a negyedik nyári ötkarikás játékokon lehet olimpiai aranyérmes kajak-kenuban
Fotó: Csudai Sándor - Origo

Férfi C-2 500 m

Elsőként tehát a férfi kenu kettesek nyolcfős A-döntőjében az idei Európa-bajnokságon negyedik Adolf Balázs és Hajdu Jonatán ült hajóba, a 3-as pályán. A magyar páros remekül kezdte a finálét féltávnál a kínaiak mögött, az oroszokkal holtversenyben másodikak voltak. A utolsó 250 méteren sűrösödött a mezőny, elképesztően szorosan alakult a 2-6. helyezettek közötti sorrend, és végül

az Adolf-Hajdu kettőst először a spanyolokkal holtversenyben, 1:41,18-as idővel harmadik helyre írták ki, de végül módosítottak rajta, és 1:41,66-os idővel a hatodik helyre sorolták őket.

Adolf Balázs, Hajdu Jonatán
Adolf Balázs és Hajdu Jonatán egy ideig örült a férfi kenu kettesek bronzérmének, de végül hatodikként zártak

Női K-4 500 m

A Pupp Noémi, Fojt Sára, Csipes Tamara és Gazsó Alida Dóra összeállítású magyar női kajak négyes Eb-címvédőként, a 6-os pályáról várta az olimpiai döntőt. Új-Zéland a rajt után kissé ellépett a többiektől, ám a másik hét hajó is nagyon közel volt egymáshoz. Féltávnál negyedik volt a magyar egység, és végül Kínát sikerült megelőzni, így Új-Zéland és Németország mögött, 1:32,93 perces idővel

olimpiai bronzérmes lett a magyar női kajak négyes Párizsban!

Olimpiai bronzérmes a Pupp Noémi, Fojt Sára, Csipes Tamara és Gazsó Alida Dóra összeállítású magyar női kajak négyes

Férfi K-4 500 m

A Nádas Bence, Csizmadia Kolos, Kuli István, Tótka Sándor összeállítású, világbajnoki ezüstérmes magyar férfi kajak négyes is a 6-os pályát kapta meg a fináléban, az ausztrál és a spanyol kvartett között. A rajtot meg kellett ismételni, épp a magyar egység bemozdulása miatt, ez tovább növelte a feszültséget a vízen és a lelátón is. Az új start jól sikerült, a magyarok számára is, a négyes féltávnál 7 tizedes lemaradással az éllovas spanyolok mögött, rendkívül szoros versenyben az ötödik helyen haladt. A végén azonban tovább nőtt a hátrány, és

a magyar férfi kajak négyes a hetedik helyen zárta az olimpiát.

A Nádas Bence, Csizmadia Kolos, Kuli István, Tótka Sándor összeállítású magyar férfi kajak négyes